Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:22 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon zář 21, 2009 8:43 pm 
Offline

Registrován: stř zář 16, 2009 5:59 pm
Příspěvky: 2
Zdravím,
patřím, jak Vy hezky říkáte k "vařičům", i když preferuji "zdravou
výživu". Zajímalo by mne, zda máte zkušenosti s tím, jaký má vliv na
lidské zdraví dlouhodobé požívání syrové stravy. Jak jsem vyrozumněla
jste zde spíše mladší lidé. Zajímalo by mne, zda celoživotní požívání
syrové stravy vede k menšímu výskytu nemocí ve stáří resp. zda vitariáni
žijí v průměru déle něž průměrná populace. Díky za postřehy.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon zář 21, 2009 11:10 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
beth píše:
Zdravím,
patřím, jak Vy hezky říkáte k "vařičům", i když preferuji "zdravou
výživu". Zajímalo by mne, zda máte zkušenosti s tím, jaký má vliv na
lidské zdraví dlouhodobé požívání syrové stravy. Jak jsem vyrozumněla
jste zde spíše mladší lidé. Zajímalo by mne, zda celoživotní požívání
syrové stravy vede k menšímu výskytu nemocí ve stáří resp. zda vitariáni
žijí v průměru déle něž průměrná populace. Díky za postřehy.

No, hovoria tomu skor "vařáci" a i ja k nim este zatial patrim. \":-)\" Neviem ,ci sme tu vsetko mladi ludia, taky pan Jarda ma cez 50 pokial viem. Nejake prilis velke statisky u vitarianov podla mna niesu, kedze ide o pomerne malu skupinu ludi, tieto otazky sa riesia v niektorych knihach o surovej strave.
Co sa tyka dlzky zivota, tu zavazi nielen co jes, ale hlavne ako to jes a kolko toho jes. A hlavne aj dalsie veci: Striedmost v jedeni, cerstvy vzduch, kludne a pozitivne myslenie, to vsetko vedie k dlhovekosti. Cinske filozofie a cvicenia obsahuju techniky, vychadzajuce z cchi-kungu, vdaka ktorym sa mnisi dozivali 150 rokov, a o vitarianstve sa tam nic nehovori. Dosahovali to emocnou neutralitou a cistenim kostnej drene pomocou vysokeho stupna kontroly cchi (energie v tele) a posielanim jej az do kostnej drene, kde sa tvori krv. Takto si cistili krv, hovorili ze od cistoty krvi a vitality kostnej drene zavisi, ako dlho bude clovek zit. Samozrejme, nezili modernym sposobom zivota a i napriek tomu, ze si pravdepodobne varili, jedli tak striedmo, ze v tak cistej prirode kde zili, to nepredstavovalo nejaky velky problem.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte říj 06, 2009 8:36 am 
Offline

Registrován: pon srp 17, 2009 3:24 am
Příspěvky: 22
Bydliště: Jizni Kalifornie
Xion píše:
beth píše:
Zdravím,
patřím, jak Vy hezky říkáte k "vařičům", i když preferuji "zdravou
výživu". Zajímalo by mne, zda máte zkušenosti s tím, jaký má vliv na
lidské zdraví dlouhodobé požívání syrové stravy. Jak jsem vyrozumněla
jste zde spíše mladší lidé. Zajímalo by mne, zda celoživotní požívání
syrové stravy vede k menšímu výskytu nemocí ve stáří resp. zda vitariáni
žijí v průměru déle něž průměrná populace. Díky za postřehy.

No, hovoria tomu skor "vařáci" a i ja k nim este zatial patrim. \":-)\" Neviem ,ci sme tu vsetko mladi ludia, taky pan Jarda ma cez 50 pokial viem. Nejake prilis velke statisky u vitarianov podla mna niesu, kedze ide o pomerne malu skupinu ludi, tieto otazky sa riesia v niektorych knihach o surovej strave.
Co sa tyka dlzky zivota, tu zavazi nielen co jes, ale hlavne ako to jes a kolko toho jes. A hlavne aj dalsie veci: Striedmost v jedeni, cerstvy vzduch, kludne a pozitivne myslenie, to vsetko vedie k dlhovekosti. Cinske filozofie a cvicenia obsahuju techniky, vychadzajuce z cchi-kungu, vdaka ktorym sa mnisi dozivali 150 rokov, a o vitarianstve sa tam nic nehovori. Dosahovali to emocnou neutralitou a cistenim kostnej drene pomocou vysokeho stupna kontroly cchi (energie v tele) a posielanim jej az do kostnej drene, kde sa tvori krv. Takto si cistili krv, hovorili ze od cistoty krvi a vitality kostnej drene zavisi, ako dlho bude clovek zit. Samozrejme, nezili modernym sposobom zivota a i napriek tomu, ze si pravdepodobne varili, jedli tak striedmo, ze v tak cistej prirode kde zili, to nepredstavovalo nejaky velky problem.

Souhlasim s Xion co se tyka nizke konzumace stravy, treba konzumace kvalitni vody (dle meho nazoru pridavam k citaci Xion) atd. Je vice aspektu jak se dozit vyssiho veku a asi hlavnim faktorem je, ze cim mene kalorii ze stravy konzumujeme denne, tim dele bychom se mohli dozit, nebot prejidani ma spatny vliv na nase zdravi a je uplne jedno, zdali jime pouze syrovou stravu ci varenou. Videl jsem na vlastni oci "obezni vitariany" a je to jen otazka casu, kdy takovy vitariani zacnou mit zdravotni problemy a je uplne suma fuk zdali konzumuji pouze syrovou stravu a nebo si vari nejake lektvary.
Jsem vitarian jiz nekolik let a muj nazor je, ze by se melo jist stridme a strava by mela byt vyvazena, to znamena asi 33% sacharidy, 33% tuky a 33% stravy cerpat z proteinu, aby nase telo bylo vybalancovane. Takzvany trojuhelnik.

_________________
HAVE ANOTHER BEAUTIFUL DAY IN PARADISE


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte říj 06, 2009 10:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Thomas Forrest píše:
Souhlasim s Xion co se tyka nizke konzumace stravy, treba konzumace kvalitni vody (dle meho nazoru pridavam k citaci Xion) atd. Je vice aspektu jak se dozit vyssiho veku a asi hlavnim faktorem je, ze cim mene kalorii ze stravy konzumujeme denne, tim dele bychom se mohli dozit, nebot prejidani ma spatny vliv na nase zdravi a je uplne jedno, zdali jime pouze syrovou stravu ci varenou. Videl jsem na vlastni oci "obezni vitariany" a je to jen otazka casu, kdy takovy vitariani zacnou mit zdravotni problemy a je uplne suma fuk zdali konzumuji pouze syrovou stravu a nebo si vari nejake lektvary.
Jsem vitarian jiz nekolik let a muj nazor je, ze by se melo jist stridme a strava by mela byt vyvazena, to znamena asi 33% sacharidy, 33% tuky a 33% stravy cerpat z proteinu, aby nase telo bylo vybalancovane. Takzvany trojuhelnik.

To je velice správný názor, přežírání je přímá cesta do krematoria a člověk si má po celou dobu svého života držet váhu z období dospívání, cca z 18 let. Není nejmenší důvod proč by se měla váha s věkem zvedat, spíše by měla klesat, jak přicházíme o vápník v kostech a aktivní svalovou hmotu. Tuková zátěž, je jenom zátěž a není nejmenší důvod tukové vrstvy nosit a zatěžovat tělo i orgány.
Vyváženost stravy je také důležitá a tento trojúhelník je s největší pravděpodobností schopen i vybalancovat acidobazickou rovnováhu. Obsahuje totiž zásady a kyseliny ve vyváženém a pro tělo ideálním poměru. Pokud to člověk nerozhází ještě psychikou a stresem, tak další větší úpravy jídelníčku asi nejsou nutné a zajistí to všechny látky potřebné k udržení zdraví.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř říj 07, 2009 6:44 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
beth píše:
Zdravím,
patřím, jak Vy hezky říkáte k "vařičům", i když preferuji "zdravou
výživu". Zajímalo by mne, zda máte zkušenosti s tím, jaký má vliv na
lidské zdraví dlouhodobé požívání syrové stravy. Jak jsem vyrozumněla
jste zde spíše mladší lidé. Zajímalo by mne, zda celoživotní požívání
syrové stravy vede k menšímu výskytu nemocí ve stáří resp. zda vitariáni
žijí v průměru déle něž průměrná populace. Díky za postřehy.


Syrová je určitě nejvyšší možná kvalita. Například obsah vitamínů a minerálů se klasickým vařením zdegraduje minimálně o 40%. Čím déle se vaří tím hůř.
Osobně proto preferuju co nejkratší vaření v páře, která odebírá jen cca 5-8%. Například na syrové brambory jsem si zatím ale netroufl \":roll:\"


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř říj 07, 2009 7:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Syrová je určitě nejvyšší možná kvalita. Například obsah vitamínů a minerálů se klasickým vařením zdegraduje minimálně o 40%. Čím déle se vaří tím hůř.
Osobně proto preferuju co nejkratší vaření v páře, která odebírá jen cca 5-8%. Například na syrové brambory jsem si zatím ale netroufl \":roll:\"

Syrové brambory jsou velice rozdílné chuti, je třeba si nový druh brambor vždy degustovat zda Vám chuťově sedí a pak si jich teprve koupit více. Některé jsou vyloženě nechutné a pálí v krku a jiné chutnají jako lískové oříšky. Velice dobře rovnají žaludek a pyrózu, přičemž se dají chroupat, jíst jako mixovaná kašička, nebo vypít jako šťáva, v jakékoliv této úpravě to funguje.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte říj 20, 2009 11:38 am 
Offline

Registrován: úte říj 20, 2009 11:33 am
Příspěvky: 2
A solanin v syrových bramborách nemá negativní vliv na naše zdraví ?


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte říj 20, 2009 6:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Oriana píše:
A solanin v syrových bramborách nemá negativní vliv na naše zdraví ?

To, na co se ptáte, je naprostá klasika, jako u většiny ostatních informací, kde se lidé běžně mýlí. To vidíte prostě čerta někde, kde čert není. Pokud byste se trápila jedovatostí solaninu, pak se jím musíte trápit především u rajčat, což běžně lidi nevědí a domnívají se, že největší škodlivost solanin poskytuje právě bramborám. Především je potřeba si uvědomit, že solanin je obsažen hlavně v klíčcích, což běžně nejíme, zelených částech brambor, což také není zrovna naše ideální potrava a běžná brambora, tak jak jí konzumujeme, byť syrová, obsahuje slaninu opravdu velmi malé množství Toto množství je cca 10 mg na 100 gramů potraviny, přičemž abyste se nějakým způsobem dokázala otrávit, musela byste sníst množství 400 mg solaninu, což odpovídá 4 kg takovýchto syrových brambor. V naklíčených, nebo nazelenalých bramborách, je situace bohužel poněkud horší, tam se již nachází 35 mg solaninu na 100 gramů brambor a otrava by se tedy dostavila mnohem dříve. I tak se jedná o příliš velké množství syrových brambor, že dle mého názoru je naprosto nereálné, aby je někdo naráz zkonzumoval. Nebezpečnost konzumace syrových brambor, je dle mého názoru akorát veliký strašák, já sám je jím poměrně pravidelně a za celá léta jsem nikdy jakýkoliv projev nevolnosti, nebo nedej bože otravy neměl. Navíc je málo známá skutečnost, že běžnými kuchyňskými úpravami obsah solaninu v bramborách významně neklesá a vlastně jíte stejné množství solaninu, akorát v jiné úpravě. Čili pokud by byly brambory natolik jedovaté, jak se domníváte, tak již by bylo půl republiky dávno zakopáno na hřbitovech.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř říj 21, 2009 11:24 am 
Offline

Registrován: úte říj 20, 2009 11:33 am
Příspěvky: 2
Děkuji za vyčerpávající odpověď.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned pro 06, 2009 6:17 pm 
Offline

Registrován: ned pro 06, 2009 6:14 pm
Příspěvky: 4
Ahojte, volám sa Katarína a som tu nová.
Veľmi sa zaujímam o zdravý spôsob života, len v praxi mi to ešte dobre nejde. Momentálne sa zaujímam o vitarianstvo. Takže podstatou je jesť surovú stravu, ale len ovocie, zeleninu, orechy to je všetko? Nijaká ryža, cestoviny, zemiaky, mlieko??,
Juj hľadám, čo by bolo pre mňa najsprávnejšie a neviem, či niečo takéto dokážem. Milujem sladkosti, ale toľké roky sa pokúšam schudnúť. Začala som sa zaujímať a pozitívne myslenie a strava je niečo čo k tomu patrí. Poraďte mi prosím.
Ďakujem \":)\"


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned pro 06, 2009 7:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
princess píše:
Ahojte, volám sa Katarína a som tu nová.
Veľmi sa zaujímam o zdravý spôsob života, len v praxi mi to ešte dobre nejde. Momentálne sa zaujímam o vitarianstvo. Takže podstatou je jesť surovú stravu, ale len ovocie, zeleninu, orechy to je všetko? Nijaká ryža, cestoviny, zemiaky, mlieko??,
Juj hľadám, čo by bolo pre mňa najsprávnejšie a neviem, či niečo takéto dokážem. Milujem sladkosti, ale toľké roky sa pokúšam schudnúť. Začala som sa zaujímať a pozitívne myslenie a strava je niečo čo k tomu patrí. Poraďte mi prosím.
Ďakujem \":)\"

Je to otázkou, co vám bude vyhovovat, každému sedí něco jiného. Někdo jede syrovou stravu naplno a jiný si prostě řekne, že dodrží alespoň většinu. Nenechte se do něčeho dokopat, ať již z jakýchkoliv důvodů. Vždy je nutné k tomu jaksi dojít a většinou vám vaše tělo sdělí, že je nutné změnit stravovací styl. O tom zda to dokážete nepochybuji, to je jen otázka pevného přesvědčení a ne to dělat jako pokus. Pozitivní myšlení je dobrá věc, ale s parazitárními breberkami v těle je to prakticky nemožné. Pokud ujíždíte na sladkých potravinách, tak je na místě popřemýšlet o kandidě, která člověka přímo nutí jíst sladké potraviny, což není normální a pokud ji člověk nemá sladké potraviny většinou nevyhledává. Cukr je snad nejhorší jed co znám, měl by se prodávat pouze na předpis v lékárnách a jenom osobám s adekvátním kurzem k jeho bezpečnému používání. Seznam nemocí, které s jeho užíváním souvisí, je opravdu obdivuhodný.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv pro 10, 2009 2:34 pm 
Offline

Registrován: ned pro 06, 2009 6:14 pm
Příspěvky: 4
Ďakujem veľmi pekne za rady.
Už dlho nie som spokojná so svojími stravovacími návykmi a pozitívne myslenie ma núti zmeniť tento spôsob. Milujem zeleninu a ovocie a orechy , prežila by som na takejto strave. Čítala som knihu od Walkera - omládnete a on tam opisuje takýto spôsob jedenia. Len by som si nerada uškodila. So mnou je to tak, že keď sa pre niečo rozhodnem nepoľavím a zmením to. A priviedlo ma to sem, nie je to náhoda viem to. Len by mi pomohol nejaký návod , možno tu na tejto stránke niečo nájdem, ale návod čo jesť , čo nie kedy a podobne. Raňajky, obedy a večere , čo je vhodné pri takomto stravovaní.
Sladkostí sa pokúsim, nie pokúsim chcem zbaviť a zbavím sa ich.
ešte raz vďaka a verím, že mi poradíte aj v nasledujúcich otázkach.
pekný deň prajem \":)\"


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv pro 10, 2009 7:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
princess píše:
Ďakujem veľmi pekne za rady.
Už dlho nie som spokojná so svojími stravovacími návykmi a pozitívne myslenie ma núti zmeniť tento spôsob. Milujem zeleninu a ovocie a orechy , prežila by som na takejto strave. Čítala som knihu od Walkera - omládnete a on tam opisuje takýto spôsob jedenia. Len by som si nerada uškodila. So mnou je to tak, že keď sa pre niečo rozhodnem nepoľavím a zmením to. A priviedlo ma to sem, nie je to náhoda viem to. Len by mi pomohol nejaký návod , možno tu na tejto stránke niečo nájdem, ale návod čo jesť , čo nie kedy a podobne. Raňajky, obedy a večere , čo je vhodné pri takomto stravovaní.
Sladkostí sa pokúsim, nie pokúsim chcem zbaviť a zbavím sa ich.
ešte raz vďaka a verím, že mi poradíte aj v nasledujúcich otázkach.
pekný deň prajem \":)\"

Na syrové stravě lze žít řadu let a dokonce i celý život, těžko si tím můžete uškodit, pokud ještě zvládnete vybalancování pH tělních tekutin. Rozhodně to bude zdravější než přátelské oplatky a jiné jedy, medy z obchodní sítě.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát pro 11, 2009 3:25 pm 
Offline

Registrován: ned pro 06, 2009 6:14 pm
Příspěvky: 4
Dobre teda, pokúsim sa.
Prečítala som si denný jedálniček. Takže môžem kombinovať ovocie a zeleninu. Pred jedlami je dobré piť zeleninové šťavy? dám sa na to po novom roku, dovtedy naštudujem ešte potrebné info.
Ďakujem veľmi pekne.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát pro 11, 2009 6:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
princess píše:
Dobre teda, pokúsim sa.
Prečítala som si denný jedálniček. Takže môžem kombinovať ovocie a zeleninu. Pred jedlami je dobré piť zeleninové šťavy? dám sa na to po novom roku, dovtedy naštudujem ešte potrebné info.
Ďakujem veľmi pekne.

Netuším, co jste kde četla, ale kombinovat ovoce a zeleninu v jednom jídle rozhodně nikde nedoporučuji, také pití zeleninové šťávy, před ovocným jídlem, je nesmysl, tak to pročtěte pořádně, ať nemáte zbytečné potíže z neznalosti, jak je zde dost často vidět z dotazů některých členů fóra.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 66 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz