Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř zář 20, 2017 9:57 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned dub 09, 2017 3:44 pm 

Jarda píše:
Kristina Air píše:
Dobry den!
Cetla jsem si celu tuto diskusi a souhlasim i s Jardou i s Martinou z Prahy a to, ze vse musi clovek delat se selskym rozumem, tudiz poslouchat sve instinkty.
Ja dodavam, ze nic se nesmi prehanet a kazdy clovek je individual a tim padem nemuze byt predepsana 1 tabulka pro vsechny.
Ja treba s klistyry a zvracenim opravdu nesouhlasim. Pokud je cloveku spatne, tak si telo samo tyto procesy vyvola, ale normalne to prece neni prirozene. Pred Vanoci 2016 v nasem kraji kolovala tzv. strevni chripka. Bohuzel jsme ji prodelali cela rodina. Byli v nas nejake viry, ci bakterie, tak telo reagovalo zvracenim a prujmem. To je v poradku. Kdyz se clovek opije a telo reaguje, ze zvraci, v poradku. At nevznikne otrava alkoholem. Ale proc to vyvolavat umele? Snad jen, kdyz clovek vi, ze byl otraven nejakym jedem, by umele vyvolane zvraceni bylo v poradku, ale kdyz se zacne zdrave stravovat, proc i potom??
Pred nekolika lety jsem byla na gastroskopii a podle doktoru bych to mela absolvovat znovu. Bylo mi doporuceno, abych se mene stresovala a jedla zdraveji. Snazila jsem se to dodrzet a ejhle, dostavil se ucinek, ze me prestal bolet zaludek. Bohuzel mi ale take zjistili, ze mam povoleny sverac zaludku smerem k jicnu a tudiz jsem mela zanet jicnu, kvuli castemu tzv. paleni zahy. Tim padem nechapu, co je na zvraceni, tak uzasneho. Opravdu si clovek muze jen uskodit. A jestli se nekdo bez klistyru uz ani nevyprazdni... to asi take neni uplne v poradku, ze.
...

Tak extrémy určitě dobré nejsou a byliny nerozporuji ani trochu, nicméně klystýr není extrém pokud ho nebudete dělat fanaticky a totéž platí pro očistu žaludku, což není zvracení, to jenom lidé z neznalosti spojují tyto pojmy. Ono i když to vypadá stejně, tak oboje funguje jinak a je tedy naprosto něco jiného zvracet zkažené jídlo, nebo alkohol, když musím a nebo čistou vodu, když chci. Zrovna tak je zásadní rozdíl mezi průjmem a klystýrem, kdy to první je již projev plné intoxikace, kterou tělo nezvládá a to druhé je preventivní krok, aby k takové intoxikaci zbytečně nedocházelo. I když jste evidentně přesvědčena o škodlivosti uvedených postupů jde o omyl, který možná časem přehodnotíte, obě techniky pomáhají lidem minimálně stovky let a stále fungují stejně a velice dobře.

doplnim k tomu jednoznacnou osobni zkusenot. prosel jsem pomerne silnou chemoterapii a klystyr po navratu z chemosky byl to nejkrasnejsi a nejblahodarnejsi co jsem si dopraval s velkym uzitkem... a je vcelku jedno jestli to oznacim za neprirozeny postup nebo ne. vetsina lidi z chemosky klystyr nedela a nechavaji v sobe hnit hromadu toxickeho odpadu, rekl bych ze je to skoda a zbytecne. doktori to nevedi? proc nedavaji klystyr automaticky na odchodu? nemyslim si ze bych to snasel hur nez nekolikanasobnou lumbalni punkci. :-)
predsudky nas casto blokuji od prospesnych postupu a pritom delame spoustu nesmyslu ktere jsme se naucili a bereme je jako spravne. aktualne delam sankapraksalanu co dva mesice a po kazde se citim krasne vycisteny a silnejsi. "neprirozenymi praktikami" ted napravuji predchozi nekolikalety sileny zivotni styl ktery se mi zdal v te dobe prirozeny...

Ohlásit tento příspěvek
Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]