Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:18 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zázvor a lymfatické uzliny
PříspěvekNapsal: pát lis 19, 2021 8:54 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 25, 2021 4:32 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den, asi před měsícem jsem si dal malinký kousek syrového zázvoru, přibližně 5 minut poté mi otekly uzliny v předu na krku (přímo nad hrtanem - jedna větší na pravé straně a dvě menší na levé). První týden jsem si myslel, že mám odřený krk, ale pak jsem si je nahmatal. Nevíte, co bych měl dělat? Vůbec se to nezlepšuje a hlavně nemůžu polykat a občas kvůli tomu ani spát. Mám pocit, že nic nepomáhá a děsí mě to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zázvor a lymfatické uzliny
PříspěvekNapsal: sob lis 20, 2021 10:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Šimon píše:
Dobrý den, asi před měsícem jsem si dal malinký kousek syrového zázvoru, přibližně 5 minut poté mi otekly uzliny v předu na krku (přímo nad hrtanem - jedna větší na pravé straně a dvě menší na levé). První týden jsem si myslel, že mám odřený krk, ale pak jsem si je nahmatal. Nevíte, co bych měl dělat? Vůbec se to nezlepšuje a hlavně nemůžu polykat a občas kvůli tomu ani spát. Mám pocit, že nic nepomáhá a děsí mě to.

O takové podivné a tak dlouho přetrvávající reakci na kousek zázvoru jsem nikdy neslyšel a spíše bych se přikláněl k názoru že ten problém s tím vůbec nesouvisí. Vyzkoušel bych obklad ricinovým olejem ideálně nechat celou noc v obkladu a uvidíte zda si problém sedne. Každopádně bych problém hledal spíše v zahleněném organizmu než v tom zázvoru, ten mohl fungovat pouze jako pocitový spouštěč a ten stav tam mohl být již dávno před tím aniž by jste ho pocitově vnímal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zázvor a lymfatické uzliny
PříspěvekNapsal: ned lis 21, 2021 4:52 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 25, 2012 8:10 am
Příspěvky: 25
Tak ako pise pan Jarda. So zazvorom to asi nema nic spolocne. Dlho nemiznuce zvacsene LU mozu znamenat aj vaznejsie onemocnenie. V zasade ak su LU bolestive na dotyk, jedna sa o nejaky zapal, co nemusi byt nic vazne. Ak su tuhe jak guma, nebolia a su akoby prilepene a neda sa s nimi hybat, moze sa jednat o zavaznejsie onemocnenie.
Okrem toho podla umiestnenia, tak ako to popisujete, nemusi sa jednat o LU, ale o slinne zlazy.
Ak to nezmizne behom par dni, treba sa objednat na vysetrenie. To vsak v dnesnych koronacasoch nemusi byt jednoduche.

Drzim palce.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz