Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 9:42 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida alebo nie ?
PříspěvekNapsal: pon bře 19, 2012 9:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
kenotaurus píše:
Od pondelka držim dietu bez sacharidou, dosť mi pomáha aj tabuľka na ktorú som tu našiel odkaz. Denne jem tri lýžičky kokosového oleja, kupil si si tiež MMS1, bolo tu o tom veľa popísane že je dobré proti kvasinkám, Stav sa mi zatiaľ nijako nezlepšil, cítim sa skor trošku unavený, to bude asi z nedostatku sacharidou , jem aj dosť cibule,cesnaku, kapusty(zelí) a aj kyslej a tiež pijem aj čaj lapacho a ešte nejaký bilinkový čaj ktorý mi poradila predavačka v obchode so zdravou výživou, že je dobrý proti kvasinkam aj candide. Dietu sa snažim dodržiavať v súlade so zásadami delenej stravy. Chcem sa spýtať:
1. keď kapustu udusým tak už asi ztratí všetký doležite látky proti kandide však? surová mi stále nechutí, a tiež
2.poradíte mi nejaké dobre probiotiká, ktoré sú naozaj dobré a niesu zbytočne predražené? a ako ich užívať aby mali čo najlepší efekt?
3. a je nutný aj ten oreganový olej? veľa ľudí píše že je dobrý ale je dosť drahý \":(\"
4.čo by ste mi ešte poradili, čo je učinné?
Budem vďačný za každú odpoveď.
Dúfam, že toto mi už konečne pomože

1)Uvařené zelí likviduje játra, tedy je nesmysl ho používat.
2)Já používám firmu Swiss 5 kmenů, nebo Kurungovity, nicméně dají se určitě používat i jiné s podobnou charakteristikou.
3)Je určitě dobrý, nicméně většinou stačí i dost používat oregano.
4)Jednoznačně rybí tuk, zpočátku klidně dvě polévkové lžíce denně a tak po 14 dnech jednu lžíci denně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida alebo nie ?
PříspěvekNapsal: pon bře 19, 2012 4:30 pm 
Offline

Registrován: pát bře 09, 2012 6:19 pm
Příspěvky: 29
Dakujem Vám, že mi na moje otázky vždy odpoviete.
Na iných vláknach som sa dočital aj o mono diete a ste sa k nej aj vy vyjadloval.
Čo je teda podla Vás príčina kandidy?
A držím vobec správnu dietu(nízkosacharidovú) keď na inom vlákne ľudia píšu že toto nieje riešenie ale naopak že proti kandide pomože monodieta?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida alebo nie ?
PříspěvekNapsal: čtv bře 22, 2012 1:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
kenotaurus píše:
Dakujem Vám, že mi na moje otázky vždy odpoviete.
Na iných vláknach som sa dočital aj o mono diete a ste sa k nej aj vy vyjadloval.
Čo je teda podla Vás príčina kandidy?
A držím vobec správnu dietu(nízkosacharidovú) keď na inom vlákne ľudia píšu že toto nieje riešenie ale naopak že proti kandide pomože monodieta?

Kandida má mnoho příčin, přičemž hlavní důvod je dle mého názoru stres a pak teprve následuje špatná strava a další. Základem léčby by měl být tedy maximální klid a strava prostá sacharidů, nebo monodiety, což oboje umožní dobré trávení a v konečném důsledku kvasinky umravní. Je to tedy skoro jedno a funguje prakticky oboje i když snazší je to dle mého názoru na bezsacharidové dietě, ale bez přežírání a se správnou skladbou tuků ve stravě, což lidé nedodržují a pak tvrdí, že to nefunguje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida alebo nie ?
PříspěvekNapsal: čtv bře 22, 2012 9:45 pm 
Offline

Registrován: pát bře 09, 2012 6:19 pm
Příspěvky: 29
Čo presne by som mal rozumieť pod pojmom správna skladba tuku? ja teraz pri diete jem iba kuracie maso a to iba na obed so zeleninou. Raňajky aj večere su čisto o zelenine, sem tam si dám trošku tvrdého syru ale takého kde je čo najmenši obsah sacharidou ako je písane v tej tabulke alebo uvarené vajíčko. V tabuľke potravín pri protikvasinkovej diete, ktorú pridal sakul kde sú potraviny zoradené pod číslami od 0 do 5, nechápem prečo tam je tuniak z konzervy pod číslom 4 teda ako dosť nevhodná potravina. Pretože ja som si kúpil tuniaka v konzerve vo vlastnej štave(nie v oleji), a bolo tam v zložení napísane že je tam iba maso z tuniaka, voda a jedlá soľ. Teda žiadne cukry ani nič podobne ani konzervačné látky, E-čka nič také a videl som aj tuniaka v konzerve ktorý je v SÓJOVOM oleji nie obyčajnom. Možem teda jesť aj ryby z konzervy keď sú ako hovorím iba vo vlastnej štave alebo v sojovom oleji, predsa len sú zdrojom omega 3 mastných kyselín.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida alebo nie ?
PříspěvekNapsal: pát bře 23, 2012 9:55 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
kenotaurus píše:
Čo presne by som mal rozumieť pod pojmom správna skladba tuku? ja teraz pri diete jem iba kuracie maso a to iba na obed so zeleninou. Raňajky aj večere su čisto o zelenine, sem tam si dám trošku tvrdého syru ale takého kde je čo najmenši obsah sacharidou ako je písane v tej tabulke alebo uvarené vajíčko. V tabuľke potravín pri protikvasinkovej diete, ktorú pridal sakul kde sú potraviny zoradené pod číslami od 0 do 5, nechápem prečo tam je tuniak z konzervy pod číslom 4 teda ako dosť nevhodná potravina. Pretože ja som si kúpil tuniaka v konzerve vo vlastnej štave(nie v oleji), a bolo tam v zložení napísane že je tam iba maso z tuniaka, voda a jedlá soľ. Teda žiadne cukry ani nič podobne ani konzervačné látky, E-čka nič také a videl som aj tuniaka v konzerve ktorý je v SÓJOVOM oleji nie obyčajnom. Možem teda jesť aj ryby z konzervy keď sú ako hovorím iba vo vlastnej štave alebo v sojovom oleji, predsa len sú zdrojom omega 3 mastných kyselín.

To vám zde nemohu vysvětlovat, jde o příliš širokou problematiku o tom si budete muset dost načíst, prostě třeba kuřecí maso má málo tuku, ale tak škodlivého, že třeba tučná kachna je daleko lepší. Pokud jde o konzervy, ty určitě zdravé nejsou, ale jednou za čas se pochopitelně nic neděje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida alebo nie ?
PříspěvekNapsal: pát bře 30, 2012 11:26 am 
Offline

Registrován: pát bře 09, 2012 6:19 pm
Příspěvky: 29
Dobrý deň, dnes je to už 19. deň čo držím protikvasinkovú dietu. Schudol som asi 3 alebo 4 kila, pričom s nadváhodou som nemal nikdy problémy žiadne. Pri výške 188 som mával pribliežne váhu od 73 až 76 kíl. Teraz mám sotva 70 takže som fakt vychudnutý. cítim sa aj unavený bez energie a tiež som bledý. Dnes som bol aj u doktorky a požiadal som ju či mi spraví testy na kandidu, keď som jej ukázal biely jazyk tak mi povedala že to nič nieje, že to je normálne, že keby som mal kandidu tak by som ju mal aj na ďasnách a tak ale keď ju tam nemám takže to isto nebude ona ale povedala že mi spraví testy v pondelok nech prídem na krv a spraví mi aj vytery z jazyka... . V diete však by som chcel ešte pokračovať, len ako hovorím schudol som, som unaveny bez energie a bledý. čo mám teda robiť podĺa vás? pokračovať v diete?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida alebo nie ?
PříspěvekNapsal: pát bře 30, 2012 9:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
kenotaurus píše:
Dobrý deň, dnes je to už 19. deň čo držím protikvasinkovú dietu. Schudol som asi 3 alebo 4 kila, pričom s nadváhodou som nemal nikdy problémy žiadne. Pri výške 188 som mával pribliežne váhu od 73 až 76 kíl. Teraz mám sotva 70 takže som fakt vychudnutý. cítim sa aj unavený bez energie a tiež som bledý. Dnes som bol aj u doktorky a požiadal som ju či mi spraví testy na kandidu, keď som jej ukázal biely jazyk tak mi povedala že to nič nieje, že to je normálne, že keby som mal kandidu tak by som ju mal aj na ďasnách a tak ale keď ju tam nemám takže to isto nebude ona ale povedala že mi spraví testy v pondelok nech prídem na krv a spraví mi aj vytery z jazyka... . V diete však by som chcel ešte pokračovať, len ako hovorím schudol som, som unaveny bez energie a bledý. čo mám teda robiť podĺa vás? pokračovať v diete?

Tam musíte něco dělat blbě, buď jíte málo tuků, nebo tuky špatné a další možnost je, že nemáte antioxidanty, tedy vyzkoušejte brát větší dávky céčka, nebo i jiné antioxidanty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida alebo nie ?
PříspěvekNapsal: pát dub 06, 2012 8:33 pm 
Offline

Registrován: pát bře 09, 2012 6:19 pm
Příspěvky: 29
Kupil som si aj ten ryby tuk ako ste mi odporučil aj uživam antioxidanty. Este som si kupil psylium. Čo ma trapi že posledne dva týždne nemám stolicu každý den ale každy tretí. Čím to može byť? ako to zmenim? písal som že moj stav pokožky zhoršuje konzumácia mliečnych výrobkoch preto rozmýšľam či by mi to mohol sposobovať aj kefir, pretože rozmýšlam nad tybetskou mliečnou hubou a výrobou kefíru ale tiež nad japonskými kryštálikmy TIBI? ktoré by ste mi odporučili. Inak bola mi zistena intolerancia na laktázu ale nemám žiadne prejavy ako bolesť žalúdka, hnačky a podobne ako je to písané. Niekto písal, že mu bola tiež zistena a keď pol roka pil mliečny kefír tak sa to napravilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida alebo nie ?
PříspěvekNapsal: pon dub 09, 2012 9:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
kenotaurus píše:
Kupil som si aj ten ryby tuk ako ste mi odporučil aj uživam antioxidanty. Este som si kupil psylium. Čo ma trapi že posledne dva týždne nemám stolicu každý den ale každy tretí. Čím to može byť? ako to zmenim? písal som že moj stav pokožky zhoršuje konzumácia mliečnych výrobkoch preto rozmýšľam či by mi to mohol sposobovať aj kefir, pretože rozmýšlam nad tybetskou mliečnou hubou a výrobou kefíru ale tiež nad japonskými kryštálikmy TIBI? ktoré by ste mi odporučili. Inak bola mi zistena intolerancia na laktázu ale nemám žiadne prejavy ako bolesť žalúdka, hnačky a podobne ako je to písané. Niekto písal, že mu bola tiež zistena a keď pol roka pil mliečny kefír tak sa to napravilo.

Na tu defekaci dejte, mimo dostatečného množství tuku, také hořčík a musíte si překontrolovat i jód, ten defekaci může také brzdit, pokud je deficitní. Většinou kefír, nebo domácí jogurt problémy nevyvolává, ale to musíte vyzkoušet, každý reaguje jinak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida alebo nie ?
PříspěvekNapsal: úte dub 10, 2012 10:31 pm 
Offline

Registrován: pát bře 09, 2012 6:19 pm
Příspěvky: 29
Pán Jarda, držím túto bezsacharidovu diétu už piaty týždeň. Stav sa mi trošku zlepšil asi o 20 percent mám lepšiu pokožku ale inak biely povlak na jazyku je skoro taký istý ako aj pred tým. Prečítal som tu už skoro všetky diskusie o kandide aj sakul čo písal, a predsa podľa toho ako písal tak tu diétu drží už naozaj že fakt dlho a predsa keď začal zaraďovať tie potraviny stav sa mu zhoršil...ako píše. Predsa keď sa všade píše že kandida 3 týždne bez sacharidou začne hynuť tak pokiaľ niekto drží takúto dietu 2 mesiace tak ta kandida musí už byť riadne fuč...a aj tak nieje. Ja som cez vianoce skúšal dietu kde som jedol hlavne naturálnu ryžu( hnedu) zemiaky a veľa čerstvej zeleniny.... žiadne maso, salamy, ryby ani nič take kysle a jazyk som mal za 3 týždne úplne čisty aj pokožku najmenej o 60% lepšiu ale potom som to prestal dodržiavať a stav som mal zas taký ako predtým. Nemyslíte si teda že keď to telo takto poriadne odkyslím tak aj kandidy sa zbavím? predsa keď veľa ľudí písalo že túto bezsacharidovu diétu držia tak dlho a aj tak sa im to vracia alebo že nemajú nejake väčšie úspechy. Dokonca použivam aj mms1 čo je silne na kandidu(ževraj) ale nejako moc to zatial po trojtýždňovej kúre nezabralo. Vsade sa píše že kvasinky sa rozmnožia v kyslom prostredí tak keď telo odkyslím tak hádam aj kvasinky zas dostanem pod kontrolu. Inak tiež rozmýšľam že v lete pojdem k Mrtvému moru ak sa mi to podarí, myslíte že to by mohlo zabrať?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida alebo nie ?
PříspěvekNapsal: sob dub 14, 2012 8:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
kenotaurus píše:
Pán Jarda, držím túto bezsacharidovu diétu už piaty týždeň. Stav sa mi trošku zlepšil asi o 20 percent mám lepšiu pokožku ale inak biely povlak na jazyku je skoro taký istý ako aj pred tým. Prečítal som tu už skoro všetky diskusie o kandide aj sakul čo písal, a predsa podľa toho ako písal tak tu diétu drží už naozaj že fakt dlho a predsa keď začal zaraďovať tie potraviny stav sa mu zhoršil...ako píše. Predsa keď sa všade píše že kandida 3 týždne bez sacharidou začne hynuť tak pokiaľ niekto drží takúto dietu 2 mesiace tak ta kandida musí už byť riadne fuč...a aj tak nieje. Ja som cez vianoce skúšal dietu kde som jedol hlavne naturálnu ryžu( hnedu) zemiaky a veľa čerstvej zeleniny.... žiadne maso, salamy, ryby ani nič take kysle a jazyk som mal za 3 týždne úplne čisty aj pokožku najmenej o 60% lepšiu ale potom som to prestal dodržiavať a stav som mal zas taký ako predtým. Nemyslíte si teda že keď to telo takto poriadne odkyslím tak aj kandidy sa zbavím? predsa keď veľa ľudí písalo že túto bezsacharidovu diétu držia tak dlho a aj tak sa im to vracia alebo že nemajú nejake väčšie úspechy. Dokonca použivam aj mms1 čo je silne na kandidu(ževraj) ale nejako moc to zatial po trojtýždňovej kúre nezabralo. Vsade sa píše že kvasinky sa rozmnožia v kyslom prostredí tak keď telo odkyslím tak hádam aj kvasinky zas dostanem pod kontrolu. Inak tiež rozmýšľam že v lete pojdem k Mrtvému moru ak sa mi to podarí, myslíte že to by mohlo zabrať?

Ono to je i dost o srovnané psychice, čili zde není možné řešit jen fyzično, ale vždy se podílí i duševno. Kvasinku z těla odstranit nejde, to špatně chápete problém, jde ji pouze dostat pod kontrolu a to je vše. Pokud jde o koupání v Mrtvém moři, to si myslím bude dobré, tam se zklidní jak tělo, tak nervy. Zatím můžete vyzkoušet koupele ve slané vodě, což je podobné a dost se to zde již rozebíralo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida alebo nie ?
PříspěvekNapsal: sob dub 14, 2012 11:53 am 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
kenotaurus píše:
Pán Jarda, držím túto bezsacharidovu diétu už piaty týždeň. Stav sa mi trošku zlepšil asi o 20 percent mám lepšiu pokožku ale inak biely povlak na jazyku je skoro taký istý ako aj pred tým. Prečítal som tu už skoro všetky diskusie o kandide aj sakul čo písal, a predsa podľa toho ako písal tak tu diétu drží už naozaj že fakt dlho a predsa keď začal zaraďovať tie potraviny stav sa mu zhoršil...ako píše. Predsa keď sa všade píše že kandida 3 týždne bez sacharidou začne hynuť tak pokiaľ niekto drží takúto dietu 2 mesiace tak ta kandida musí už byť riadne fuč...a aj tak nieje. Ja som cez vianoce skúšal dietu kde som jedol hlavne naturálnu ryžu( hnedu) zemiaky a veľa čerstvej zeleniny.... žiadne maso, salamy, ryby ani nič take kysle a jazyk som mal za 3 týždne úplne čisty aj pokožku najmenej o 60% lepšiu ale potom som to prestal dodržiavať a stav som mal zas taký ako predtým. Nemyslíte si teda že keď to telo takto poriadne odkyslím tak aj kandidy sa zbavím? predsa keď veľa ľudí písalo že túto bezsacharidovu diétu držia tak dlho a aj tak sa im to vracia alebo že nemajú nejake väčšie úspechy. Dokonca použivam aj mms1 čo je silne na kandidu(ževraj) ale nejako moc to zatial po trojtýždňovej kúre nezabralo. Vsade sa píše že kvasinky sa rozmnožia v kyslom prostredí tak keď telo odkyslím tak hádam aj kvasinky zas dostanem pod kontrolu. Inak tiež rozmýšľam že v lete pojdem k Mrtvému moru ak sa mi to podarí, myslíte že to by mohlo zabrať?

Jestliže jste na protivkasinkové páty týden, tak to také můžete být stále na samém začátku. Zlikvidovat kandidozu za tri týdny je možné vyjímečně za určitých podmínek. Nepíšete jaké potraviny jíte a jak jste na tom s fungicidy, ph, dýcháním, pohybem, psycickou pohodou apod, ale doba první fáze léčby je dost individuální a může trvat i řadu měsíců.

Mě se podařilo dosáhnout výraznějších úspěchů až po čtvrt roce a to jsem jel poměrně tvrdě včetně bohatých kombinací těch nejsilnějších fungicidů které jsou běžně dostupné. Přičemž první dva měsíce byly kritické a stav se rapidně zhoršoval v mnoha ohledech.

Teprve nyní po půl roce, kdy zmizela většina akutních problémů a mám poprvé co sleduji (cca 2 roky) negativní plivací test a minimum kvasinky v krvi si občas dovoluji věci jako grep, sem tam pivo nebo kávu, bátáty, topinambury, papáju či sirnou patlanici. I tak předpokládám že přechod zabere ještě pár měsíců.

Buďte tedy trpělivý, pokud se stav za měsíc a něco zlepšil o dvacet procent tak, za půl roku bude lepší o sto procent. Nemůžete chtít něco co jste se pěstoval řadu let zvrátit za pár dní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida alebo nie ?
PříspěvekNapsal: ned dub 15, 2012 9:34 pm 
Offline

Registrován: pát bře 09, 2012 6:19 pm
Příspěvky: 29
Možem sa teda spýtať? teda pri tejto diete keď nechcem schudnúť tak musím jesť veĺa tukov? Pretože vlastne energiu mam asi iba z tej zeleniny čo zjem a v nej je minimum sacharidov a z toho tuku. Predtým som jedol 3 polievkové lyžice kokosového oleja denne, teraz je 2 rybieho a 1 panenského olivoveho a ešte jem 3 lyžičky pomletých ľanových semienok, ale aj tak sa citím že nemám moc energie a ani sa mi moc dobre nedá učiť ( asi mozgu chýba glukoza), a ešte vážne rozmýšlam nad tou monodietou iba s bananmi na 1 týždeň čo to spraví. sakul skúšal si to?
čital som si aj o tom deficite minerálov..mám si ich teda kupovať v lekárni? a ktoré presne? ale ako sa dajú inak doplniť prirodzenou cestou?
A ta najhoršia vec že dneska som asi pokazil celú moju 5 tyždňovú dietu, pretože sme mali doma oslavu a ja som zjedol 2 chlebičky a 3 zákusky....fakt som sa snažil ale nedokázal som im odolať, po 5 týždňoch čo som vydržal bez nich a je už asi teraz všetko v ťahu \":(\"(( strašne ma to mrzí...neviem fakt čo robiť, myslíte si že som to celé pokazil? \":(\"
Ja viem moc otázok však? prepáčte ale fakt mi na tomto záleži.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida alebo nie ?
PříspěvekNapsal: pon dub 23, 2012 10:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
kenotaurus píše:
Možem sa teda spýtať? teda pri tejto diete keď nechcem schudnúť tak musím jesť veĺa tukov? Pretože vlastne energiu mam asi iba z tej zeleniny čo zjem a v nej je minimum sacharidov a z toho tuku. Predtým som jedol 3 polievkové lyžice kokosového oleja denne, teraz je 2 rybieho a 1 panenského olivoveho a ešte jem 3 lyžičky pomletých ľanových semienok, ale aj tak sa citím že nemám moc energie a ani sa mi moc dobre nedá učiť ( asi mozgu chýba glukoza), a ešte vážne rozmýšlam nad tou monodietou iba s bananmi na 1 týždeň čo to spraví. sakul skúšal si to?
čital som si aj o tom deficite minerálov..mám si ich teda kupovať v lekárni? a ktoré presne? ale ako sa dajú inak doplniť prirodzenou cestou?
A ta najhoršia vec že dneska som asi pokazil celú moju 5 tyždňovú dietu, pretože sme mali doma oslavu a ja som zjedol 2 chlebičky a 3 zákusky....fakt som sa snažil ale nedokázal som im odolať, po 5 týždňoch čo som vydržal bez nich a je už asi teraz všetko v ťahu \":(\"(( strašne ma to mrzí...neviem fakt čo robiť, myslíte si že som to celé pokazil? \":(\"
Ja viem moc otázok však? prepáčte ale fakt mi na tomto záleži.

Takto to pokazíte ještě tak minimálně tisíckrát, ale stále máte možnost vždy vše napravit, matka příroda je velice mocná a svědomitě se o nás stará, toho se bát nemusíte. Ohledně té únavy po větších dávkách tuku, dávejte si hodně antioxidantů, třeba velké dávky vitamínu C.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida alebo nie ?
PříspěvekNapsal: pát dub 27, 2012 2:36 pm 
Offline

Registrován: pát bře 09, 2012 6:19 pm
Příspěvky: 29
Dobrý deň. Chcem povedať že po niekoľkých týždňoch na tejto diete naozaj možem povedať že moj stav sa zlepšil. Túto dietu som začal držať koli problémom s pokožkou, ale celkovo pokožku mám už celkom lepšiu, rovnako predtým aj keď som sa snažil dodržiavať pitný režim vždy proste za krátko ako som vypil vačšie množstvo tekutín tak som musel íst na WC ako by to moje telo vobec nevedelo tie tekutiny urdržať v sebe a použit ich vo svoj prospech ale teraz práveže už je to skor opak že telo udržiava dlhší čas tekutiny, myslím si že to bolo tiež candidou. každopádne už som mal po takomto dlhom čase určite pochybnosti či má ešte zmysel držať túto dietu ale ako vidím tak má. Okrem tých tekutin vidím zlepšenie napríklad aj že ráno vstanem svieži aj keď neprímam toľko energie zo sacharidiu aj náladu mám lepšiu a tak.
Chcem sa spýtať čítal som si že slnečnicove, sezamove, tekvicove, 'lanove atd. semienka su dobre zdroje minerálov takže či je dobré ich konzumovať pravidelne pri tejto diete a tiež aký je váš názor na obyčajný strúhany kokos v sáčku čo sa dá normálne kúpit a pridáva sa do koláčov a tak. Može mať aj on aspoň z časti také účinky ako kosový olej, alebo by som sa mu mal radšej vyhýbať?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz