Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned pro 16, 2018 2:40 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 109 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: sob bře 29, 2014 11:33 pm 
Administrátor
Administrátor

ivac píše:
Dobrý den,

prosím o pomoc a rady při sestavení přibíracího jídelníčku. Zhubla jsem na 33kg při výšce 169cm a nevím ,jak se z toho co nejrychleji dostat a postupně zdravě přibírat. Kolik toho sníst a co? Podotýkám, že mám nyní stažený žaludek a ještě k tomu jsem byla dlouholetým vegetariánem, ačkoli ted už maso postupně zařazuji. Budu vděčná za pomoc. Děkuji Iva

Ono to ani tak není o objemu a skladbě jídla, ale o rychlosti spalování, tedy o stavu štítné žlázy. Prostě někdo může žrát doslova jako prase, někdy i jako dvě prasata a nepřibere ani deko a jiný si dá polovinu suchého rohlíku a má půl kila přibráno. Nechte si zjistit laboratorně stav štítné žlázy, pro první nástřel stačí hodnota TSH a uvidíte. Pokud bude TSH v pořádku, ideálně do hodnoty 1, tak se můžete začít futrovat skoro čímkoliv, aby vám to dalo dost kalorií a ke zdravé stravě se vrátíte po nějakém čase, až si tělo nějaké to kilo nabere. Paradoxně se spíše nabere ze sacharidů, než z bílkovin, tedy masa, ale potřebnou dávku bílkovin je třeba tělu pochopitelně dodat také, jako stavební materiál pro rekonstrukci tkání.

PříspěvekNapsal: pát úno 03, 2017 10:03 am 

Zajímal by mě možná trochu opačný problém. Manželka je dle mého hodně hubená na 163cm má nějakých 48-49kilo a to je po dítěti. Neustále sportuje a řeší jak je tlustá tady a tamhle. Trochu se bojím aby to nezacházelo do extrému. Už nevím jak ji to vysvětlit, nemáte nějakou radu?

PříspěvekNapsal: pát úno 03, 2017 5:26 pm 

Bozikov píše:
Zajímal by mě možná trochu opačný problém. Manželka je dle mého hodně hubená na 163cm má nějakých 48-49kilo a to je po dítěti. Neustále sportuje a řeší jak je tlustá tady a tamhle. Trochu se bojím aby to nezacházelo do extrému. Už nevím jak ji to vysvětlit, nemáte nějakou radu?

Vysvětlete jí, že jde o typ postavy - ten je dán spíše geneticky, dědictvím po mámě nebo prabábě, tetě či kýhoďasa po kom. Může se stát, že je žena (například) nahoře křehoučká a přitom má velký až hodně velký zadek (znám takovou). Jiná žena zadek nemá skoro žádný, ale má silná stehna (lýtka již hubená a kotníčky křehké). Některým ženám se dělá pneumatika či břicho, i když jsou jinak souměrné. Některým se ztuční ramena, byť mají útlá zápěstí. S tím vším se máloco dá dělat. Jinak - všechny mé ženy a ženské a děvčata atd. měly cca tuto výšku (163) ... a všechny vážily 49 - 56 kg. To je její kategorie, nechť neblbne a prostě žije.

PříspěvekNapsal: ned úno 05, 2017 2:19 pm 
Administrátor
Administrátor

Bozikov píše:

Ženy bohužel dosti často řeší věci které není potřeba řešit vůbec. V zásadě je na spodní hranici normální váhy, což na mladou ženu vidím jako v pohodě. Patrně by jí mělo stačit vysvětlit, že pod nějakou konkrétní váhu by zbytečně stav řešit neměla a mohl by být klid.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 109 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]