Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:59 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát pro 11, 2009 8:05 pm 
Offline

Registrován: ned pro 06, 2009 6:14 pm
Příspěvky: 4
V poriadku, ďakujem pekne za váš čas, a ochotu. Naštudujem si.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob pro 26, 2009 5:48 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Oriana píše:
A solanin v syrových bramborách nemá negativní vliv na naše zdraví ?

Jediné z čeho bych měl obavy je syrový baklažán, ten se kvůli solaninu konzumovat nedoporučuje...ostatní potraviny ho mají ve zralých plodech minimum


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát led 08, 2010 3:48 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Jarda píše:
princess píše:
Dobre teda, pokúsim sa.
Prečítala som si denný jedálniček. Takže môžem kombinovať ovocie a zeleninu. Pred jedlami je dobré piť zeleninové šťavy? dám sa na to po novom roku, dovtedy naštudujem ešte potrebné info.
Ďakujem veľmi pekne.

Netuším, co jste kde četla, ale kombinovat ovoce a zeleninu v jednom jídle rozhodně nikde nedoporučuji, také pití zeleninové šťávy, před ovocným jídlem, je nesmysl, tak to pročtěte pořádně, ať nemáte zbytečné potíže z neznalosti, jak je zde dost často vidět z dotazů některých členů fóra.
No ale kombinace mrkve(zeleniny) a ovoce ve šťávě je ok, ne?
Jinak by se syrové ovoce nemělo jíst celé s celou syrovou zeleninou? Ne např. avokádo dohromady s jablkem?
Předem díky za odpověď,
Jana


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát led 08, 2010 7:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
No ale kombinace mrkve(zeleniny) a ovoce ve šťávě je ok, ne?
Jinak by se syrové ovoce nemělo jíst celé s celou syrovou zeleninou? Ne např. avokádo dohromady s jablkem?
Předem díky za odpověď,
Jana

Mrkev je jediná zelenina, která se dá míchat prakticky do všeho a u ovoce totéž platí pro jablka, ale již ne absolutně. Ani celé ovoce by se až na určité výjimky nemělo kombinovat se zeleninou. Ta kombinace jablka s avokádem je super, protože avokádo je ovoce, ale hodí se i do zeleniny.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon led 11, 2010 4:04 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 15, 2009 3:16 pm
Příspěvky: 131
Bydliště: Středočeský kraj
Jarda píše:
Mrkev je jediná zelenina, která se dá míchat prakticky do všeho a u ovoce totéž platí pro jablka, ale již ne absolutně. Ani celé ovoce by se až na určité výjimky nemělo kombinovat se zeleninou. Ta kombinace jablka s avokádem je super, protože avokádo je ovoce, ale hodí se i do zeleniny.

Děkuji
kombinace tvaroh + ovoce je asi taky špatná, že?
Dá se tvaroh+med?
Předem díky za odpověď,
Jana


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon led 11, 2010 5:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Jana píše:
Děkuji
kombinace tvaroh + ovoce je asi taky špatná, že?
Dá se tvaroh+med?
Předem díky za odpověď,
Jana

Není, oboje celkem funguje, ale ten tvaroh zrovna ideální na střeva není, je to poměrně dost zahleňující potravina. Mnohem lepší z mléčných produktů je domácí kozí kefír, který na rozdíl od tvarohu střevům velice prospívá.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř bře 03, 2010 12:58 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Kozu domácí a její mlíčko mohu doporučit všem. Jsem sama ,,koza". Co zbaští naše Kanálie, je dobré i pro mne. Kolikrát jdu po louce a uždíbnu si jetel, pamplišku, jitrocel......prostě na to mám chuť a je to dobré. Kefírek, jogurtíky.... si děláme sami. Kdo má drobet možnost, měl by si kozenku dom pořídit. Je to zvíře nenáročné a přitom milé a společenské.

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř bře 03, 2010 7:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Veverka píše:
Kozu domácí a její mlíčko mohu doporučit všem. Jsem sama ,,koza". Co zbaští naše Kanálie, je dobré i pro mne. Kolikrát jdu po louce a uždíbnu si jetel, pamplišku, jitrocel......prostě na to mám chuť a je to dobré. Kefírek, jogurtíky.... si děláme sami. Kdo má drobet možnost, měl by si kozenku dom pořídit. Je to zvíře nenáročné a přitom milé a společenské.

Máte pravdu a vždy o tom přemýšlím, když sekám sekačkou svoji zahrádku o rozloze 3500 m2. Pořád manželce říkám, dáme tam dvě kozy a ušetříme několikrát. Bude ideálně posekáno, získáme zadarmo mimořádně kvalitní mléko a ještě bude trávník pohnojený, co víc si zadarmo přát.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř bře 03, 2010 9:29 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Jarda píše:
Máte pravdu a vždy o tom přemýšlím, když sekám sekačkou svoji zahrádku o rozloze 3500 m2. Pořád manželce říkám, dáme tam dvě kozy a ušetříme několikrát. Bude ideálně posekáno, získáme zadarmo mimořádně kvalitní mléko a ještě bude trávník pohnojený, co víc si zadarmo přát.

Jejda, kousek zahrádky máte, tak to zkuste doma prosadit. Naše bílé kámošky jsou fajn a stejně Vám sekání zbude. Ony ty vybíravky neslupnou všechno co potkají. Na to by jste potřeboval ovečky. Ale nám to nevadí. Stejně si seču sena a otavy a co nezbaští v sezóně, to pod sebe vytahají za zimu. \":D\"

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř bře 03, 2010 11:29 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Veverka píše:
Jejda, kousek zahrádky máte, tak to zkuste doma prosadit. Naše bílé kámošky jsou fajn a stejně Vám sekání zbude. Ony ty vybíravky neslupnou všechno co potkají. Na to by jste potřeboval ovečky. Ale nám to nevadí. Stejně si seču sena a otavy a co nezbaští v sezóně, to pod sebe vytahají za zimu. \":D\"

Take ovecky by tiez nemuseli byt zle, ale je to s nimi asi narocnejsie... treba strihat? Pocul som, ze doja len do pol litra mlieka denne, avsak je to najtucnejsie mlieko, este ovela tucnejsie ako kravske. Bol by som zvedavy, ci by sa dal vyrobit ovci kefir, teda ten by musel byt husty.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv bře 04, 2010 7:26 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Xion píše:
Take ovecky by tiez nemuseli byt zle, ale je to s nimi asi narocnejsie... treba strihat? Pocul som, ze doja len do pol litra mlieka denne, avsak je to najtucnejsie mlieko, este ovela tucnejsie ako kravske. Bol by som zvedavy, ci by sa dal vyrobit ovci kefir, teda ten by musel byt husty.

Já sama s ovcemi zkušennost nemám. Mají je tu po sousedech a nikdo je nedojí. Odchovají jehňata a jdou z domu, maminy na pastvu. I jsem se zkoušela ptát na mléko, ale neuspěla jsem. Jsem baba zvědavá. Třeba se mi letos zadaří kousek odstříkat a pak to prubnu. Jedni lidé nedaleko od nás chovají mini kozy i ovce. Je to tak polovina zvířete než je klasika. Je to výborné na spásání, ale mlíčka dají pramálo. Kdo nechce dojit, tak výborní společníci a ideální sekačky.

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát bře 05, 2010 8:45 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Veverka píše:
Já sama s ovcemi zkušennost nemám. Mají je tu po sousedech a nikdo je nedojí. Odchovají jehňata a jdou z domu, maminy na pastvu. I jsem se zkoušela ptát na mléko, ale neuspěla jsem. Jsem baba zvědavá. Třeba se mi letos zadaří kousek odstříkat a pak to prubnu. Jedni lidé nedaleko od nás chovají mini kozy i ovce. Je to tak polovina zvířete než je klasika. Je to výborné na spásání, ale mlíčka dají pramálo. Kdo nechce dojit, tak výborní společníci a ideální sekačky.

Predpokladam, ze tie jahnatka uz nikdo nikdy neuvidi, teda okrem ich pozostatkov na taniery.
Jej, tie minikozy, to je super. Vsak ked to da tak 1 liter, to je aj pre jedneho-dvoch postacujuce. \":-)\" A navyse, musia vyzerat dost srandovne. \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát bře 05, 2010 9:01 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Xion píše:
Predpokladam, ze tie jahnatka uz nikdo nikdy neuvidi, teda okrem ich pozostatkov na taniery.
Jej, tie minikozy, to je super. Vsak ked to da tak 1 liter, to je aj pre jedneho-dvoch postacujuce. \":-)\" A navyse, musia vyzerat dost srandovne. \":-)\"

Ano. Prodají je a pak už se o nich neví nic.

Necméně ti ,,zakrslíci" jak jim ze srandy říkáme jsou kouzelní a snadno se i dospělák odnese v náruči, což tedy mě se s našimi nadaří. \":)\"
Nedojí je nikdo, poněvač o jejich mlíčko nestojeji. Mají to čistě jak sekačky trávy, že jsou pohodnější na práci po venku. / sena si berou od JZD a se sušením se nepatlají /
Teď tam mají březí holky a už i mláďata zadaná zas jak budoucí sekačky. Ani s beránky, či kozlíky se nikdo nepáře. Před dospělostí se kastrují a jako sekačky jsou výteční. Po kastraci mají totiž dvojnásobný hlad a fakt jedou jak kombajni.
Pokud by jste chtěli do budoucna mini radost, proč né, pro jednoho člověka pro začátek dost mléka, ale po čase zjistíte, že Vám to nestačí, poněvač si začnete užívat a používat kefírky, jogurtíky a vůbec všechno v podstatě na všechno. \":D\"
http://www.farma-gilarovi.wbs.cz/Mini_kozy.html
Toto je náhodný odkaz, který jsem nedávno objevila. Jsou kouzelné.

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob bře 06, 2010 12:33 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Veverka píše:

Ano. Prodají je a pak už se o nich neví nic.

Necméně ti ,,zakrslíci" jak jim ze srandy říkáme jsou kouzelní a snadno se i dospělák odnese v náruči, což tedy mě se s našimi nadaří. \":)\"
Nedojí je nikdo, poněvač o jejich mlíčko nestojeji. Mají to čistě jak sekačky trávy, že jsou pohodnější na práci po venku. / sena si berou od JZD a se sušením se nepatlají /
Teď tam mají březí holky a už i mláďata zadaná zas jak budoucí sekačky. Ani s beránky, či kozlíky se nikdo nepáře. Před dospělostí se kastrují a jako sekačky jsou výteční. Po kastraci mají totiž dvojnásobný hlad a fakt jedou jak kombajni.
Pokud by jste chtěli do budoucna mini radost, proč né, pro jednoho člověka pro začátek dost mléka, ale po čase zjistíte, že Vám to nestačí, poněvač si začnete užívat a používat kefírky, jogurtíky a vůbec všechno v podstatě na všechno. \":D\"
http://www.farma-gilarovi.wbs.cz/Mini_kozy.html
Toto je náhodný odkaz, který jsem nedávno objevila. Jsou kouzelné.

DIky za ten odkaz. A nasiel som tam este nieco lepsie, miniovce \":-)\"
http://www.farma-gilarovi.wbs.cz/Mini_ovce.html

Najlepsia je ta historka o agresivnom baranovi, ktoreho predali susedovi, aby mu strazil pozemok namiesto psa. \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob bře 06, 2010 8:34 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Xion píše:
DIky za ten odkaz. A nasiel som tam este nieco lepsie, miniovce \":-)\"
http://www.farma-gilarovi.wbs.cz/Mini_ovce.html

Najlepsia je ta historka o agresivnom baranovi, ktoreho predali susedovi, aby mu strazil pozemok namiesto psa. \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\"

Ovce a kozy jsou hlídači.
To mohu potvrdit. Kór když je ve stádečku samec. Sám si pudově hájí svůj harém a kdo je cizí, má obavy o holky ze sexuálního hlediska a brání si je. Je mu fuk, zda bude útočit na srnky, kance, lišku či člověka. Prostě když mu ,,to ono dotyčné" nevoní, staví se na ochranu.
Jsou to zvířata velice chytrá a špatného člověka odhalí daleko dříve nežli druhý člověk.
Před nimi se můžete přetvařovat sebevíc a mnozí lidé na med u pusy skočí, ale zvíře nikoli. Jste odhalen vcukuletu. A bacha - pokud se pohybujete mezi drůbeží.
Ovšem když takto ochrání své, jdou si pro odměnu a tančí a naparují se jací byli pašáci.

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 68 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz