Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 18, 2024 5:17 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1034 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Koronavir
PříspěvekNapsal: pon lis 22, 2021 10:41 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28266
Bydliště: Poděbrady
Margareta píše:
Dobry den.
Ja by som sa rada spytala, ze ci mate Postcovidový syndróm (long Covid) - v pripade, ze ste prekonali Covid. A ako sa liecite? Co vam pomaha...

Dakujem.

Nic takového nemám, ale pokud vím tak dostat organizmus do normálu vyžaduje srovnání střevního mikrobiomu, což zajistí produkci vodíku v organizmu, nebo vodík prostě inhalací dodat a tím ještě urychlit rekonvalescenci. Současně by bylo vhodné brát stejné doplňky které se doporučují na odstranění spike proteinu po očkování a maximálně vyladit přísun živin, vitamínů a minerálů.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koronavir
PříspěvekNapsal: úte lis 23, 2021 12:02 pm 
Co si o tom myslet ?
špička ledovce v přímém přenosu ?
https://www.youtube.com/watch?v=KDHwhrOh0Eo
https://www.youtube.com/results?search_ ... COLLAPSING

Jaká je brzda na zavření otevřených buněk pomocí spike protejnu ?
čím dokážou "vědci" buňky uzavřít, spike protejn z těla odtranit ?
https://www.ema.europa.eu/en/news/comir ... ricarditis
https://www.salk.edu/news-release/the-n ... n-illness/


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koronavir
PříspěvekNapsal: sob lis 27, 2021 9:53 pm 
Offline

Registrován: sob pro 19, 2020 11:45 am
Příspěvky: 8
Jarda píše:
S podobnou studií vyšla i nějaká Bulharská vědecká skupina která testovala s velice dobrým výsledkem působení jejich tradičních probiotik. Vzhledem k tomu že virus po průniku do organizmu patrně docela zásadně poškozuje sliznice i jinde než v dýchacích cestách tedy poškozuje i sliznice střeva kde sídlí imunita člověka jde o celkem logické zjištění. Pokud tedy lze pomocí probiotik eliminovat, nebo alespoň výrazně omezit poškození střevní sliznice a mikrobiomu může jít o velice zásadní rozdíl v průběhu a následcích po prodělaném onemocnění.

Vážený pane Jardo,
chtěl bych Vás poprosit, jestli byste byl tak hodný a řekl mi, kde mám Vámi zmiňovaná bulharská probiotika zakoupit, díval jsem se na nějaké eshopy, ale raději bych se poradil s Vámi, jestli nemáte s nějakými zkušenosti, kde jsou opravdu kvalitní, díval jsem se i na Váš eshop, ale tam jsem přímo bulharská probiotika neobjevil, ale možná jsem je přehlédl, chtěl bych je pro sebe, trpím ulcerózní kolitidou a rád bych napravil svou střevní mikroflóru.
Předem Vám mockrát děkuji za Váš čas a Vaši odpověď.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koronavir
PříspěvekNapsal: ned lis 28, 2021 12:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28266
Bydliště: Poděbrady
Novadoba píše:
Co si o tom myslet ?
špička ledovce v přímém přenosu ?
https://www.youtube.com/watch?v=KDHwhrOh0Eo
https://www.youtube.com/results?search_ ... COLLAPSING

Jaká je brzda na zavření otevřených buněk pomocí spike protejnu ?
čím dokážou "vědci" buňky uzavřít, spike protejn z těla odtranit ?
https://www.ema.europa.eu/en/news/comir ... ricarditis
https://www.salk.edu/news-release/the-n ... n-illness/

Tak co si o tom máte myslet to je na každém jak ten problém vnímá, ale je celkem evidentní že vedlejších účinků vakcinace a to i těch fatálních je neuvěřitelné množství přičemž bych si dovolil odhadnout že naprostá většina se jich povede zakamuflovat a skrýt před veřejností. Patrně ani není zásadní rozdíl mezi překonanou infekcí a očkováním z hlediska následků tedy pak se to očkování jeví jako naprosto zbytečné riskování protože pozitivní účinky tak halasně slibované se nějak nekonají. Naopak ve státech s nejvyšší mírou proočkování, viz. třeba Portugalsko, je epidemie zcela mimo kontrolu a paradoxně ve státech kde na očkování v zásadě kašlou třeba Švédko mají problém minimální. Jak brzdit a eliminovat poškození jak po očkování tak po prodělání onemocnění se zde již probíralo tak si příspěvky trochu projděte.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koronavir
PříspěvekNapsal: ned lis 28, 2021 1:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28266
Bydliště: Poděbrady
Ondraa píše:
Vážený pane Jardo,
chtěl bych Vás poprosit, jestli byste byl tak hodný a řekl mi, kde mám Vámi zmiňovaná bulharská probiotika zakoupit, díval jsem se na nějaké eshopy, ale raději bych se poradil s Vámi, jestli nemáte s nějakými zkušenosti, kde jsou opravdu kvalitní, díval jsem se i na Váš eshop, ale tam jsem přímo bulharská probiotika neobjevil, ale možná jsem je přehlédl, chtěl bych je pro sebe, trpím ulcerózní kolitidou a rád bych napravil svou střevní mikroflóru.
Předem Vám mockrát děkuji za Váš čas a Vaši odpověď.

Ono je to malinko jinak protože při tom jejich výzkumu nebyla použitá probiotika kultivovaná na mléce, ale kmeny z vodních roztoků viz zde https://www.tyden.cz/rubriky/zdravi/bul ... 49716.html . Ta mají podle všeho citelně vyšší účinky a lze je celkem běžně zakoupit třeba zde https://daflorncz.cz/produkt/laktera-nature/ , ale vůbec bych nezatracoval probiotika běžně používaná pro výrobu tradičních řeckých jogurtů která lze zakoupit například zde https://www.bulgaricus.eu/?gclid=Cj0KCQ ... bJEALw_wcB a zaměřit se hlavně na bifidobakterie.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koronavir
PříspěvekNapsal: ned lis 28, 2021 9:39 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Jarda píše:
hlavně srovnat vitamín C, D, zinek a klidně i další položky které umožňují imunitě normálně reagovat.

Doporučil bych přihodit do seznamu selen, bór a hořčík.

Selenu je u nás v potravě málo. Podle některých zdrojů je deficitní pouze polovina naší populace (ženy jsou na tom ještě o něců hůř než muži), podle jiných zdrojů je v ČR deficitních víc než 90 procent. Optimální hladina je někde mezi 1,1 a 1,5 umol/l. Korelace nízké hladiny selenu a těžkého průběhu již byla publikována. (Sice v jedné studii nakonec psali, že jim korelace zmizela, když přidali další faktory, jenomže podle mě to vyhodnocení s pomocnými proměnnými zpackali, protože zaměnili co je příčina a co už jsou následky.)

Bór a hořčík pomáhají aktivovat vitamín D. Spolu s vitamínem D to chce vitamín K, protože bez vitamínu K může vyšší hladina D dělat značnou neplechu s vápníkem. Vitamín K reguluje srážlivost (že K srážlivost zvyšuje je zase mylné zjednodušení). Vitamín K do sebe bezhlavě nemohou dávkovat pouze ti, kdo berou léky na ředění krve. Opět studie naznačují, že deficit vitamínu K má dost zásadní vliv na nedobrý průběh Covidu.

Co se týče zinku, sypal jsem do sebe docela dlouhodobě bisglycinát zinečnatý až jsem se bál co mi to udělá s mědí. K mému úžasu hladina zinku v séru zůstala ve spodní polovině normálního rozsahu, měd mírně nad polovinou normálního rozsahu, takže doporučuji zkusit jiné formy, protože minimálně u mě bisglycinát zinečnatý zůstal bez adekvátního efektu.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koronavir
PříspěvekNapsal: ned lis 28, 2021 9:45 pm 
dyž se nepodaří naočkovat 75% populace, členská země EU nedostane miliardy EUR z evropského fondu obnovy a rozvoje pro krytí následků virové krize! V dokumentech Evropské komise byl nalezen skrytý ďábelský plán, který de facto podmiňuje čerpání z balíku 673 miliard EUR objemem proočkování obyvatelstva! Čerpání z fondu je totiž navázáno na obnovu ekonomik po skončení virové krize, která je ale v dokumentech definována jako stav po dosažení 75% proočkovanosti! Dokud není stav naplněn, potom úředně je země považována za stát, kde pandemie ještě neskončila, obnovu nelze zahájit a tudíž ani čerpat z fondu! A je to venku!


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koronavir
PříspěvekNapsal: pon lis 29, 2021 9:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28266
Bydliště: Poděbrady
pefi píše:
Doporučil bych přihodit do seznamu selen, bór a hořčík.

Selenu je u nás v potravě málo. Podle některých zdrojů je deficitní pouze polovina naší populace (ženy jsou na tom ještě o něců hůř než muži), podle jiných zdrojů je v ČR deficitních víc než 90 procent. Optimální hladina je někde mezi 1,1 a 1,5 umol/l. Korelace nízké hladiny selenu a těžkého průběhu již byla publikována. (Sice v jedné studii nakonec psali, že jim korelace zmizela, když přidali další faktory, jenomže podle mě to vyhodnocení s pomocnými proměnnými zpackali, protože zaměnili co je příčina a co už jsou následky.)

Bór a hořčík pomáhají aktivovat vitamín D. Spolu s vitamínem D to chce vitamín K, protože bez vitamínu K může vyšší hladina D dělat značnou neplechu s vápníkem. Vitamín K reguluje srážlivost (že K srážlivost zvyšuje je zase mylné zjednodušení). Vitamín K do sebe bezhlavě nemohou dávkovat pouze ti, kdo berou léky na ředění krve. Opět studie naznačují, že deficit vitamínu K má dost zásadní vliv na nedobrý průběh Covidu.

Co se týče zinku, sypal jsem do sebe docela dlouhodobě bisglycinát zinečnatý až jsem se bál co mi to udělá s mědí. K mému úžasu hladina zinku v séru zůstala ve spodní polovině normálního rozsahu, měd mírně nad polovinou normálního rozsahu, takže doporučuji zkusit jiné formy, protože minimálně u mě bisglycinát zinečnatý zůstal bez adekvátního efektu.

Tak ono by šlo vyjmenovat ještě celkem dost dalších položek, ale vždy to bude dáno spoustou proměnných faktorů u toho konkrétního člověka. V každém případě nelze jinak než souhlasit se vším co jste napsal, prostě každý se musí zamyslet sám nad sebou zda bude věřící tedy se zařadí mezi svědky kovidové a bude čekat na spásnou injekci, nebo pochopí že pokud bude ten úžasný přístroj který má od stvořitele, myslím tím své tělo, dobře udržovat pak mu patrně bude dlouho a bezporuchově sloužit. Je až s podivem že lidem se zdá normální pečovat o své auto, lít do něho různé potřebné substance aby dobře fungovalo a nejsou schopni pochopit že jejich tělo je také jenom stroj a potřebuje také konkrétní substance pro svoje bezproblémové fungování.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koronavir
PříspěvekNapsal: pon lis 29, 2021 9:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28266
Bydliště: Poděbrady
jean píše:
dyž se nepodaří naočkovat 75% populace, členská země EU nedostane miliardy EUR z evropského fondu obnovy a rozvoje pro krytí následků virové krize! V dokumentech Evropské komise byl nalezen skrytý ďábelský plán, který de facto podmiňuje čerpání z balíku 673 miliard EUR objemem proočkování obyvatelstva! Čerpání z fondu je totiž navázáno na obnovu ekonomik po skončení virové krize, která je ale v dokumentech definována jako stav po dosažení 75% proočkovanosti! Dokud není stav naplněn, potom úředně je země považována za stát, kde pandemie ještě neskončila, obnovu nelze zahájit a tudíž ani čerpat z fondu! A je to venku!

Je to pro mě sice naprosto nová informace, ale ani mě nijak neudivuje. Z EU sem nikdy nepřišlo nic pozitivního jenom sem od nich lifrují veškerý svůj svrab a neštovice. Na můj vkus je naše republika již nesmyslama z EU zablešena až zbytečně a je na čase zahájit odmořování ideálně vystoupením z EU aby si vše mohlo zase sednout do normálu. Také mě moc nedochází jak se vlastně dá docílit něco ekonomicky pozitivního tím že jeden chudý stát se zadluží aby jiný bohatší stát mohl udržet svůj rozežraný standard a prožrat tak i hospodářské výsledky toho chudšího státu a jeho obyvatelstvo uvrhnout do ještě hlubších ekonomických problémů. Patně je vše postaveno na logice že chudoba cti netratí a čím bude obyvatelstvo EU chudší tím bude ctnostnější.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koronavir
PříspěvekNapsal: úte lis 30, 2021 8:13 am 
https://ceskobezcenzury.cz/2021/11/blog ... vani-mrna/


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koronavir
PříspěvekNapsal: úte lis 30, 2021 12:27 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Zajímalo by mě, zda někoho nenapadá, proč po cca roce braní zinku v podobě bisglycinátu zinečnatého v průměru kolem 25mg/den (občas jsem nebral nic, občas jsem bral třeba týden v kuse 50 mg/den), je hladina zinku 12,2 umol/l (normální rozmezí dle laboratoře 9,8 až 18), měď přitom zůstává 15,2 umol/l (11,6 - 20,6), tedy zinek je pod půlkou a měď nad půlkou rozsahu.

Snažil jsem se dostat zinek do horní poloviny rozsahu, očividně se nepovedlo. Přitom zásoba rychle dostupného zinku by měla být primárně v krevním oběhu a podle studií při suplementaci zinkem hladina zinku leze poměrně ochotně nahoru.
Kdy jsem si ho vzal nalačno, tak se občas nevolnost typická pro doplňky s obsahem zinku dostavila, takže zinek v doplňku je a tělo na něj reagovalo.

Biodostupnost bisglycinátu by přitom měla být dobrá, ale z výsledků mám pocit, že buď:
- bisglycinát u mě nefunguje, nebo
- zinek se vstřebal do tkání, nebo
- zinek se spotřeboval, nebo
- zinek "vytlačuje" z tkání měď a na to se nějak spotřebovává, nebo
- zinek z těla bez užitku odešel


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koronavir
PříspěvekNapsal: úte lis 30, 2021 9:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28266
Bydliště: Poděbrady
pefi píše:
Zajímalo by mě, zda někoho nenapadá, proč po cca roce braní zinku v podobě bisglycinátu zinečnatého v průměru kolem 25mg/den (občas jsem nebral nic, občas jsem bral třeba týden v kuse 50 mg/den), je hladina zinku 12,2 umol/l (normální rozmezí dle laboratoře 9,8 až 18), měď přitom zůstává 15,2 umol/l (11,6 - 20,6), tedy zinek je pod půlkou a měď nad půlkou rozsahu.

Snažil jsem se dostat zinek do horní poloviny rozsahu, očividně se nepovedlo. Přitom zásoba rychle dostupného zinku by měla být primárně v krevním oběhu a podle studií při suplementaci zinkem hladina zinku leze poměrně ochotně nahoru.
Kdy jsem si ho vzal nalačno, tak se občas nevolnost typická pro doplňky s obsahem zinku dostavila, takže zinek v doplňku je a tělo na něj reagovalo.

Biodostupnost bisglycinátu by přitom měla být dobrá, ale z výsledků mám pocit, že buď:
- bisglycinát u mě nefunguje, nebo
- zinek se vstřebal do tkání, nebo
- zinek se spotřeboval, nebo
- zinek "vytlačuje" z tkání měď a na to se nějak spotřebovává, nebo
- zinek z těla bez užitku odešel

Osobně bych jako nejpravděpodobnější variantu viděl tu poslední a pokusil se zinek dostat do těla pomocí cucacích tablet aby šel rovnou do krve a nemusel překonávat bariéru střevní stěny.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koronavir
PříspěvekNapsal: čtv pro 02, 2021 11:04 am 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Děkuji. Zkusím ten cucací octan (měl jsme ho už v zásobě pro případ, že dostanu covid, ale cenově je to bohužel docela darda). Časem zkusím další levnější formy. Mimochodem kdosi (Chris Masterjohn) má na internetu video v angličtině, kde vysvětloval, že se mu jeví, že pikolinát taky není ideální. Pikolinát se sice dobře vstřebává do oběhu, ale vypadá to, že tělo neumí od pikolinátu odtrhnotu ten zinek a tedy zinek dodaný v této formě neumí tělo využít. Takže pikolinát přeskočím.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koronavir
PříspěvekNapsal: čtv pro 02, 2021 8:51 pm 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
pefi píše:
Děkuji. Zkusím ten cucací octan (měl jsme ho už v zásobě pro případ, že dostanu covid, ale cenově je to bohužel docela darda). Časem zkusím další levnější formy. Mimochodem kdosi (Chris Masterjohn) má na internetu video v angličtině, kde vysvětloval, že se mu jeví, že pikolinát taky není ideální. Pikolinát se sice dobře vstřebává do oběhu, ale vypadá to, že tělo neumí od pikolinátu odtrhnotu ten zinek a tedy zinek dodaný v této formě neumí tělo využít. Takže pikolinát přeskočím.

Pikolinát (100-200mg) denně jsem zkoušel a taky to semnou nic nedělalo, takže na tom možná něco pravdy bude. Teď dávám syrové maso, syrové žloutky a extrakt z ústřic a tam už efekt cítím (i na energii + zvýšená agresivita, takže ten zinek z toho funguje).

Co teda ještě zkusit glycinát nebo carnosine (ten je spíš na opravu střev a sliznic, ale na imunitu to taky může být dobré, jen ta cena je mimo)?


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Koronavir
PříspěvekNapsal: čtv pro 02, 2021 11:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28266
Bydliště: Poděbrady
pefi píše:
Děkuji. Zkusím ten cucací octan (měl jsme ho už v zásobě pro případ, že dostanu covid, ale cenově je to bohužel docela darda). Časem zkusím další levnější formy. Mimochodem kdosi (Chris Masterjohn) má na internetu video v angličtině, kde vysvětloval, že se mu jeví, že pikolinát taky není ideální. Pikolinát se sice dobře vstřebává do oběhu, ale vypadá to, že tělo neumí od pikolinátu odtrhnotu ten zinek a tedy zinek dodaný v této formě neumí tělo využít. Takže pikolinát přeskočím.

Tak ono je to těžké, dobré věci vždy stojí více než ty horší a zase ne nadarmo platí poměrně známé úsloví, "Nemám tolik peněz abych si mohl dovolit kupovat levné věci".


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1034 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz