Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát kvě 17, 2024 4:59 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 144 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lupenka
PříspěvekNapsal: stř srp 22, 2012 9:41 pm 
Offline

Registrován: úte srp 21, 2012 10:38 am
Příspěvky: 28
Je mi 32 let a s lupenkou ziji od 14 let. Na tele jsem mel po celou dobu par flicku, ktere jsem nikdy moc neresil a mazal masti od kozniho lekare.
Behem posledniho roku se jakoby lupenka probudila a zacla se po tele rozsirovat. Flicky se zacaly zvetsovat a objevovat treba i na nohou, kde jsem nikdy zadne flicky nemel.
Ke vsemu se v lednu tohoto roku pridaly bolesti a otoky kloubu, ktere mi obcas zneprijemnuji pohyb, svalova unava a nechutenstvi.

Kdyz jsem navstivil obvodniho lekare se zadosti o radu a pomoc, tak se mi dostalo vety : "Moderni medicina Vam nepomuze". Jiny lekar me poslal na revmatologii, kde lekar diagnostikoval psoriatickou artritidu, dal mi prasky proti bolestem a otokum kloubu, a rozloucil se s dalsi navstevou za pul roku.

Pane Jardo, chtel bych Vas poprosit o radu, jakym zpusobem bojovat.

Upravil jsem stravu, zacal merit pH moci (kolikrat rano nenamerim nic na rozsahu 5-9), provadim ocistu tlusteho streva, provadim ocistu kloubu s bobkacem. Moje vaha se pohnula z 112kg na 103kg. Presto zadnou ulevy nepocituji. Mam pocit, ze klouby na nohach i rukach rostou.

Bolesti se objevuji i vchodidlech pri chuzi. Kdysi jsem navstivil ortopedii s podezrenim na patni ostruhu (cca 5 let zpet). Lekar ze snimku RTG vycetl, ze to neni ostruha, ale jakysi oblacek vysrazeneho vapniku. Po nekolika navstevach rehabilitace (pristroj s ultrazvukem) byla bolest v chodidlech pryc. Nemuze byt v tele nejaky problem s vapnikem (vztah lupenky, stav kloubu, ukladani-vysrazeni) ???

Moje otazka by byla jestli jsou nejake specialni postupy/ocisty na lupenku a hlavne otazka na doplnky stravy, mineraly, vitaminy, ......

P.S.: Ve Vasem foru jsem nasel doplny stravy, kdybych si neco chtel objednat tak pres nejake rozhrani Eshopu nebo soukromou zpravu ???

Diky za informace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupenka
PříspěvekNapsal: čtv srp 23, 2012 2:45 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Stačilo by si přečíst tohle krátký vlákno a měl bys v tom jasno. Jen nevím, jestli tu je zmíněno goji (kustovnice čínská). Ta je na krev výborná.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupenka
PříspěvekNapsal: čtv srp 23, 2012 1:26 pm 
Offline

Registrován: úte srp 21, 2012 10:38 am
Příspěvky: 28
Spise mam v tom chaos, ale diky za radu. \":idea:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupenka
PříspěvekNapsal: pát srp 24, 2012 9:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
PepinoCZ píše:
Je mi 32 let a s lupenkou ziji od 14 let. Na tele jsem mel po celou dobu par flicku, ktere jsem nikdy moc neresil a mazal masti od kozniho lekare.
Behem posledniho roku se jakoby lupenka probudila a zacla se po tele rozsirovat. Flicky se zacaly zvetsovat a objevovat treba i na nohou, kde jsem nikdy zadne flicky nemel.
Ke vsemu se v lednu tohoto roku pridaly bolesti a otoky kloubu, ktere mi obcas zneprijemnuji pohyb, svalova unava a nechutenstvi.

Kdyz jsem navstivil obvodniho lekare se zadosti o radu a pomoc, tak se mi dostalo vety : "Moderni medicina Vam nepomuze". Jiny lekar me poslal na revmatologii, kde lekar diagnostikoval psoriatickou artritidu, dal mi prasky proti bolestem a otokum kloubu, a rozloucil se s dalsi navstevou za pul roku.

Pane Jardo, chtel bych Vas poprosit o radu, jakym zpusobem bojovat.

Upravil jsem stravu, zacal merit pH moci (kolikrat rano nenamerim nic na rozsahu 5-9), provadim ocistu tlusteho streva, provadim ocistu kloubu s bobkacem. Moje vaha se pohnula z 112kg na 103kg. Presto zadnou ulevy nepocituji. Mam pocit, ze klouby na nohach i rukach rostou.

Bolesti se objevuji i vchodidlech pri chuzi. Kdysi jsem navstivil ortopedii s podezrenim na patni ostruhu (cca 5 let zpet). Lekar ze snimku RTG vycetl, ze to neni ostruha, ale jakysi oblacek vysrazeneho vapniku. Po nekolika navstevach rehabilitace (pristroj s ultrazvukem) byla bolest v chodidlech pryc. Nemuze byt v tele nejaky problem s vapnikem (vztah lupenky, stav kloubu, ukladani-vysrazeni) ???

Moje otazka by byla jestli jsou nejake specialni postupy/ocisty na lupenku a hlavne otazka na doplnky stravy, mineraly, vitaminy, ......

P.S.: Ve Vasem foru jsem nasel doplny stravy, kdybych si neco chtel objednat tak pres nejake rozhrani Eshopu nebo soukromou zpravu ???

Diky za informace.

Tak myslím, že ideální by bylo projít příspěvky člena sakul, který bojoval s podobným problémem a jak píše, tak celkem úspěšně. Nicméně pokud je problém v kloubech, tak jste se nasytil kyselinou opravdu dostatečně a chvilku to prostě asi bolet bude, ono není možné vydolovat z tkání bordel nastřádaný za dvacet let do dvou týdnů. Počítejte minimálně s půl rokem, ale to musíte být opravdu na sebe tvrdý a sundat kila na svoji váhu z 18ti let. Základ je ve střevě a pokud existuje univerzální rada, tak čistit střeva a upravit pH, třeba pojídáním kvanta okurek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupenka
PříspěvekNapsal: pát srp 24, 2012 11:04 pm 
Offline

Registrován: úte srp 21, 2012 10:38 am
Příspěvky: 28
Dekuji za rady.

Shodou okolnosti jsem vcera nakoupil okurky a vyzkousel odstavnit. Po vypiti 0.5l jsem se nestacil divit, jednak jsem navstivil toaletu 3x behem 24h (to co ze me slo ....) a jednak jsem se perfektne citil. Dnes jsem zkousel odstavnit spolu s okurkama i slupky z melounu, parada. Taky jsem dnes delal sirnou patlaninu tak doufam spravny smer je nastolen.

Dnes jsem si dopoledne mohl overit, ze obvodacka mela pravdu, kdyz pri posledni navsteve mi rekla vetu "Moderni medicina Vam nepomuze" . Po 2 letech jsem navstivil kozniho. Na otazku jestli jsou nejake doplnky vitaminy, mineraly, pro zlepseni stavu kuze jsem dostal odpoved : "Zadna odborna studie neprokazala vliv vitaminu na stav kuze." Dostal jsem predepsano hromadu hodne silnych kortikosteroidnich masti, ze jich neni v lekarnach v okrese, asi aby me nevidel dalsi 2 roky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupenka
PříspěvekNapsal: sob zář 01, 2012 9:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
PepinoCZ píše:
Dekuji za rady.

Shodou okolnosti jsem vcera nakoupil okurky a vyzkousel odstavnit. Po vypiti 0.5l jsem se nestacil divit, jednak jsem navstivil toaletu 3x behem 24h (to co ze me slo ....) a jednak jsem se perfektne citil. Dnes jsem zkousel odstavnit spolu s okurkama i slupky z melounu, parada. Taky jsem dnes delal sirnou patlaninu tak doufam spravny smer je nastolen.

Dnes jsem si dopoledne mohl overit, ze obvodacka mela pravdu, kdyz pri posledni navsteve mi rekla vetu "Moderni medicina Vam nepomuze" . Po 2 letech jsem navstivil kozniho. Na otazku jestli jsou nejake doplnky vitaminy, mineraly, pro zlepseni stavu kuze jsem dostal odpoved : "Zadna odborna studie neprokazala vliv vitaminu na stav kuze." Dostal jsem predepsano hromadu hodne silnych kortikosteroidnich masti, ze jich neni v lekarnach v okrese, asi aby me nevidel dalsi 2 roky.

To vám řekla správně, ona moderní medicína ani nikomu pomáhat nemá, má se stále léčit, ne vyléčit, to je přeci logická blbost, když každý lékař je placen za léčení a ne za vyléčení. Čistěte střeva, jezte zdravě a nestresujte se, pak nemusíte chodit k doktorům a dostávat na nesmyslné problémy stejně nesmyslné "léky".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupenka
PříspěvekNapsal: pon zář 03, 2012 5:20 pm 
Offline

Registrován: úte srp 21, 2012 10:38 am
Příspěvky: 28
Posilam nekolik fotek lozisek lupenky. Jednak pro sebe at mam s cim porovnavat "zlepseni" a jednak pro ty, kteri me o to pozadali.

Flicky jsou biloruzove bez tvorby supin, nesvedi to, urcite pomohlo hodne se slunit a verim, ze ke zlepseni prispivaji i rady, ze kterych na foru cerpam.


Přílohy:
P1230776.JPG
P1230776.JPG [ 275.04 KiB | Zobrazeno 15820 krát ]
P1230778.JPG
P1230778.JPG [ 288.72 KiB | Zobrazeno 15820 krát ]
P1230779.JPG
P1230779.JPG [ 138.03 KiB | Zobrazeno 15820 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupenka
PříspěvekNapsal: pon zář 03, 2012 5:23 pm 
Offline

Registrován: úte srp 21, 2012 10:38 am
Příspěvky: 28
Foto holene a lytka.


Přílohy:
P1230772.JPG
P1230772.JPG [ 140.4 KiB | Zobrazeno 15821 krát ]
P1230773.JPG
P1230773.JPG [ 137.25 KiB | Zobrazeno 15821 krát ]
P1230774.JPG
P1230774.JPG [ 253.31 KiB | Zobrazeno 15821 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupenka
PříspěvekNapsal: pon zář 03, 2012 5:26 pm 
Offline

Registrován: úte srp 21, 2012 10:38 am
Příspěvky: 28
Prstenicek prave ruky, otok na kloubu, zarudnuti. Lupenka pod nehty.
Velke klouby se uklidnily, kycle a kolena vklidu, musim zaklepat na drevo. \":)\"


Přílohy:
P1230780.JPG
P1230780.JPG [ 189.79 KiB | Zobrazeno 15822 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupenka
PříspěvekNapsal: pon zář 03, 2012 6:00 pm 
Offline

Registrován: ned srp 26, 2012 6:09 pm
Příspěvky: 9
Ahoj... lupenku mám cca 30 let, zhruba před 5 lety jsem se dostal do neúnosné situace, kdy jsem měl zasaženo cca 75% těla, zahnědlé nehty.. atd. Všichni to tady znají... od té doby hledám nějakou alternativní cestu, protože doktoři mně nepomohli ani v nejmenším. Celou dobu mám také candidu. Vyzkoušel jsem kde co,čarodejnice, tzv. konstelace, urinoterapii , různé léčivé čaje..atd.. poslední dva roky odkyseluji organismu více méně dle filosofie zde popsané, zdravotní stav se mi radikálně zlepšil, mám cca 10% , na holeních, zasaženo.. prostě úleva.. úplně se mi vyčistily nehty... doporučuji knihu : kyseliny a zásady od Aihara... ale candidosa se mi občas vrací.. výtoky z konečníku, svědění atd.. nasadil jsem před 10 dny tzv. patlaninu a musím říci, že trávicí trakt se mi opravdu viditelně začal srovnávat.. jenže mi začala lupenka opět vyskakovat na nehtech či pod nehty.. jinak se cítím docela dobře.. ještě zde usím zmínit čaj smilax lékařský a čaj graviola... oba je po týdnu střídám a mohu jen doporučit..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupenka
PříspěvekNapsal: čtv zář 06, 2012 9:05 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 03, 2012 7:28 pm
Příspěvky: 81
Bol som na Slovensku za alergologickou a budem robit test na intoleranciu potravin. Na test mikroskopu s temnym polom ma vysmiala, ze vraj to je nejaka hlupost. Na EAV test som sa jej radsej ani nepytal. Robit si aj napriek tomu test mikroskopu s temnym polom a eav test? Pomoze mi to s urcenim mojho problemu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupenka
PříspěvekNapsal: čtv zář 06, 2012 9:43 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 03, 2012 7:28 pm
Příspěvky: 81
Vysledky krvi z Anglicka:
Dufam ze mi s vysledkami dokaze niekto pomoct. Vykricniky som uviedol tam kde mi ich napisal doktor.
Musim podotknut ze v tom case som bol na prevazne vegetarianskej strave bez chleba a alkoholu, so sirnou patlaninou.
Teraz som na slovensku 3 tydne s "normalnou stravou" ala knedlo vepro zelo a s pitim alkoholu (zhruba 4 piva denne) a uz vcera som chytil chripku so suchym kaslom. Vcera bolo v noci vyrazne ochladenie a bol som vo velmi zafajcenom podniku - som nefajciar.
Vysledky su z 25. maja 2012.

31 rokov, vyska 184cm, vaha 75 kg, bmi = 22,2, obvod pasa 86 cm

Fast alcohol screening test 2
Audit-c questionnaire 2
haemoglobin estimation 16 g/L
Red blood cell (RBC) count 5,26 10*12/L
Mean corpusc. haemoglobin (MCH) 30,4 pg
Mean corpusc. hb. conc. (MCHC) 377 g/L !!!
Haematocrit 0,424 L/L
Blood film microscopz (c)
text: red cells: no significant abnormalities seen
Mean corpuscular volume (MCV) 80,6 fL
Total white cel count 4,8 10*9/L
Neutrophil count 1,5 10*9/L !!! (krizik vraj je mala hodnota)
Eosinophil count 0,6 10*9/L !!!
Basophil count 0,1 10*9/L
Lymphocyte count 1,9 10*9/L
Monocyte count 0,3 10*9/L
Serum vitamin B12 465 ng/L
Serum folate !!!
Text: <20,0
Red blood cell distribution width 12,2
Serum TSH level 1,24 mU/L
Serum total bilirubin level (c)
Text: not done sample haemolysed
serum alkaline phosphatase 43 U/L
ALT/SGPT serum level 26 U/L
Serum potassium (c)
Text: not done sample haemolysed
serum sodium 137 mmol/L
serum chloride 95 mmol/L
serum calcium 2,46 mmol/L
corrected serum calcium level 2,34 mmol/L
serum creatinine 107 umol/L
serum urea level 2,7 mmol/L
serum total protein 68 g/L
serum albumin 51 g/L
serum globulin 17 g/L !!!
serum cholesterol (c) 4,3 mmol/L
serum HDL cholesterol level 1,6 mmol/L
serum LDL cholesterol level 2,2 mmol/L
serum triglycerides (c) 1 mmol/L
serum glucose level 5,1 mmol/L
serum fasting clucose level (c)
text: yes
serum cholesterol/HDL ratio (c) 2,7 mmol/l
serum LDL/HDL ratio 1,4
GFR calculated abbreviated MDRD
text: >60,0


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Lupenka unava
PříspěvekNapsal: sob zář 08, 2012 8:40 pm 
Offline

Registrován: pát dub 13, 2012 8:54 pm
Příspěvky: 7
Dobrý den,
Chtěl bych vás poprosit o pomoc, protože s doktory to již vzdávám.
Několik let trpím padáním vlasů, lupénkou(léčba kortikosteroidy, asi před pul rokem jsem je přestal užívat) a v posledním roce i únavou (která se neustále zhoršuje), zhoršením zraku, zduřením nosní sliznice, těžkýma nohama, ztrátou sexuální touhy, stěží dosažitelného orgazmu, rány na nohách se mi takřka nehojí, na rukách mi zůstávají bílé flíčky, řidká stolice(po klistýrech již ok) jílové barvy, od puberty mám tukové kuličky v podkoží průměr tak 1cm.

Byl jsem na jaterních testech, zjistila se zvýšená přítomnost eb virů. Ct dutiny břišní, vše v normě. oční úkaz na sítnici pravděpodobně dědičné dle doktorů.

Zjistil jsem že vyloučeni cukru, potravin z bílé mouky, alkoholu, kofeinu vede ke zlepšení lupénky. Rozhodl jsem se držet proti kvasinkovou dietu(pozitivní plivací test). Žádné cukry výrobky z bíle mouky, kvasnice, alkohol, kofein, bíla rýže, lepek, ovoce. Jim skoro denně cibuli, česnek, kysané zelí, výtažek z grepových semínek, kokosový olej, jablečný ocet, domácí kefír, ostropeřcovou kašičku. Na jídlo potom jáhle, pohanku, kukuřičné těstoviny, kuřecí maso, hodně zeleniny, ryby, vajíčka. snažím se o dělenou stravu.
Mám za sebou 7 klystýrů v řadě (4x slaný roztok, 2x jab. ocet, 1x urinou). Nevšim jsem si že by vycházeli nějaké kaly nebo usazeniny ale něco jako hlen protkaný jemnýma vláskama, a jednou s něčím co vypadalo jako bílý písek a velikosi zrna 1 mm . Tento týden z pátku na sobotu jsem prováděl očistu jater dle návodu zde na stránkách, opět žádné kameny jen něco jako hlen s vlákýnkama + velká únava.
3 denní půst(zlepšení lupénky), 2 denní dieta jen na štavách(červená řepa, mrkev, grep, ananas) opět zlepšení lupénky.
Bohužel jsem zhubl z 88Kg na 72, 6% podkožního tuku, Tak se nechci moc pouštět do dalších půstů.
Hlídám si ph moče. normálně mi kolísá mezi 6-7, Chtěl bych se pomocí jedle sody a zásaditých koupelí dostat na 7,5 (všim jsem si že to má pozitivní účinek na oči)

Při dodržování toho jídelníčku se mi lupénka nijak drasticky nezhoršuje i bez užívání kortikosteroidu, ale ani nějak výrazně nezlepšuje.


Ještě doplním že mi je 25 let vážím 72Kg, trpím stresem, úzkostma.
Myslím že lupénka se mi objevila několik měsíců po užívaní antibiotik, během jejich užívání vyrážka na žaludu, která se objevila i při užívání antibiotik o několik let později.
Během káždé léčby antibiotiky se mi objeví lupénka na novém místě.

Předem děkuji za všechny rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupenka unava
PříspěvekNapsal: sob zář 08, 2012 8:47 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2010 3:12 pm
Příspěvky: 134
99,99% parazity, zamerat sa na hocico ine okrem parazitov je strata casu, doktorov uz nekontaktovat. Zohnat si Albendazol, Praziquantel, Ivermectin, palinu, lugol atd, popozerat si davkovanie tu na fore alebo na nete. Parazity su tiez beh na dlhsiu trat, vidim to tak min na pol roka...

_________________
We`re not in Wonderland anymore, Alice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lupenka unava
PříspěvekNapsal: ned zář 09, 2012 5:01 pm 
Offline

Registrován: pát dub 13, 2012 8:54 pm
Příspěvky: 7
Dík za radu.
Něco jsem o tom pročetl a zkusím trojčátko v pondělí nakoupím přísady a dám vidět.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 144 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz