Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:12 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Neuropatie
PříspěvekNapsal: čtv dub 16, 2015 6:12 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 16, 2015 6:26 am
Příspěvky: 2
Dobrý den, již 5-tým rokem se potýkám s Neuropatií, v obou dolních končetinách, nejhůře na tom jsou kotníky, nárty, holeně,prsty...chůze o 2 fr.holích nevalná, jsem po 2 operacích nádoru páteře, léčena pro bolesti na Centru bolestí.
Vyzkoušela jsem snad všechny léky, od antiepileptik počínaje,-od neurologů, a na CB: náplastě, slabé opiáty atd. Nic mi nesedí.
Nyní Lyrica, bez efektu, ničí mi moč.cesty a ledviny,máte nějaký tip na alterntivní léčbu? děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neuropatie
PříspěvekNapsal: ned dub 19, 2015 9:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
jaruneczka píše:
Dobrý den, již 5-tým rokem se potýkám s Neuropatií, v obou dolních končetinách, nejhůře na tom jsou kotníky, nárty, holeně,prsty...chůze o 2 fr.holích nevalná, jsem po 2 operacích nádoru páteře, léčena pro bolesti na Centru bolestí.
Vyzkoušela jsem snad všechny léky, od antiepileptik počínaje,-od neurologů, a na CB: náplastě, slabé opiáty atd. Nic mi nesedí.
Nyní Lyrica, bez efektu, ničí mi moč.cesty a ledviny,máte nějaký tip na alterntivní léčbu? děkuji.

Tak především strava tlumící zánět a pak vyzkoušet vitamíny skupiny B. Bolest skoro vždy souvisí se zánětem a od toho se odvíjí další potíže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neuropatie
PříspěvekNapsal: pon dub 20, 2015 1:05 am 
Offline

Registrován: čtv dub 16, 2015 6:26 am
Příspěvky: 2
Béček jsem měla hodně a stravu, jakou máte na mysli, od pátku Hydromorfin, Konazepan-Rivotril \":(\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neuropatie
PříspěvekNapsal: sob kvě 30, 2015 8:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
jaruneczka píše:
Béček jsem měla hodně a stravu, jakou máte na mysli, od pátku Hydromorfin, Konazepan-Rivotril \":(\"

Zánět potlačují diety s vynecháním složitých sacharidů, tedy třeba SCD, GAPS, nebo paleo. Ty pilule nic moc, těch se člověk dost blbě zbavuje, vytváří závislost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neuropatie
PříspěvekNapsal: čtv zář 23, 2021 7:06 am 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Dobrý den. Nebyl jsem v tuto chvíli nikde u lékaře, ale po mých zkušenostech jsem přesvědčen, že jsem teď po zhruba 3 týdenním intenzivním stresu (provázeným zácpou) dostal neuropatii do nohou. Dřív jsem měl diagnostikovanou RS (ale už cca 4 roky bez problémů a bez léků) tak mě to ani moc nevyděsilo. Snažím se zbavit zácpy, pohybovat se co to jde a doplňovat hlavně B1 (350mg/den - už jsem objednal i lépe vstřebatelný benfotiamin), klasický b-komplex a pak taky ještě zvlášť B12. D3 dávám pravidělně. Zařadil jsem i oregánový olej ráno po probuzení, kvůli nějakým malým šmejdům ve střeve. Je prosím ještě něco, co s tím můžu rychle dělat, aby to přestalo?

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neuropatie
PříspěvekNapsal: čtv zář 23, 2021 10:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Mojzo píše:
Dobrý den. Nebyl jsem v tuto chvíli nikde u lékaře, ale po mých zkušenostech jsem přesvědčen, že jsem teď po zhruba 3 týdenním intenzivním stresu (provázeným zácpou) dostal neuropatii do nohou. Dřív jsem měl diagnostikovanou RS (ale už cca 4 roky bez problémů a bez léků) tak mě to ani moc nevyděsilo. Snažím se zbavit zácpy, pohybovat se co to jde a doplňovat hlavně B1 (350mg/den - už jsem objednal i lépe vstřebatelný benfotiamin), klasický b-komplex a pak taky ještě zvlášť B12. D3 dávám pravidělně. Zařadil jsem i oregánový olej ráno po probuzení, kvůli nějakým malým šmejdům ve střeve. Je prosím ještě něco, co s tím můžu rychle dělat, aby to přestalo?

Děkuji

Ten problém dost často váže na cukrovku, tedy asi jako první krok někde si vypůjčit glukometr a zjistit hladiny krevního cukru. Stres pochopitelně je schopen velice rychle stav zhoršit, ale načaté to mohlo být již před tím. Pokud se zvýšený cukr projeví pak máte několik možností jak s tím hnout a to konkrétně :
Velké dávky hořčíku potíráním roztokem chloridu hořečnatého, nebo orálně cca 10 mg/kg váhy/den
Skořice cejlonská 2 x 3 g denně
Kyselina alfa lipoová až 1 g denně (Pouze pokud člověk nemá amalgámové plomby)
Kyselina HCA – Hydroxycitronová – Garcinie 3 g denně
B1 až 4 g denně


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz