Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 10:03 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 515 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 35  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prsu
PříspěvekNapsal: pát črc 15, 2011 8:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Zorca píše:
Tuk mám v ořechách, olivovém oleji a lněných semínkách + oleji. Také jím dost avokáda. S tím klystýrem to vyzkouším a přitvrdím po těch 20 dní dietu. Dnes jsem si dala na snídani ananas a okamžitě mně to okyselilo, takže ho asi dávat nesmím. Ale zase se doporučuje kvůli enzymům. Tak jak volit menší zlo? Je fakt, že v té stravě hodně tápu. Sleduju PH po každém jídle a pamatuji si, které potraviny jo a které ne. Ale moc těch kombinací nezbývá. Také to dost v poslední době "flinkám". Vždy si dám rajče nebo papriku místo salátu, protože se mi zdá, že nedělám nic jiného, než loupů, odšťavňuji, vařím, přemýšlím co jíst. Mám strach z té váhy. Ráno už se bojím na ni stoupnout. Nemáte tady někde nějaký vzorový jídelníček aspoň na jeden den, včetně gramáže? Hlad nemám, ale váha si myslí něco jiného. Dneska jsem byla u obvodní. Krvinky se posunuly směrem nahoru. Sice bílé jsou úplně na spodní hranici, ale snad to půjde ještě nahoru. MUDr. mi zjistila nedostatek železa a předepsala sorbifer durules 100mg. Mám to brát? Mám obavy, protože u chlamýdií se železo nesmí dodávat - je to jejich potrava. Děkuji za odpovědi a Vaši trpělivost.

U toho ananasu jde o zásadní problém s kvasinkou, protože pokud ji máte namnoženou, tak ji hned nakrmí a zvedne se kyselost, což jinak nenastává, je naopak solidně zásadotvorný. Vyzkoušejte papáyu, té se dá jíst docela dost, enzymy má ještě silnější a kvasinky z ní zrovna užitek nemají. Ideální je plod pouze omýt, rozkrojit na čtvrtiny a špičkou nože vyškrabat jadýrka. Zbytek se pak i se slupkou jí, nebo ještě lépe rozmixuje a jí jako dětská přesnídávka, což zásadně podporuje slinivku. Reakce na potraviny a jejich kombinace si normální člověk není schopen dlouhodobě pamatovat, každému doporučuji si vést na měsíc až dva deníček, kde se můžete vždy vrátit a podívat se zda to fungovalo. Já zde tak detailní jídelníček nemám, ale v té knize je to rozplánované na 40 dní, což by vám mohlo dost napovědět. Bílé krvinky startuje vitamín C, nebo kyselina chlorovodíková, přičemž na vašem místě bych si udělal krkací test a pokud bude špatný, šel bych do té kyseliny chlorovodíkové. V případě, že nekrvácíte, nemůžete mít málo železa, to se vám pouze neuvolňuje z jater, na to je potřeba měď, molybden a kobalt. Jako vhodné řešení vidím brát větší dávky vitamínu B12-kobalaminu, zjistit si vyšetřením stav mědi, to stojí cca 105,-Kč a jediné co nezjistíte je ten molybden, který ovšem můžete v rozumné dávce dodávat naslepo, není nijak zvlášť toxický. Železo se dá dodat mákem, ten kvasinku nemnoží a je tam železa dost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prsu
PříspěvekNapsal: pát črc 15, 2011 9:53 pm 
Offline

Registrován: úte lis 23, 2010 12:48 pm
Příspěvky: 56
Deníček si vedu. Co se týče té knihy, mám ji detailně prostudovanou a právě s Vámi jsem ji už řešila. Mate mne v ní to maso, uzeniny, mléčné výrobky.sice to má logiku ohledně té fermetrace, ale zase maso se na rakovinu nedoporučuje a vlastně ani ml.výrobky. Tak mám udělat nějaký kompromis? Nechat ve stravě např. kozí výrobky, vejce? Vynechat veškerou rostl.stravu, včetně fazolí a hrachu? Právě, že mnoho knih se opírá o něco jiného. Aby se v tom čert vyznal. Když je člověk celkem zdráv, tak to asi neřeší ale v mém případě, kdy jde o život, to jsou pro mne podstatné rozdíly. kolikrát mám z toho už depku, že nevím, co jíst. HCl beru během dne už dost dlouho(před tím Betain) ale krkací test mi pořád vychází špatně. A ještě ohledně hořčíku. Mám od Vás chlorid hořečnatý - zatím jsem ho používala pouze ve spreji. Mohu ho i pít? A popřípadě v jakém množství? Dnes jsem chtěla začít s jodem - dělala jsem si test skvrnou a po 8 hod. ještě byly znát. Tak nevím, jestli ho máím dodávat. Děkuji za Váš čas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prsu
PříspěvekNapsal: sob črc 16, 2011 8:18 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Zorca píše:
Deníček si vedu. Co se týče té knihy, mám ji detailně prostudovanou a právě s Vámi jsem ji už řešila. Mate mne v ní to maso, uzeniny, mléčné výrobky.sice to má logiku ohledně té fermetrace, ale zase maso se na rakovinu nedoporučuje a vlastně ani ml.výrobky. Tak mám udělat nějaký kompromis? Nechat ve stravě např. kozí výrobky, vejce? Vynechat veškerou rostl.stravu, včetně fazolí a hrachu? Právě, že mnoho knih se opírá o něco jiného. Aby se v tom čert vyznal. Když je člověk celkem zdráv, tak to asi neřeší ale v mém případě, kdy jde o život, to jsou pro mne podstatné rozdíly. kolikrát mám z toho už depku, že nevím, co jíst. HCl beru během dne už dost dlouho(před tím Betain) ale krkací test mi pořád vychází špatně. A ještě ohledně hořčíku. Mám od Vás chlorid hořečnatý - zatím jsem ho používala pouze ve spreji. Mohu ho i pít? A popřípadě v jakém množství? Dnes jsem chtěla začít s jodem - dělala jsem si test skvrnou a po 8 hod. ještě byly znát. Tak nevím, jestli ho máím dodávat. Děkuji za Váš čas.

Je zajímavé jak se dva lidé koukají na stejný text, já tam vidím zeleniny dostatek a navíc tam je místo obilí a cukrů dost tuku a bílkovin, vy to vidíte jako masovou dietu a to je mylné. Třeba ty kozí produkty a vejce vidím jako bezproblémové a vynechání rostlinné stravy tam není ani slovo, pouze je třeba ji rozdělit dle obsahu sacharidů. Nedělejte v tom rozdíly o život nám jde již od momentu narození a zrovna rakovina na tomto faktu nic nezhoršuje, prostě nám jde o život stále. Depky nejsou na místě, to stav zhoršuje více, než špatná strava požitá v psychicky vyrovnaném stavu. Té HCl můžete dávat docela dost dávek denně, klidně i 9x 10 kapek 3,5%tní HCl, do 0,5 dcl vody, vypít a zapít čistou vodou. Mnou dodávaný chlorid hořečnatý je ve farmaceutické kvalitě a pochopitelně určený k orální aplikaci, užívá se ho tolik, aby těsně nevyvolával průjem, ale to je zde dostatečně popsáno ve vlákně o této látce. Pokud vám jódová skvrna vydrží 8 a více hodin, patrně máte jódu dostatek, ale chce to vyzkoušet opakovaně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prsu
PříspěvekNapsal: sob črc 16, 2011 10:48 am 
Offline

Registrován: úte lis 23, 2010 12:48 pm
Příspěvky: 56
O zelenině, kozích produktech a vejcích se nepřu. To je také jediné, co jsem chtěla ve svém jídelníčku ponechat. I ty obilniny vím, že v omezeném množství ano, ale co mne zaráží je to množství bílkovin ve formě masa,salámu,párky, jitrnice, klobásy.... které se přece na rakovinu doporučuje striktně vyloučit. A mléčné výrobky také. Takže myslím, že koukám na text stejně jako vy, jen vidím hodně rozdílu oproti doporučované stravě při rakovině.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prsu
PříspěvekNapsal: sob črc 16, 2011 8:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Zorca píše:
O zelenině, kozích produktech a vejcích se nepřu. To je také jediné, co jsem chtěla ve svém jídelníčku ponechat. I ty obilniny vím, že v omezeném množství ano, ale co mne zaráží je to množství bílkovin ve formě masa,salámu,párky, jitrnice, klobásy.... které se přece na rakovinu doporučuje striktně vyloučit. A mléčné výrobky také. Takže myslím, že koukám na text stejně jako vy, jen vidím hodně rozdílu oproti doporučované stravě při rakovině.

To je špatně pochopené, je to vlastně strava protikvasinková a kvasinky ve většině případů vyvrcholí rakovinou. Ovšem není to jediná cesta k pořízení rakoviny, těch je více, třeba paraziti, nebo radioaktivní záření a další méně obvyklé možnosti, jako trvalé dráždění nějaké tkáně popáleniny a jiné. Na ty další druhy to již tak jednoznačně zabírat nemusí, ale na to jsem upozorňoval, že jde o stravu protikvasinkovou. Můžete si z toho vybrat samozřejmě dle uvážení, ta kniha nemá být návodem, ale inspirací, že se na to dá jít i jinak a bez sacharidů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prsu
PříspěvekNapsal: úte črc 19, 2011 9:26 pm 
Offline

Registrován: úte lis 23, 2010 12:48 pm
Příspěvky: 56
Já vím. že je to protikvasinková strava. Mám tu knihu doma a četla jsem ji mockrát. Ale nemohu si pomoct, podle ní je hlavní zásada vynechání sacharidů, škrobů a převaha bílkovin (hlavně masa a uz.výrobků, zakysaných ml.výrobků,apod) a zeleniny. Žádné vynechání jedu - masa. A hodně jídel obsahuje přísady, které v obchodě namohu sehnat, ani nevědí, co toje - např. vlákninový prášek ( je to něco jako psylium?). Nebo např. mandlová moučka - to jsou pomleté mandle? Není to tam nikde vysvětleno.
Včera jsem byla na onkologii a na mamologii na kontrole, a všude jsem byla "sprdnuta", že jsem hrozně hubená a pokud se budu nadále stravovat tímto způsobem, může se mi oslabit imunita a nemoc znovu rozjet. Je fakt, že nemohu pokles váhy zastavit. Pomalu a jistě mi jde váha stále dulů. Nevím, jak ji zvednout. Dnes jsem po pravidelních ranních šťávách poobědvala brokolicovou polévku, potom tvarohové špercle s mákem (dle knihy) - ikdyž jsem už byla plná, ale chtěla jsem zkusit, jestli, když se přecpu, tak něco přiberu. Asi za hodinu a půj jsem do sebe výslovně vecpala půlku žitné housky s máslem a šunkou a rajče. Je mi z toho akorát blbě, bolí mně žalůdek a váha zase spadla. A to je večer. Ráno jak stoupnu na váhu, bude zase něco dole. Jak mám stopnout to hubnutí? Mám už dole 17 kg. Měřím 166cm a vážím necelých 52 kg. Už mi lezou fakt kosti a hodně mi ubývá svalová hmota. Začala jsem zase chodit po horách, tak snad svaly tochu obnovím, ale bojím se, že ta váha se snad nikdy nestopne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prsu
PříspěvekNapsal: úte črc 19, 2011 9:34 pm 
Offline

Registrován: pát dub 01, 2011 7:38 am
Příspěvky: 107
No jak to ctu tak ti lekari jsou opravdu hovada. To ze si babicky nebo matky mysli, ze se vsechno zachrani zradlem a ze zdravy je jenom ten kdo je tlusty, to se da jeste tolerovat ale lekari? Vysvetlili vam nejak jak vam nahodi imunitu pojidani knedliku a speky na brise? Rekl bych ze pak teprve se rozsypete jak domecek z karet. Telo ma si nejaky duvod proc se zbavuje vahy. Sama asi vidite kam to vedlo, kdyz jste se zkusila na silu cpat. Akorat si rozeserete traveni a budete na tom jeste hur. Vahu bych vubec neresil. Tim si tak maximalne rozhodite psychiku. Budete zklamana, ze nepribirate a tim vic budete hubnout. Kdybyste to mela v pazi, tak se vam to treba zastavilo, nebo dokonce uz zlepsovalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prsu
PříspěvekNapsal: stř črc 20, 2011 8:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Zorca píše:
Já vím. že je to protikvasinková strava. Mám tu knihu doma a četla jsem ji mockrát. Ale nemohu si pomoct, podle ní je hlavní zásada vynechání sacharidů, škrobů a převaha bílkovin (hlavně masa a uz.výrobků, zakysaných ml.výrobků,apod) a zeleniny. Žádné vynechání jedu - masa. A hodně jídel obsahuje přísady, které v obchodě namohu sehnat, ani nevědí, co toje - např. vlákninový prášek ( je to něco jako psylium?). Nebo např. mandlová moučka - to jsou pomleté mandle? Není to tam nikde vysvětleno.
Včera jsem byla na onkologii a na mamologii na kontrole, a všude jsem byla "sprdnuta", že jsem hrozně hubená a pokud se budu nadále stravovat tímto způsobem, může se mi oslabit imunita a nemoc znovu rozjet. Je fakt, že nemohu pokles váhy zastavit. Pomalu a jistě mi jde váha stále dulů. Nevím, jak ji zvednout. Dnes jsem po pravidelních ranních šťávách poobědvala brokolicovou polévku, potom tvarohové špercle s mákem (dle knihy) - ikdyž jsem už byla plná, ale chtěla jsem zkusit, jestli, když se přecpu, tak něco přiberu. Asi za hodinu a půj jsem do sebe výslovně vecpala půlku žitné housky s máslem a šunkou a rajče. Je mi z toho akorát blbě, bolí mně žalůdek a váha zase spadla. A to je večer. Ráno jak stoupnu na váhu, bude zase něco dole. Jak mám stopnout to hubnutí? Mám už dole 17 kg. Měřím 166cm a vážím necelých 52 kg. Už mi lezou fakt kosti a hodně mi ubývá svalová hmota. Začala jsem zase chodit po horách, tak snad svaly tochu obnovím, ale bojím se, že ta váha se snad nikdy nestopne.

Tak je to zahraniční autor a jde tedy o suroviny, které se zde opravdu běžně sehnat nemusí, nicméně třeba ten prášek z mandlí, je vlastně zbytek po lisování mandlového oleje, čili mandle bez tuku. Logika není v tom mase, ale v tom oddělit tuky a sacharidy, prostě můžete jet na tuk, ty kvanta masa k tomu nejsou podmínkou, ale nějakou bílkovinu z ořechů určitě doporučuji. K názorům lékařů vám člen sokol napsal myslím vše výstižně, čili to nemusím komentovat. Přecpávat se je hovadina, to se přiotrávíte a zase zhubnete, prostě jezte s chutí a přiměřeně, to nahodí trávení a začněte se rovnat na vaši přirozenou váhu, což je zpravidla váha z cca 18ti let. Váha není žádný ukazatel zdraví, tím je tělo plné energie a životního elánu, což s váhou nemá pranic společného.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prsu
PříspěvekNapsal: stř črc 20, 2011 9:05 am 
Offline

Registrován: úte lis 23, 2010 12:48 pm
Příspěvky: 56
Děkuji oběma za odpověď. Po tom včerejším jídle mi fakt nebylo dobře. Byla jsem nafouknutá, bolel mne žalůdek a břicho celou noc a navíc jsem už od tohoto oběda do sebe nic nedostala, protože jsem se cítila tak hrozně plná. Takže zůstanu u stravy, která mi vyhovovala a tím, že 1x týdně si dám aspoň rybu nebo vejce (ikdyž mi nechybí), abych měla nějakou tu bílkovinu navíc. Takže dopoledne zůstanu u 2 zeleninových šťáv + zeleninového salátu. Odpoledne zeleninová polévka nebo jiné zeleninové jídlo. k večeru sirná patlanice + ořechy + zelenina. Navečer kefír z houbičky. Je fakt, že neumím z hlavy vymazat to, že ráno stoupnu na váhu a váha bude stát nebo se mírně zvedat (stačilo by mi, kdyby se zastavila). Asi zkusím se nějakou dobu nevážit (ale to asi nevydržím \":-)\" ) Jinak se cítím na této stravě dobře a mám hodně energie. Dnes mi přišly výsledky rakovinových markrů a zatím vše OK. Ještě jdu absolvovat sono,plíce....tak snad i tam bude vše OK.
Ještě mám dotaz k tomu klystýru s jabl.octem. V momentě, kdy se po těch 8 dnech dostanu na ty 4 lžíce, tak pak po zbývající dny užívám už stále ty 4 lžíce? Pochopila jsem to dobře?
Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prsu
PříspěvekNapsal: stř črc 20, 2011 8:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Zorca píše:
Děkuji oběma za odpověď. Po tom včerejším jídle mi fakt nebylo dobře. Byla jsem nafouknutá, bolel mne žalůdek a břicho celou noc a navíc jsem už od tohoto oběda do sebe nic nedostala, protože jsem se cítila tak hrozně plná. Takže zůstanu u stravy, která mi vyhovovala a tím, že 1x týdně si dám aspoň rybu nebo vejce (ikdyž mi nechybí), abych měla nějakou tu bílkovinu navíc. Takže dopoledne zůstanu u 2 zeleninových šťáv + zeleninového salátu. Odpoledne zeleninová polévka nebo jiné zeleninové jídlo. k večeru sirná patlanice + ořechy + zelenina. Navečer kefír z houbičky. Je fakt, že neumím z hlavy vymazat to, že ráno stoupnu na váhu a váha bude stát nebo se mírně zvedat (stačilo by mi, kdyby se zastavila). Asi zkusím se nějakou dobu nevážit (ale to asi nevydržím \":-)\" ) Jinak se cítím na této stravě dobře a mám hodně energie. Dnes mi přišly výsledky rakovinových markrů a zatím vše OK. Ještě jdu absolvovat sono,plíce....tak snad i tam bude vše OK.
Ještě mám dotaz k tomu klystýru s jabl.octem. V momentě, kdy se po těch 8 dnech dostanu na ty 4 lžíce, tak pak po zbývající dny užívám už stále ty 4 lžíce? Pochopila jsem to dobře?
Děkuji za odpověď.

Jak říkám, oddělit obě paliva a nyní jet na tuky, co to bude za skladbu, není podstatné. Tu váhu opravdu neřešte, důležitý je celkový pocit a životní elán. Měla by jste stoupat každý den o kávovou lžičku, čili jde program na dvacet dní. Jedna polévková lžíce je cca 5 kávových lžiček a tak nevím, jak se vám povede dostat se na 4 lžíce za 8 dní, ale i tak to ničemu nevadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prsu
PříspěvekNapsal: stř črc 20, 2011 10:24 pm 
Offline

Registrován: úte lis 23, 2010 12:48 pm
Příspěvky: 56
Jsem si to špatně přečetla, teď to jasně vidím. Omlouvám se. Ještě k těm tukům: takže ořechy, oleje, lněné semínko - patlanice,avokádo a co ještě mohu? K té patlanici: když si ji udělám z 250g tvarohu a dám do ni 4 lžíce lněného oleje, mohu ji sníst třeba i najednou? V současné době mi hodně chutná, ale dělám si jen tvaroh s olejem a česnekem. Semínka vmíchám až při konzumaci. Zdá se mi to lahodnější. S těmi semínky mi to občas hodně ztuhlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prsu
PříspěvekNapsal: čtv črc 21, 2011 8:18 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Zorca píše:
Jsem si to špatně přečetla, teď to jasně vidím. Omlouvám se. Ještě k těm tukům: takže ořechy, oleje, lněné semínko - patlanice,avokádo a co ještě mohu? K té patlanici: když si ji udělám z 250g tvarohu a dám do ni 4 lžíce lněného oleje, mohu ji sníst třeba i najednou? V současné době mi hodně chutná, ale dělám si jen tvaroh s olejem a česnekem. Semínka vmíchám až při konzumaci. Zdá se mi to lahodnější. S těmi semínky mi to občas hodně ztuhlo.

Vidíte, tak to klaplo a nyní se zase vraťte k té knize co jsem vám doporučil a prostudujte si ty povolené potraviny. Částečně se dá používat i ta druhá skupina a hlídat si pH. Pokud vám patlanice nedělá problém a dobře po ní kadíte, tak nevidím důvod si ji odříkat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prsu
PříspěvekNapsal: čtv črc 21, 2011 8:44 am 
Offline

Registrován: čtv dub 28, 2011 10:50 am
Příspěvky: 28
Dobrý deň včera som bola v kníhkupectve a prezerala som si knihy
Našla som vami odporúčanú a po prelistovaní receptov sa mi rovnako ako Zorce nepzdávali. Maso, muka, vajce syr, horčica, kurací vývar...
Možno pre človeka, ktorý sa nevie vzdať varenej stravy je to prijatelnejšie, ale ani mne sa to veľmi nezdá
http://www.novakuchyne.cz/2011/01/13/no ... -rakovine/

Viac sa mi pozdávala kniha s rovnakým názvom, sice bez receptov ale zato s pekne rozdelenými správnymi potravinami.
omega 3 mastné kyseliny, cesnak, cibula, listová zelenina, ďalšie druhy zelenín a ovocia, rôzne druhy korení a pochutín(kurkuma, čili, čokoláda, červené víno, ľanové semeno, atď)
Myslím že tam boli spomenuté aj byliny a čaje.
Veľmi pekne aj graficky spracovaná, tú by som možno kúpila ako darček pre niekoho kto má v rodine niekoho chorého aby mu pripravoval zdravé potraviny.
Jediné čo som si tam všimla a asi to nieje najvhodnejšie je sója, ale tá bola tiež donedávna propagovaná ako veľmi zdravá.

http://www.prozdravi.cz/vyzivou-proti-rakovine.html
Zato tam asi niesu tie recepty takto rozpísané, ale páčila sa mi omnoho viac. Stretol ste sa s touto knihou?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prsu
PříspěvekNapsal: čtv črc 21, 2011 9:00 am 
Offline

Registrován: čtv dub 28, 2011 10:50 am
Příspěvky: 28
Ešte som objavila niečo na inšpiráciu:
http://www.katarinahorak.com/?tag=rakovina-prsnika
Nemám tie články prečítané, ale možno sa tam nájde niečo zaujímavé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina prsu
PříspěvekNapsal: čtv črc 21, 2011 11:09 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
gabrielik píše:
Dobrý deň včera som bola v kníhkupectve a prezerala som si knihy
Našla som vami odporúčanú a po prelistovaní receptov sa mi rovnako ako Zorce nepzdávali. Maso, muka, vajce syr, horčica, kurací vývar...
Možno pre človeka, ktorý sa nevie vzdať varenej stravy je to prijatelnejšie, ale ani mne sa to veľmi nezdá
http://www.novakuchyne.cz/2011/01/13/no ... -rakovine/

Viac sa mi pozdávala kniha s rovnakým názvom, sice bez receptov ale zato s pekne rozdelenými správnymi potravinami.
omega 3 mastné kyseliny, cesnak, cibula, listová zelenina, ďalšie druhy zelenín a ovocia, rôzne druhy korení a pochutín(kurkuma, čili, čokoláda, červené víno, ľanové semeno, atď)
Myslím že tam boli spomenuté aj byliny a čaje.
Veľmi pekne aj graficky spracovaná, tú by som možno kúpila ako darček pre niekoho kto má v rodine niekoho chorého aby mu pripravoval zdravé potraviny.
Jediné čo som si tam všimla a asi to nieje najvhodnejšie je sója, ale tá bola tiež donedávna propagovaná ako veľmi zdravá.

http://www.prozdravi.cz/vyzivou-proti-rakovine.html
Zato tam asi niesu tie recepty takto rozpísané, ale páčila sa mi omnoho viac. Stretol ste sa s touto knihou?

Já jasně píšu, že se s tou knihou zdaleka nesouhlasím ve všem, ale jde o logiku oddělení jednotlivých paliv v organizmu a to je tam popsáno velice dobře. Tu druhou knihu sice znám, ale dosud jsem ji nečetl.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 515 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 35  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz