Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:24 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 90 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned úno 20, 2011 6:04 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Rohlíky a salám, těstoviny a pochybný tuňák budou vždy levnější než kvalitní syrová strava. Bohužel.
Musela jsem se nad tímto tématem zamyslet, když jsem navrhovala dívce s akné a finančními limity, jak upravit její stravování.
Ale s 80ti kč na den se dá zdravě vyjít. Akorát holt v takovéhle stravě bude více mrkve než paprik, více jablek než hroznového vína.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned úno 20, 2011 6:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Rohlíky a salám, těstoviny a pochybný tuňák budou vždy levnější než kvalitní syrová strava. Bohužel.
Musela jsem se nad tímto tématem zamyslet, když jsem navrhovala dívce s akné a finančními limity, jak upravit její stravování.
Ale s 80ti kč na den se dá zdravě vyjít. Akorát holt v takovéhle stravě bude více mrkve než paprik, více jablek než hroznového vína.

Máte pravdu v těch akcích je mrkev třeba za 6,-Kč kilo a nedovedu si představit, jak by se v ní dal projíst daný denní limit. Dle mého názoru tam určitě dost zbude na ořechy kupované ve velkých baleních a u olejů platí totéž. Pokud se zahrnou i luštěniny, které stojí také celkem pakatel, není na stravě nic špatného a cena stravy je velice nízká.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned úno 20, 2011 7:01 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
No, mrkev je teď běžně v obchodech za 15kč, nedávno byla i za 20. Dá se sehnat koňská za 5kč/kg, ale k tomu nemá přístup každý a student na koleji asi nebude mít podmínky pro skladování čtvrt metrákového pytle v chladu. Jím mrkev denně, mám jí ráda, ale jen z ní se taky nedá vyžít.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned úno 20, 2011 9:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
No, mrkev je teď běžně v obchodech za 15kč, nedávno byla i za 20. Dá se sehnat koňská za 5kč/kg, ale k tomu nemá přístup každý a student na koleji asi nebude mít podmínky pro skladování čtvrt metrákového pytle v chladu. Jím mrkev denně, mám jí ráda, ale jen z ní se taky nedá vyžít.

Já tam píšu v akci a zrovna někdy ve středu ji manželka koupila v tříkilových obalech za 18,-Kč celé balení, tedy je to 6,-Kč kilo. No jenom z mrkve se žít nedá, ale já jsem to dával pouze jako příklad, určitě se v podobných cenách pohybuje více zboží.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned úno 20, 2011 9:24 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
V jakém obchodě vaše pani nakupuje?

Nakupuju několikrát do týdne - Lidl, Albert, Billa, tesco, Globus... Billa je na zeleninu nejdražší, tam my zdravožrouti vůbec nemůžeme chodit.
Teď je nejlevnější červená řepa - 10kč/kg.
Hlavička brokolice je za 20-25, ale má max půlkg.
celer za 25-30kč/kg
Pomeranče a mandarinky okolo 20-25kč/kg,

Nic levnějšího z ovozelu se v krámech asi nenajde.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned úno 20, 2011 9:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
V jakém obchodě vaše pani nakupuje?

Nakupuju několikrát do týdne - Lidl, Albert, Billa, tesco, Globus... Billa je na zeleninu nejdražší, tam my zdravožrouti vůbec nemůžeme chodit.
Teď je nejlevnější červená řepa - 10kč/kg.
Hlavička brokolice je za 20-25, ale má max půlkg.
celer za 25-30kč/kg
Pomeranče a mandarinky okolo 20-25kč/kg,

Nic levnějšího z ovozelu se v krámech asi nenajde.

Toto bylo patrně z velkoobchodu, ale musel bych se jí zeptat, ovšem už zalehla a nechci ji budit.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned úno 27, 2011 10:06 am 
chtěl bych se zeptat, je nutné kořenovou zeleninu oškrabat pokud to není bio? např. mrkev, červená řepad apod? Když se u nás používají různé pesticidy, u jablek to dělám normálně ale u te mrkve by mě to zajímalo, když ji každy den velké množství odšťavňuji tak se mi nechce to pořád škrabat \":)\"


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: ned úno 27, 2011 10:47 am 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
Tom A. píše:
chtěl bych se zeptat, je nutné kořenovou zeleninu oškrabat pokud to není bio? např. mrkev, červená řepad apod? Když se u nás používají různé pesticidy, u jablek to dělám normálně ale u te mrkve by mě to zajímalo, když ji každy den velké množství odšťavňuji tak se mi nechce to pořád škrabat \":)\"


Tým odšťavovaním odstránite tu vlákninu kde sú najviac tých pesticídoch a iných škodlivých látok.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned úno 27, 2011 10:50 am 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
To máte výborné, že v Česku máte akcie na mrkvu za 6 korún ale tu na Slovensku bežne vidím mrkvu v Kauflande za 0,70 eur a to je okolo 21 bývalých slovenských korún a pri zľavách tak 0,40 eur teda 12 korún ešte bývalých slovenských


Naposledy upravil hammel dne ned úno 27, 2011 4:47 pm, celkově upraveno 1

Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned úno 27, 2011 2:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
To máte výborné, že v Česku máte akcie na mrkvu za 6 korún ale tu na Slovensku bežne vidím mrkvu v Kauflande za 0,70 eur a to je okolo 21 kg a pri zľavách tak 0,40 eur teda 12 korún ešte bývalých slovenských

Tak spoléhat se na takovou cenu nedá, ale občas se zadaří.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned bře 06, 2011 8:46 pm 
Offline

Registrován: ned lis 07, 2010 11:01 pm
Příspěvky: 29
hammel píše:
To máte výborné, že v Česku máte akcie na mrkvu za 6 korún ale tu na Slovensku bežne vidím mrkvu v Kauflande za 0,70 eur a to je okolo 21 bývalých slovenských korún a pri zľavách tak 0,40 eur teda 12 korún ešte bývalých slovenských

K veceru maju v Kauflande akcie na zeleninu. Minule sa mi podarilo kupit kg karotky za 20 centov, brokolicu za 30 centov.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon bře 07, 2011 12:53 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
positive_sun píše:
K veceru maju v Kauflande akcie na zeleninu. Minule sa mi podarilo kupit kg karotky za 20 centov, brokolicu za 30 centov.

A to každý deň večer majú veľké zľavy na nejakú zeleninu? Večer veľmi nechodím preto vždy nakupujem drahšie.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon bře 07, 2011 10:56 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Ste vo vlákne Kurzy zdravého života předpokládaný týdenní program - poprosim o zľavách ohľadom zeleniny, písať inde. Čakám už vyše roka v očakávaní, že tu pán Jarda napíše predpokladaný termín a zatiaľ len zelenina v Kauflande....


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte dub 12, 2011 11:46 pm 
Ráda bych se také přihlásila na týdenní program. Máte už nějaký termín?


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř dub 13, 2011 8:17 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Janasta píše:
Ráda bych se také přihlásila na týdenní program. Máte už nějaký termín?

Zatím bohužel ne, ještě musíte vydržet i když první část jsem minulý týden kolaudoval, ale ještě toho dost chybí.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 90 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz