Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 30, 2024 5:56 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 208 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř bře 21, 2012 12:35 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Hodně lidí v poslední době četlo o ayahuasce, viděli filmy nebo videa na youtube....

Třeba: MAESTRA AYAHUASCA - ukázka z dokumentu Viliama Poltikoviče:


Naposledy upravil muflon dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 569
1332308905


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 21, 2012 1:07 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
muflon píše:
Jsou naopak překážkou-signalizují určitou nedůvěru v sebe.

Po shlédnutí dokumentu nesouhlasím. Ayahuaska je podle něj nejen schopna řešit životní problémy člověka, ale pomáhá mu vyřešit i problémy s psychikou. Měl sem i pocit, že lidem pomáhá v duchovním růstu. Někdy bych ji chtěl vyzkoušet. Žádný pravidelný užívání.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 21, 2012 8:06 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
líbí se mi pořekadlo kohosi kdo řekl:

"...naše pohledy se různí já nechci, abys přijal můj a nemám potřebu přijmout tvůj
přesto myslím, že je dobré položit je vedle sebe, stejně tak, jako pohledy ostatních...
...vidím-li stokrát horu jinak,hned o ní vím víc,hned je mi bližší...
vylézt si na ni musím ale už sám..."

-----------------------

Ještě zajímavá zkušenost z jiného fóra:

".[i:1og3f1cy]..teď louskám Pragmatiku lidské komunikace - legendární dílo Watzlavicka,Bevelasové a Jacksona.

Jedna věc je manipulace jako taková. V kořeni slova je obsažena "manus" - ruka. Tedy nějaká činnost, která něco ovlivňuje. Naprosto neutrální význam - veškerá naše komunikace ovlivňuje - tedy manipuluje. A to se nemusíme uchýlit k žádné logické či jiné pasti.

Druhým a asi častějším pohledem je manipulace, jako chování (vědomé či nevědomé), které druhého ovlivňuje za nějakým účelem, který manipulátorovi vyhovuje a manipulovanému ne. Tady se většinou otřepeme, brr, to nechci, to je špatně, neduchovně, etc. Královským uměním je však, že sám manipulovaný "situaci manipulace a nějaké sdělení" přijímá dobrovolně jako něco pravdivého, jasně daného a na pocit "být manipulován" si ani nevzpomene. (...jsme často otroci něčeho nebo někoho, ale své zotročování ani nevnímáme a dobrovolně a s jásotem přijímáme...- např. konzumní společnosti, ideálů toho či onoho, romány G.Orwella atd))

Ta kniha, kterou jsem zmínila se dotýká hlavně nedokonalostí a paradoxů v jazycích, která zapříčiňují mnohá nedorozumění a patologické vzorce komunikace mezi lidmi - a hlavně mluví o následcích na naše chování a prožívání.[/i:1og3f1cy]

Vytáhnu [u:1og3f1cy]asi tu nejzásadnější věc knihy Pragmatika lidské komunikace
(pro praktické použití)[/u:1og3f1cy] :

[b:1og3f1cy]Komunikujeme o věcech[/b:1og3f1cy] (pojmenovaných objektech, situacích) - takové články jsou pak často dlouhé, obsáhlé, hodně vysvětlují, definují.

a

[b:1og3f1cy]Komunikujeme o vztazích [/b:1og3f1cy]- vztah toho kdo píše, k těm, co to budou číst. Sem patří úmysly - chceme se blýsknout, druhého ztrapnit, ukázat, že já mám pravdu nebo si jen vysvětlit, že i když spolu na úrovni "komunikace o věcech" nesouhlasíme, náš vztah je ok.

[b:1og3f1cy][i:1og3f1cy]Většina diskuzí se zvrhne ve chvíli, kdy se do věcné komunikace, vloží vztahy a jedno se míchá z druhým. Dá se z toho vystoupit tak - že začneme komunikovat o tom jak komunikujeme - musíme poodstoupit, stát se pozorovatelem naší komunikace. A to je sakra těžké.[/i:1og3f1cy][/b:1og3f1cy] [i:1og3f1cy]Já se to musím učit, protože to vyžaduje moje práce. Mnoho alternativních terapeutů, poradců a duchovních učitelů by se to mělo učit také. Pak budou schopni manipulovat (ovlivňovat) své klienty a žáky tak, aby žáci měli možnost si sami vybrat - těžili z vlivu svého učitele nebo poradce. Začátek takové spolupráce je pak začátek posilování osamostatňování a nezávislosti žáka, klienta..."
[/i:1og3f1cy]
Spoustě diskuzí na disk.fórech (ale i v životě!) by metakomunikační pročištění vzduchu (oddělení co je obsahové, oddělení co je vztahové) prospělo ...
----------
PS: \":idea:\" ohledně typů manipulací a mlžení (jak je rozeznat a bránit se) je hodně v tomto vlákně (na jeho začátku a v průběhu podvláken...) :


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 21, 2012 11:42 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
[quote="Xeelee":1vatv88a]Po shlédnutí dokumentu nesouhlasím. Ayahuaska je podle něj nejen schopna řešit životní problémy člověka, ale pomáhá mu vyřešit i problémy s psychikou. Měl sem i pocit, že lidem pomáhá v duchovním růstu. Někdy bych ji chtěl vyzkoušet. Žádný pravidelný užívání.[/quote:1vatv88a]
Ten názor byl někoho z jiného disk.fóra, ze kterého byly ty příspěvky k tématu ayahuaska , co jsem uváděl. Svůj názor naznačím následovně:

Vím že film vyznívá spíše v mnohém "pro" než proti..., četl jsem třeba moc pěknou knihu "Nebe nemá dno" od Andronikova Hana. Popisuje částečně fikčně ale ve většině autobiograficky, jak její otec zemřel na rakovinu, matka ji myslím taky měla a ona jako dcera nakonec také....
ozařování striktně odmítala, vypravila se do Amazonie za šamanem za kterým jezdí z celého světa lidi (i drogově závislí, kterým prý ayahuaska a další léčebné praktiky indiánů dokáží vyléčit i těžkou závislost na jiných drogách...).

Myslela si že jí tam uzdraví, což se nestalo ve smyslu jak očekávala (nádor byl již v tak pokročilém stadiu že přímo hrozila smrt, podstoupila ozařování, a nakonec se z rakoviny dostala...). Pila tam kromě jiného i ayahuasku, a zajímavé (co mne trochu odrazuje od nějakého případného zkoušení) je, že ayahuaska má "inteligenci", a Androniková popisuje že kdo ji jednou vypije, tak si jej jakoby tahle rostlina už navždy "ochočí" nebo jak to říci...a má jej ve své moci...(nevím už přesně jaká slova volila, kniha je k dostání , doporučuju přečíst. Celkově však naopak byla šamanovi a zkušenosti s ayahuakou vděčná že ji přivedli k osvobození od jejích myšlenkových stereotypů a vzorců chování (např.hodně v knize řeší vztahy k rodičům, nedořešený a nesmířený stav se smrtí otce, nechuť lásky k životu jako takovému apod., a to se prej pak srovnalo...

Tady jsou i videa s Andronikovou a Duškem, (běžela 13.komnata v tv, a Dušek na Youtube s Andronikovou má rozhovor)


Naposledy upravil muflon dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1e2dbdf6f46bd8a38ad86cbe84c020c8


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 21, 2012 11:52 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472


Naposledy upravil muflon dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
a331442ce6ecdaa0e7ae89a80bf134ad


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 21, 2012 12:22 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
muflon píše:
( \":|\" řekl bych to asi tak - Pokud lze nějakou věc vyřešit jinou dostupnou metodou než ayahuaskou, nevidím důvod proč ji brát jen "ze zvědavosti"...(příklady: jsou lidi co třeba mms brát nebudou z důvodu že neví jaké možné následky by se mohli třeba až po letech projevit, a vyřeší svůj zdr.problém jinými cestami (...))

To je důvod, proč nechci používat MMS nebo koloidní stříbro, když sem na tom zdravotně dobře a nepotřebuju je. Na jednorázová experimentování s různými drogami mám ale naprosto odlišnej názor. Kamarádovi třeba velmi změnil život trip na LSD. Podle dostupnejch informací to je nejen lék, ale i vynikající terapeutickej prostředek, pokud člověk ví jak ho použít a má k LSD řádnej respekt. Přístup k droze je asi to nejdůležitější. Člověk s ní musí bejt v souladu, nesmí ji zneužívat pro svou potěchu.

Lysohlávky, LSD, ayahuaska, Ibogain... Na seznamu pár látek k vyzkoušení mám.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 22, 2012 5:50 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
existuje mnoho"druhů" reiki
http://seznam.reiki-cz.com/info.php?met=druhy
(obecně se jinak tvrdí že je reiky nábožensky neutrální, ale u spousty druhů se používají duchovní průvodci, "vzývají " různí bozi, andělé, avatarové atd

- třeba Seichem reiki se zaměřuje na egyptskou bohyni Sechmet...,

- nebo Elemental Reiki zas obsahuje symboly, které jsou příbuznými s těmi, které se vyskytují v symbologii Elementární, Pohanské a u vyznavačů Bohyně. Elemental Reiki energie
[b:tjlphz53]je harmonická [u:tjlphz53]s frekvencí, na které vibrují [/u:tjlphz53]Bůh a Bohyně z pohanských a Wicca (čarodějky,mágové ap.) tradic
a proto podporuje tuto práci.[/b:tjlphz53] Tento styl Reiki kombinuje léčivou energii Reiki s Elementárními a Pohanskými tradicemi a může být použita jak pro léčivé účely, tak pro propojení se a práci s elementy.

...pokud to dobře chápu, tak každý kámen, i každá bytost vibruje určitou frekvencí (něco jako každá BARVA má určitou frekvenci které díky svému spektru vyzařuje a ODLIŠNĚ působí mj.na psychiku i zdraví (čakry ap.)...

Z poznatků a teorií o čakrách je vidět, že každá energetická oblast těla, má vibrovat na určité frekvenci, aby celé tělo(a) bylo(a) zdravé(á)...

\":?:\" ...pouze filosoficko-teologická otázka....zda je vhodné se "napojovat" na síly od nižších "bytostí" které možná vyzařují jakoby "radioaktivní smog" (použiju-li analogii s padlými anděly kteří ztratili přístup do "nebeských výšin a byly "vyhnáni podobně jako my z "ráje"...)...

on i ten radioaktivní vliv sice může načas léčit (lázně Jáchymov používají třeba i tu radioaktivitu...), ale pokud se špatně dávkuje nebo nevíme jak dobře s něčím pracovat, může podle mne taková práce s energiemi které nevíme přesně odkud pochází, působit nejen dobro (nyní nemám na mysli fyzické škody- ty prý zatím nebyly u reiki zaznamenány..., ale možné "škody" na jiných úrovních než fyzických)

...Mno, nevím...nejlépe by bylo nejspíš napojení na tu "nej" (čistší) frekvenci...původního stvořitele...a jak na to, to je další otázka zda to snad řeší reiki, nebo taiči a čchi kung, nebo nějaké "osvícení", úplné rozplynutí ega v nějakých meditacích, nebo snad praktikování nějakého náb.smýšlení ...to už je věc kterou si každý duchovně hledající musí vyřešit sám...
(proto třeba p.Zentrich je znám hlavně přes bylinky než třeba psychotronicky, neboť bylinky také leccos vyzařují a lidi to neodrazuje, je to blízké přirozenosti, přírodě, ...a hlavně VIDITELNÉ a chutnající (bylinkové směsi a čaje), na rozdíl od něčeho neviditelného (na co si nemůže jedinec šáhnout...)

PS: možná by se to dalo přirovnat k rádiu, kde záleží na jakou vlnovou frekvenci se naladíme a co (koho) posloucháme...(ať už ušima, nebo obrazně pak ve svém životě...když uvedu knižní a filmový obraz - barbar conan viděl jak hadí vládce pohrdl silou meče a demonstroval conanovi že ovládání davů je účinnější...a jeho stoupenkyně ráda na jeho hlas a pokyn skočila dolu ze skály...). Mno možná přeháním, neslyšel jsem ještě že by fyzickou škodu někdo utrpěl \":mrgreen:\" ..., ale opatrnosti není nikdy nazbyt vzhledem k jiným aspektům (pokud nám nejde jen o to zdraví, které je sice pro mnohé "To nejdůležitější", ale co pomůže si o pár let prodloužit život, když jej lze prodloužit snad i trvale... \":wink:\" , nejspíš tedy opravdu záleží na co se kdo "naladí"...

-------------
PS: k tématu také:


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
start=0\">http://www2.reiki-cz.com/modules.php?na ... sc&start=0"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 22, 2012 11:14 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
Objavenie tzv.duchovnej molekuly: http://www.youtube.com/watch?v=3h-qZYunDuE


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 23, 2012 7:37 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
to je pekne porekadlo pridam si ho do sveho sborniku porekadel. Dik:
"...naše pohledy se různí já nechci, abys přijal můj a nemám potřebu přijmout tvůj
přesto myslím, že je dobré položit je vedle sebe, stejně tak, jako pohledy ostatních...
...vidím-li stokrát horu jinak,hned o ní vím víc,hned je mi bližší...
vylézt si na ni musím ale už sám..."

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 23, 2012 9:17 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Duše Indiána

Upozornění na zajímavou knížku o indiánské spiritualitě "zevnitř".


Naposledy upravil muflon dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 569
1334910895


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 24, 2012 10:14 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Je zvláštní kolik technik běžně používaných ke cvičení, léčení, ovlivňování zdraví atd, má zároveň spirituální podtext, nebo jsou některými přímo využívány dokonce jako "cesta k bohu", nebo prostě spirituální zkušenost.

Mnohé z nich někteří používají jen jako určitou formu "gymnastiky" nebo jen fyzikálně-biologické aplikace, jiní však používají i vyšší nadstavbu, se kterou většina těchto systémů byla původně vytvářena...
Patří sem mj. taiči, čchi kung, jóga, reiki, ale třeba i shia-tsu, jin shin yiutsu, užívání určitých rostlin (Ayahuasca, meskalin atd.)

Je vidět že částečně na to má vliv psychosomatika, kde holisticky bráno - tělo ovlivňuje psýché, a naopak, a ovlivňuje prostě zdraví celkové...

Kromě úzdravných efektů tělesné schránky, však některé praktiky mohou vést kromě nezbytného uvolnění svalů a mysli, kromě relaxace a nastartování sebeúzdravných mechanismů těla také k možnosti "být ovládán" něčím (někým), aspoň tak to chápu já (a moje ego \":mrgreen:\" )
I když vše také může být jinak... Tady je o svobodné vůli, jak o ní mluví Kalki, zvaný také také Šrí ŠŠrí Muktiššvára Bhagavan:


Naposledy upravil muflon dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
user=AGZ5hq8BgbJY1gwaOYx83cPOdNw6&


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 24, 2012 10:48 pm 
Offline

Registrován: pon led 16, 2012 10:19 pm
Příspěvky: 28
Mě také zajímají podobné téma, i zvyknu číst články s tou tématikou. Jen mi chybí praktická stránka těchto věcí a sice, když se nějaký jedinec věnuje nějakému "- ismu", co z toho má?
Myslím na praktickou stránku těchto věcí, ne na osobní pocity. Osobní pocity vnímá jen on sám, ale po získání nějakých praktických dovedností tyto by mohly sloužit na nějaké užitečné cíle.
Například nikde jsem se nedočetl, jestli někdo fakt, skutečně něco dosáhl praktikováním těchto různých "-ismů". Samozřejmě, teď nemyslím na nějaké subjektivní vjemy ale na nějaké konkrétní praktické schopnosti.
A z toho důvodu si myslím, že většina těchto všelijakých nauk je obyčejný humbuk.
Těch všelijakých esoterických, duchovních, spirituálních nauk je nepřeberné množství, takže jen samotná orientace v nich je problematická. A nakonec převážná část z nich slibuje že výsledkem bude vyšší kvalita života jako taková.
Rovněž nespočatné množství lidí se věnuje praktikováním těchto nauk. V podstatě by už tu mělo být vcelku dobře.
No jakmile zapnu televizi a podívám na zprávy, tak s úžasem zjišťuji, že v podstatě je všechno ještě horší než tomu bylo před pár lety. Zřejmě tyto nauky mají příliš malou energii na to, aby něco kvalitního vyprodukovali pro lidstvo jako takové, obecně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 24, 2012 11:13 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Ondrej píše:
...nespočatné množství lidí se věnuje praktikováním těchto nauk. V podstatě by už tu mělo být vcelku dobře.
No jakmile zapnu televizi a podívám na zprávy, tak s úžasem zjišťuji, že v podstatě je všechno ještě horší než tomu bylo před pár lety. Zřejmě tyto nauky mají příliš malou energii na to, aby něco kvalitního vyprodukovali pro lidstvo jako takové, obecně.

To jo, ale pokud platí Ježíšova slova, tak úzká a trnitá je cesta vedoucí do života a málo je těch co po ní půjdou (ve smyslu raného křesťanství, nikoli deformovaného), a široká je cesta (po které kráčí pohodlně většina...). ...vždy je jednodušší jít s davem a dát na mínění většiny...vždyť demokraticky platí že "většina" má pravdu (v životě tomu ale tak vždy nebývá \":mrgreen:\" )

Co se týká ostatních cest, osvícení také jistě nedosáhne mnoho lidí urputným usilováním a letitou askezí a meditacemi, a vskutku okolo sebe nevidíme nějaký výrazný posun k lepšímu...

Myslím ale že nejde o to na něco čekat /rozhodně ne na samovolnou změnu světa...), druhé lidi těžko předěláme - máme co dělat, abychom změnili sami sebe...(a pozitivní výsledky jsou vždy hlavně na individuální úrovni, pokud člověk nečeká příliš, a dělá prostě to co mu právě říká svědomí a na co stačí...i vystoupání na Kilimandžáro začíná MALÝM krůčkem, a těch je mnoho, trpělivě... \":wink:\" ). Stačí se občas zastavit (neběhat jak křeček v otočném kole furt marně dokola, bez zastavení...), naslouchat a nenechat se rozhodit od své cesty prudkými větry, mrazem,, vánicí...

... Co je to vlastně mapa? Mapa nikdy není samotné území. Ukazatel není to samé jako místo na které ukazuje. Veškerá učení, ať starověká nebo současná, ukazují někam za. A podstatou všech těchto učení je možnost proměny lidského vědomí, osvojení stavu bez závislosti, bolesti a vnitřní podmíněnosti. Učení může ukázat cestu k tomuto stavu. Lidé, kteří dokázali sami sebe osvobodit od podmíněnosti, od falešného pocitu bytí a od falešného já... Je to také důvod proč vždy tolik fascinovali a jedna po druhé zaujímaly lidi, kteří je následně začali sbírat a porovnávat ve snaze o jejich výklad. V takovém okamžiku jsme blízko k tomu, abychom zapomněli na jejich cíl. Prostě někteří lidé se tolik zabrali do formy nějakého učení, že po chvíli začali hluboce milovat ukazatel anebo mapu, se kterou se ztotožnili, přestali naslouchat vnitřnímu kompasu a odklonili se od směru kam ukazatel navigoval.(E.Tolle)

Je pozoruhodné že velcí myslitelé, kteří položili základní kameny při pochopení univerzálních zákonů a principů, přiznávají ve svých autobiografiích roli skrytému, samovolnému a nevýslovnému pochopení. To bylo klíčem k hlubokému zjevení, hlubšímu než jakýkoliv analyticko-systematický proces myšlení vůbec, hlubší, než jak by mohl být rozvíjen prostřednictvím rozumu.
"Nebylo to díky rozumu, že jsem dosáhl znalostí základních zákonů vesmíru", řekl Albert Einstein.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 25, 2012 9:11 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Psychosomatická kapacita Dr. V.Chvála mluví v předmluvě ke knize Biosyntéza (Grada2012, nikoli starší vydání!) ohledně PŘENOSU a PROTIPŘENOSU (což je běžný psychoterap.termín). Také o energiích jinak než z klasického lékařského hlediska (kde dnešní medicína zatím pracuje pouze s energií v souvislostech buněčné energie v Krebsově cyklu, měřitelné na množství určitých látek v těle ap)
http://knihy.heureka.cz/biosynteza-davi ... riguesova/

--------
Vypadá to, že přibývá poznatků a praxe o tom, že myšlenka má velkou sílu...(ovšem třeba film Tajemství beru dost s rezervou... \":mrgreen:\" )
(proto třeba k dosažení síly čchi, je u taiči cílem nikoli používat sílu svalů, ale nejprve pohyb musí začít v mysli, zatímco celé tělo je maximálně uvolněné, než se projeví navenek...)

Ohledně posílání "programů" (přenosu), ukazuje že řeč a každé slovo je určitý druh matrixu...a nelze žádné slovo podceňovat (proto třeba jinde zase pracují s mantrami, nebo v bibli zase varování že za každé (neužitečné, škodlivé) slovo budeme nést důsledky (a má vliv na druhé...), a psychoterapie i hypnotizéři nebo mystikové běžně znají sílu slova (léčivého i destruktivního)..., známé jsou pokusy Masaru Emoto ohledně PŘENOSU informace na vodu slovy "děkuji", nebo negativními slovy \":cry:\" )
-------

...Též v meditaci platí zákon „vysílání a přijímání“. Opakováním mantry se žák zaměřuje
takzvaným tónovým proudem na určitý vysílač, ze kterého potom také přijímá.
„Mistři“ působí telepaticky, to znamená přenosem myšlenek. Telepatie je rychle
působící síla, kterou může přijímat každý, kdo se dostává mantrou, meditací nebo
odpovídajícími tělesnými cviky, technikami a praktikami, prostřednictvím intensivní
koncentrace či pouze silou své vůle do vibračního dosahu těch, kteří s odpovídajícími silami
pracují. Stačí již přisvojení duchovního vědění z knih, aby byla navázána komunikace.
Labilní člověk tím již může své vnitřní antény zaměřit na určité vysílací okruhy.


Aby měli u svých žáků úspěch, postupují východní „mistři“ často
následovně:
Silou myšlenek vysílají po jednom paprsku na šesté nebo na čtvrté centrum vědomí,
tedy na obě silně aktivní oblasti vědomí, podporující v člověku duchovní oběh. Tento
přívod energie, který se děje ze vnějšku telepatií, povzbuzuje duchovní oběh. Tím se
dostávají všechna centra vědomí - taktéž fyzické tělo - po krátkou dobu do vyšší
vibrace. Pokud toto ozařováni trvá, je meditujícímu eventuálně možné, aby uzřel několik
duchovních obrazů nebo vnímal myšlenky „mistra“. Tyto obrazy jsou vyvolány mistrem,
aby své žáky na sebe vázal. To podle vesmírných lidí.cz, náleží k černé
magii a znamená ovlivňování svobodné vůle. ...U mnohých se to může také
zakládat na přání najít pohodlnou cestu k Bohu: bez námahy sebepřekonávání, jako
druh útěku před obtížemi života.
Pohodlná cesta k Bohu ale neexistuje. Neexistuje „automatické“ nanebevstoupení.
Takového nám nepřinesl ani Syn Boží svou obětí na Golgotě. I když křesťanské úřední
církve učí o spáse pasivní vírou - Kristova síla se v nás aktivizuje teprve tehdy, když
člověk učiní odpovídající kroky k poznání a očistění svého chybného chování.
Cesty „mistrů“ lákají také tím, že má člověk již na počátku cesty vnitřní obrazy, vnitřní
počitky, a že dělá spirituální zkušenosti - často bývá i připomínáno, že je to právě jedno
kritérium, na kterém se může poznat pravého „mistra“. Je-li potom žák na „mistra“
vázán, požaduje tento zapůjčenou energii zpět. Zaměřením na „mistra“ se žák na něm
stává závislým a je nyní dodavatelem energie pro svého „guru“ a pro ony za ním stojící
zájmové skupiny duší a odpovídající energetická pole.

Na Vnitřní cestě s Kristem se mohou žáci často dostat do potíží, jestliže předtím již delší
dobu prováděli jiné duchovní techniky či cvičení. Ať to je jóga se svými rozličnými druhy
nebo nejrůznější směry východní meditace, například zenová meditace, ať to jsou
asijské druhy bojového sportu s meditativním či duchovním pozadím - všechna tato
cvičení mohou způsobovat problémy. Důvodem toho je, že žák navázal používáním
duchovních technik komunikaci s vysílacím potenciálem odpovídajícího energetického
pole. Takováto energetická pole, například pole různých druhů jógy, zenové meditace
atd., potom dále vysílají do citového a myšlenkového světa člověka. To může dojít tak
daleko, že je citový svět blokován. Potom žák může již jen těžko pochopit, co se děje v
jeho vlastních myšlenkách, pocitech či citech.

...Jeho svědomí již nezabuší, aby ho upozornilo na chyby a slabiny. Žije
v klamném upokojení, které může lehce přejít v letargii


(tolik názor vesmírných lidí v článku NEBEZPEČÍ OD VÝCHODNÍCH „MISTRŮ.
Naproti tomu tam zároveň mají online knihu KLIDNÁ MYSL, která mi připadá jako východní meditace, naroubovaná na křesťanství... http://www.universe-people.cz/svetelna_ ... a_mysl.htm
Na jejich webu jsou kupodivu také online knihy D.Walsche: Hovory s Bohem,
a také knihy Swedenborga, což byl v 18.st. švédský teolog a mystik, vědec a vynálezce
...Na Swedenborgovo náboženské učení navázali zejména mormoni, dále unitáři a teosofové, zejména Annie Besant.
Naopak parodickou kritiku jeho teosofie podal jeho současník Immanuel Kant ve svém spisu Sny duchovidcovy.
Swedenborgovy myšlenky a díla ovlivnily Goetha, Williama Blakea, Balzaca, Baudelaira, Thomase Carlyle, Dostojevského, H. Heina, Schellinga, Schopenhauera, Strindberga, Williama Jamese a mnoho dalších významných myslitelů 20. století, například Carla Gustava Junga)


Naposledy upravil muflon dne pon bře 26, 2012 12:07 am, celkově upraveno 10

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 25, 2012 10:19 pm 
Offline

Registrován: pon led 16, 2012 10:19 pm
Příspěvky: 28
muflon píše:
.....To jo, ale pokud platí Ježíšova slova....

Nevím která osoba je zahalena takovým závojem záhad jako právě Ježíš. Četl jsem mnoho myšlenek, které se zabývají přímo s tím, zda vůbec existoval, zda jeho postava nebyla vymyšlená. Samotné Evangelia byly napsány mnoho let po jeho smrti. Samotná Bible byla mnohonásobně přepsána, texty v ní upravovány, některé vypuštěny. Ježíšova smrt je přímo vzorem nelogičnosti - on měl být Mesiáš a nakonec jeho vlastní národ ho zavrhl a dal ukřižovat. Pokud odhlédneme od emocí, tak Ježíš měl být Božím synem, a tedy je předpoklad, že disponoval nadpřirozenými schopnostmi. Rozhodnutí jedinců hodnotí s odstupem času historie. Dogma o jeho smrti, že se obětoval pro všechny, v současnosti a s odstupem času se jeví, že je kontraproduktivní. Jedinec, který je Božím synem a tedy je předpokládano, že má nadpřirozené schopnosti si místo reálného konání vybere dobrovolnou smrt. Obecnou výši intelektu lidské populace před 2000 let dokáže spíše uchvátit konání "dobra a zázraků" než dobrovolná smrt. Ačkoliv se traduje, že to dělal, s odstupem času se jeví, že na tehdejší populaci měli větší efekt právě jeho zázraky jako jeho smrt. Jeho smrt nastolila otázku, že nyní kdo bude po něm provádět zázraky, uzdravení a léčení, kdo bude jeho nástupcem, kdo bude Mesiášem? A tato otázka není zodpovězena ani 2000 let po jeho smrti.

Ještě se zastavím pár řádky nad knížkou - Bhagavadgíta. Je jednou z nejvýznamnějších posvátných knih hinduismu. Právě z toho důvodu jsem na ni byl zvědavý a před pár lety jsem ji přečetl. Ona v podstatě pojednává o tom, že bůh Kršna přemlouvá k člověku Ardžuna, který má být hlavní vévoda ve válce proti nepřátelům - Kuruovcum. Ardžuna nechce bojovat a tak Kršna mu v hluboké filozofické rozpravě vysvětluje, že proč má jít bojovat a zabíjet Kuruovce.
Musím říct pravdu, že tato kniha se mnou otřásla podobně negativně jako Bible. Kršna jako perzonifikovaný Bůh namluví člověka aby zabíjel jiné lidi! A namluví ho díky zjevné mentální převaze.
Tak toto se mi na tom ale fakt nelíbí.
Pokud je Bůh, tak proč dílo neprovede on, a proč musí na to namluvit člověka ?
Aby on měl čisté ruce a v případě se mohl vymluvit, že já nic, to on - člověk zabíjel !

Dějiny lidí na této planetě jsou poznamenány krveprolíváním. O co hůře pak vyznívá, když se na tomto krveprolívání aktivně podílel tehdejší Bůh.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 208 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz