Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 2:53 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 144 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lupenka unava
PříspěvekNapsal: stř zář 12, 2012 7:03 pm 
Offline

Registrován: pát dub 13, 2012 8:54 pm
Příspěvky: 7
Tak od zítra začínám s trojčátkem.


Den Pelyněk Hřebíček Lugolův roztok
1. 1/3-1/3-1/3 –– –––-
2. 1/2-1/2-1/2 –– –––-
3. až 10. 1-1-1 –– –––-
11. 1-1-1 1-2-1 10 kapek
12. 1-1-1 3-2-3 10 kapek
13. až 21. 1-1-1 4-4-4 10 kapek


Chtěl bych se jen zeptat jestli mohu brát lugoluv roztok už od prvního dne, abych se postupně dostal na 10 kapek?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupenka
PříspěvekNapsal: stř zář 12, 2012 9:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
PepinoCZ píše:
Posilam nekolik fotek lozisek lupenky. Jednak pro sebe at mam s cim porovnavat "zlepseni" a jednak pro ty, kteri me o to pozadali.

Flicky jsou biloruzove bez tvorby supin, nesvedi to, urcite pomohlo hodne se slunit a verim, ze ke zlepseni prispivaji i rady, ze kterych na foru cerpam.

Jednoznačně se věnujte hlavně očistám a nechte si zjistit stav zinku a mědi v séru, je to za cca 200,-Kč, což se dá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupenka
PříspěvekNapsal: stř zář 12, 2012 9:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
serych píše:
Ahoj... lupenku mám cca 30 let, zhruba před 5 lety jsem se dostal do neúnosné situace, kdy jsem měl zasaženo cca 75% těla, zahnědlé nehty.. atd. Všichni to tady znají... od té doby hledám nějakou alternativní cestu, protože doktoři mně nepomohli ani v nejmenším. Celou dobu mám také candidu. Vyzkoušel jsem kde co,čarodejnice, tzv. konstelace, urinoterapii , různé léčivé čaje..atd.. poslední dva roky odkyseluji organismu více méně dle filosofie zde popsané, zdravotní stav se mi radikálně zlepšil, mám cca 10% , na holeních, zasaženo.. prostě úleva.. úplně se mi vyčistily nehty... doporučuji knihu : kyseliny a zásady od Aihara... ale candidosa se mi občas vrací.. výtoky z konečníku, svědění atd.. nasadil jsem před 10 dny tzv. patlaninu a musím říci, že trávicí trakt se mi opravdu viditelně začal srovnávat.. jenže mi začala lupenka opět vyskakovat na nehtech či pod nehty.. jinak se cítím docela dobře.. ještě zde usím zmínit čaj smilax lékařský a čaj graviola... oba je po týdnu střídám a mohu jen doporučit..

Tak graviola je opravdu dobrá, ale nedá se používat bez hlubší znalosti, při špatném dávkování totiž dovede vymlátit i laktobacily ze střeva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupenka
PříspěvekNapsal: stř zář 12, 2012 9:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Peto píše:
Bol som na Slovensku za alergologickou a budem robit test na intoleranciu potravin. Na test mikroskopu s temnym polom ma vysmiala, ze vraj to je nejaka hlupost. Na EAV test som sa jej radsej ani nepytal. Robit si aj napriek tomu test mikroskopu s temnym polom a eav test? Pomoze mi to s urcenim mojho problemu?

To je otázka k čemu vám bude ten test dobrý, plísně které intolerance způsobují stejně z krve nevyžene a pokud jde o temné pole, tam je patrně uvidíte, nicméně neodstraní je také, na to je čištění a změna stravy. Pokud jde o ty výsledky, tak mě zavolejte a já vám k tomu něco povím, nemohu psát stránku textu na jeden dotaz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupenka unava
PříspěvekNapsal: ned zář 16, 2012 9:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Mwill píše:
Dobrý den,
Chtěl bych vás poprosit o pomoc, protože s doktory to již vzdávám.
Několik let trpím padáním vlasů, lupénkou(léčba kortikosteroidy, asi před pul rokem jsem je přestal užívat) a v posledním roce i únavou (která se neustále zhoršuje), zhoršením zraku, zduřením nosní sliznice, těžkýma nohama, ztrátou sexuální touhy, stěží dosažitelného orgazmu, rány na nohách se mi takřka nehojí, na rukách mi zůstávají bílé flíčky, řidká stolice(po klistýrech již ok) jílové barvy, od puberty mám tukové kuličky v podkoží průměr tak 1cm.

Byl jsem na jaterních testech, zjistila se zvýšená přítomnost eb virů. Ct dutiny břišní, vše v normě. oční úkaz na sítnici pravděpodobně dědičné dle doktorů.

Zjistil jsem že vyloučeni cukru, potravin z bílé mouky, alkoholu, kofeinu vede ke zlepšení lupénky. Rozhodl jsem se držet proti kvasinkovou dietu(pozitivní plivací test). Žádné cukry výrobky z bíle mouky, kvasnice, alkohol, kofein, bíla rýže, lepek, ovoce. Jim skoro denně cibuli, česnek, kysané zelí, výtažek z grepových semínek, kokosový olej, jablečný ocet, domácí kefír, ostropeřcovou kašičku. Na jídlo potom jáhle, pohanku, kukuřičné těstoviny, kuřecí maso, hodně zeleniny, ryby, vajíčka. snažím se o dělenou stravu.
Mám za sebou 7 klystýrů v řadě (4x slaný roztok, 2x jab. ocet, 1x urinou). Nevšim jsem si že by vycházeli nějaké kaly nebo usazeniny ale něco jako hlen protkaný jemnýma vláskama, a jednou s něčím co vypadalo jako bílý písek a velikosi zrna 1 mm . Tento týden z pátku na sobotu jsem prováděl očistu jater dle návodu zde na stránkách, opět žádné kameny jen něco jako hlen s vlákýnkama + velká únava.
3 denní půst(zlepšení lupénky), 2 denní dieta jen na štavách(červená řepa, mrkev, grep, ananas) opět zlepšení lupénky.
Bohužel jsem zhubl z 88Kg na 72, 6% podkožního tuku, Tak se nechci moc pouštět do dalších půstů.
Hlídám si ph moče. normálně mi kolísá mezi 6-7, Chtěl bych se pomocí jedle sody a zásaditých koupelí dostat na 7,5 (všim jsem si že to má pozitivní účinek na oči)

Při dodržování toho jídelníčku se mi lupénka nijak drasticky nezhoršuje i bez užívání kortikosteroidu, ale ani nějak výrazně nezlepšuje.


Ještě doplním že mi je 25 let vážím 72Kg, trpím stresem, úzkostma.
Myslím že lupénka se mi objevila několik měsíců po užívaní antibiotik, během jejich užívání vyrážka na žaludu, která se objevila i při užívání antibiotik o několik let později.
Během káždé léčby antibiotiky se mi objeví lupénka na novém místě.

Předem děkuji za všechny rady.

Tak antibiotika způsobují zaplísnění organizmu a pak se není čemu divit, nicméně zde máte vlastně dvě řešení těch vašich potíží. Jedno napsal člen Alex a druhé je ve fungicidech a protiplísňových opatřeních. Asi ideální bude projet vše najednou a uvidíte jak se tělo k tomu postaví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupenka unava
PříspěvekNapsal: ned zář 16, 2012 9:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Mwill píše:
Tak od zítra začínám s trojčátkem.


Den Pelyněk Hřebíček Lugolův roztok
1. 1/3-1/3-1/3 –– –––-
2. 1/2-1/2-1/2 –– –––-
3. až 10. 1-1-1 –– –––-
11. 1-1-1 1-2-1 10 kapek
12. 1-1-1 3-2-3 10 kapek
13. až 21. 1-1-1 4-4-4 10 kapek


Chtěl bych se jen zeptat jestli mohu brát lugoluv roztok už od prvního dne, abych se postupně dostal na 10 kapek?

Tak můžete v tom problém nevidím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupenka
PříspěvekNapsal: úte zář 18, 2012 7:09 pm 
Offline

Registrován: pát dub 13, 2012 8:54 pm
Příspěvky: 7
Dobrý den.. Tak zkouším zároveň trojčátko a přísnou protikvasinkovou dietu. Bohužel mám v tom jídle trošku zmatek poprosil bych někoho o kontrolu jestli nedělám nějakou zásadní chybu.

pelyněk beru 3x deně před jídlem čajovou lžičku.

-Ráno po probuzení Voda se lžící jablečného octu (5:00)
-Zelený čaj s vymačkaným citrónem a extrakt z grepových semínek(6:00)
-2x Vařené vejce, zelená paprika, okurka (12:00) ;Rád bych todle jídlo přesunul na 10:00
-lepicol s jablečným octem (14:30)
-štáva z okurky(14:30)
-3lžice kokosového oleje (15:00)
-okurka, brokolice, kedlubna, petržel; Kozí sýr rozmixovaný s česnekem cibuli pórkem, dýňovýma semínkama a nat z petržele (15:00)
-čaj bancha (16:00)
-Domácí kefír s lněným olejem a lněným semínkem (18:20)

Bohužel mám relativně fyzicky náročnou prací do které jezdím na kole 10+10km a cítím se docela unaveny při tomdle jídelníčku zkusim zvednout jednotlivé porce.

Zítra bych chtěl zařadit kysané zelí, tuňáka, oregáno, skořicu.
Chtěl bych se zeptat jestli chápu dobře že bych neměl kombinovat sacharidy které beztak nemohu s tuky nebo bílkovinami,
Zajímalo by mě jestli je nějaké podobné omezení mezi bílkovinami, tuky, a zeleninou?
Snažím se udržovat odstup mezi jídly alelspoň 3h.

Pak by mě ještě zajímalo kdy je nejvhodnější užívat kokosový olej?
Předem děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupenka
PříspěvekNapsal: sob zář 22, 2012 7:25 am 
Offline

Registrován: pát dub 13, 2012 8:54 pm
Příspěvky: 7
Tak hlásím se po 4.dnu,
Beru GSE, kokosový olej, jablečný ocet. a další. dnes chci koupit oregánový olej.
Mám příznaky mírného nachlazení, zkrs bezsach. dietu sem docela překyselený, stolice tuhá ale bílá možná mírně zelená.
Únava neustále veliká, včera večer jsem byl jak opilý nevíte čím to může být?
plánuji pokračovat do pondělí a pak se rozhodnout jak pokračovat..
Jinak účinek na lupénku je lepší jak při půstu. cítím jak se ložiska stenčují.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupenka
PříspěvekNapsal: ned zář 23, 2012 4:03 pm 
Offline

Registrován: pát dub 13, 2012 8:54 pm
Příspěvky: 7
Včera jsem koupil litr a pul žinčice. myslel jsem že to bude něco jako domácí kefír. Boužel jse mi potom udělalo akné tak předpokládám že to má stále dost laktózy. Zlepšování lupénky jse mi zastavilo. Zase nadruhou stranu jsem se necítil tak unavený. Mám obědnaný oregánový olej tak uvidím co to udělá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupenka
PříspěvekNapsal: ned zář 23, 2012 5:00 pm 
Offline

Registrován: ned srp 26, 2012 6:09 pm
Příspěvky: 9
serych píše:
Ahoj... lupenku mám cca 30 let, zhruba před 5 lety jsem se dostal do neúnosné situace, kdy jsem měl zasaženo cca 75% těla, zahnědlé nehty.. atd. Všichni to tady znají... od té doby hledám nějakou alternativní cestu, protože doktoři mně nepomohli ani v nejmenším. Celou dobu mám také candidu. Vyzkoušel jsem kde co,čarodejnice, tzv. konstelace, urinoterapii , různé léčivé čaje..atd.. poslední dva roky odkyseluji organismu více méně dle filosofie zde popsané, zdravotní stav se mi radikálně zlepšil, mám cca 10% , na holeních, zasaženo.. prostě úleva.. úplně se mi vyčistily nehty... doporučuji knihu : kyseliny a zásady od Aihara... ale candidosa se mi občas vrací.. výtoky z konečníku, svědění atd.. nasadil jsem před 10 dny tzv. patlaninu a musím říci, že trávicí trakt se mi opravdu viditelně začal srovnávat.. jenže mi začala lupenka opět vyskakovat na nehtech či pod nehty.. jinak se cítím docela dobře.. ještě zde usím zmínit čaj smilax lékařský a čaj graviola... oba je po týdnu střídám a mohu jen doporučit..

... tak po třech týdnech opouštím sirnou patlaninu.. zkroutily se mi nehty, objevila se ložiska lupenky.. používal jsem striktně plnotučný kozí tvaroh " Jonáš " cca 10% tuku.. zkrátka jak je něco mléčného, zakyselí mne to a lupenka se probouzí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupenka
PříspěvekNapsal: ned zář 23, 2012 5:11 pm 
Offline

Registrován: pon dub 16, 2012 7:35 pm
Příspěvky: 115
serych píše:
... tak po třech týdnech opouštím sirnou patlaninu.. zkroutily se mi nehty, objevila se ložiska lupenky.. používal jsem striktně plnotučný kozí tvaroh " Jonáš " cca 10% tuku.. zkrátka jak je něco mléčného, zakyselí mne to a lupenka se probouzí

Co zkusit jinou variantu sirné patlaniny?
Např. zde je recept na veganskou variantu. Ve vlákně také někde je varianta s ořechy...

_________________
Ani v česneku není dost česneku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupenka
PříspěvekNapsal: ned zář 23, 2012 5:38 pm 
Offline

Registrován: ned srp 26, 2012 6:09 pm
Příspěvky: 9
Amy píše:
Co zkusit jinou variantu sirné patlaniny?
Např. zde je recept na veganskou variantu. Ve vlákně také někde je varianta s ořechy...

... cizrna či ořechy postradají tuk a jsou především silně zakyselující


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupenka
PříspěvekNapsal: ned zář 23, 2012 7:50 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
serych píše:
... cizrna či ořechy postradají tuk a jsou především silně zakyselující

V sirné patlanici nejde o tuky, ale o sirné proteiny (bílkoviny), které se spojí se lněným olejem. Tuk by měl jít doplnit máslem, případně nějakým olejem.

Já osobně bych nechal cizrnu naklíčit, rozmixoval bych ji s vodou a nechal hmotu zkvasit kefírovými zrny nebo kefírovou syrovátkou. Nic se nezničí vařením, výsledek bude líp stravitelný, bílkoviny se rozloží na jednotlivé aminokyseliny a ještě bude zkvašená cizrna obsahovat víc vitaminů a probiotické kultury. V tomhle stavu by se také měla mnohem snáz spojit se lněným olejem.

Recept je v tomhle příspěvku: viewtopic.php?p=24209#p24209
(vynechal bych himalájskou a draselnou (KCl) sůl)

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupenka
PříspěvekNapsal: pát zář 28, 2012 8:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
[quote="Mwill":3k738xo5]Tak hlásím se po 4.dnu,
Beru GSE, kokosový olej, jablečný ocet. a další. dnes chci koupit oregánový olej.
Mám příznaky mírného nachlazení, zkrs bezsach. dietu sem docela překyselený, stolice tuhá ale bílá možná mírně zelená.
Únava neustále veliká, včera večer jsem byl jak opilý nevíte čím to může být?
plánuji pokračovat do pondělí a pak se rozhodnout jak pokračovat..
Jinak účinek na lupénku je lepší jak při půstu. cítím jak se ložiska stenčují.[/quote:3k738xo5]
Pokud je světlá stolice, tak nechodí patrně ideálně

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupenka
PříspěvekNapsal: ned zář 30, 2012 4:53 pm 
Offline

Registrován: stř úno 01, 2012 12:31 pm
Příspěvky: 13
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať Xeelle-ho na kustovnicu čínsku...Koľko denne sa jej má zjesť, aby začal byť účinok ?

Ďakujem za odpveď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 144 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz