Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:42 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Výpočet a úprava BMI
PříspěvekNapsal: ned říj 05, 2008 12:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Výpočet a úprava BMI

Pokaždé, když se projdu naším lázeňským městem nemohu se v průběhu procházky zbavit pocitu, že se nacházím v obklopení panáčků michelinů a téměř každý se může pochlubit nádhernými OTP-okrasnými tukovými prstenci. Předpokládám, že ve Vašem městě to nebude jiné a jako alarmující stav je třeba brát podobný vzhled vlastního těla. Pokud nechcete poslouchat turecký obchodnický kompliment, že vypadáte po ránu svěže a tlustě, což je známka úspěšného obchodníka, proveďte revizi současného stavu na kalkulačce BMI a pokud nejste v normě začněte uvažovat v logice zkracování vlastního spokojeného života. Za to přeci pár nesmyslně nabraných kil nestojí a pokud považujete vlastní hlavu za orgán řídící zbytek těla, dejte pokyn a odstraňte hrozící riziko. Trochu té případné askeze se bohatě vyplatí a svou pozitivní zkušenost předejte ostatním.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výpočet a úprava BMI
PříspěvekNapsal: ned črc 05, 2009 9:19 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned črc 05, 2009 8:15 am
Příspěvky: 1
BMI se mi zdá někdy až příliš benevolentní, a to zvláště u malých postav.
Je to především proto, že samotná váha neříká nic o rozložení tuků a svalů v těle.
Takže já i kdybych měla o 10 kg více tuku na sobě, tak budu stále "v normálu". Takhle vycházím už do podváhy, což spíše podle mě znamená, že mám málo svalů. \":P\"
Myslím, že hlavním kriteriem zdraví je vlastní pocit a ne tabulky.
Ale to neříkám žádnou novinu, já vím. \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výpočet a úprava BMI
PříspěvekNapsal: ned črc 05, 2009 11:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Natura píše:
BMI se mi zdá někdy až příliš benevolentní, a to zvláště u malých postav.
Je to především proto, že samotná váha neříká nic o rozložení tuků a svalů v těle.
Takže já i kdybych měla o 10 kg více tuku na sobě, tak budu stále "v normálu". Takhle vycházím už do podváhy, což spíše podle mě znamená, že mám málo svalů. \":P\"
Myslím, že hlavním kriteriem zdraví je vlastní pocit a ne tabulky.
Ale to neříkám žádnou novinu, já vím. \":D\"

BMI je skutečně pouze orientační číslo, které opravdu velice zhruba cosi vypovídá o stavu organizmu člověka a obecně jde za normální hodnotu uvažovat váhu, kterou člověk měl těsně po dokončení vývoje organizmu, tedy v cca 18 letech. Bohužel to takto nejde aplikovat u dnešní mládeže, ta je tak zaneřáděná moderní "stravou", že kolikrát i prase je krmené lépe. Tomu také odpovídá váha i zdravotní stav mládeže a v takovémto pohledu je i BMI, při své nepřesnosti, opravdu docela přesný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výpočet a úprava BMI
PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2010 9:10 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Moje BMI je 19,1 .... ale je nutné povedať, že aj napriek svalnatej postave a širokým pleciam mám veľmi úzke kosti ( lebo mám aj dosť úzku tvár ), takže už len to že sa neberie do úvahy "konštitučný typ" ( veľkosť hlavy, šírka bokov a hrudníku, atď... proste KOSTI ), tak už len to hovorí jasne za to, že BMI je len orientačná záležitosť.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výpočet a úprava BMI
PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2010 9:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
Moje BMI je 19,1 .... ale je nutné povedať, že aj napriek svalnatej postave a širokým pleciam mám veľmi úzke kosti ( lebo mám aj dosť úzku tvár ), takže už len to že sa neberie do úvahy "konštitučný typ" ( veľkosť hlavy, šírka bokov a hrudníku, atď... proste KOSTI ), tak už len to hovorí jasne za to, že BMI je len orientačná záležitosť.

To je opravdu orientační údaj a rozhodně se kvůli němu nemá význam zase tak moc trápit, pokud moje postava nezapadá do konfekčních mír. Nicméně velké odchylky bych rozhodně neignoroval a určitý vypovídající potenciál BMI přeci jenom má.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výpočet a úprava BMI
PříspěvekNapsal: pát črc 09, 2010 8:58 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Jak moc je důležitá správnost bmi? Myslím tím tabulka s čísly, která se všude uvádí už spousty let. Jestli už se ty tabulky třeba neměli taky upravit k dnešní době. Např. já mám bmi 18,26. Což je podle tabulky podváha. Při zdravém jídelníčku jsem zhubla 5kilo za tři měsíce. A zdá se mi 45kg dost málo. Ale nevím co s tím mám dělat abych to trochu zvedla. Oříšky a kefír jím a piju pravidelně každý den. Nevím, co je ještě ve zdravém jídelníčku tučné. Jinak po celý den toho z ovoce a zeleniny sporcuji docela dost. A ted zkusím i s. patlaninu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výpočet a úprava BMI
PříspěvekNapsal: pát črc 09, 2010 9:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Jak moc je důležitá správnost bmi? Myslím tím tabulka s čísly, která se všude uvádí už spousty let. Jestli už se ty tabulky třeba neměli taky upravit k dnešní době. Např. já mám bmi 18,26. Což je podle tabulky podváha. Při zdravém jídelníčku jsem zhubla 5kilo za tři měsíce. A zdá se mi 45kg dost málo. Ale nevím co s tím mám dělat abych to trochu zvedla. Oříšky a kefír jím a piju pravidelně každý den. Nevím, co je ještě ve zdravém jídelníčku tučné. Jinak po celý den toho z ovoce a zeleniny sporcuji docela dost. A ted zkusím i s. patlaninu

Jde o orientační údaj a jediné směrodatné číslo je vaše váha z cca 18 let, kdy je člověk vyspělý fyzicky a dosud nemá tkáně zanesené toxiny. Tato váha je ta správná, ovšem u dnešní mladé generace to již bohužel neplatí, protože se zanesou kyselým sajrajtem klidně i ve čtvrté třídě základní školy. Pokud sice dost jíte a vaše váha je pod touto hodnotou, tak by bylo vhodné zkoumat žaludeční kyseliny, při jejich nedostatku člověk špatně tráví, zamoří se kvasinkou a mimo jiné také hubne, protože ze stravy přijímá málo živin a ještě z toho mála většinu sežere kvasinka. Z tuku je vhodný kokosový olej a sirná patlanice.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výpočet a úprava BMI
PříspěvekNapsal: pát črc 09, 2010 9:23 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Jarda píše:
Jde o orientační údaj a jediné směrodatné číslo je vaše váha z cca 18 let, kdy je člověk vyspělý fyzicky a dosud nemá tkáně zanesené toxiny. Tato váha je ta správná, ovšem u dnešní mladé generace to již bohužel neplatí, protože se zanesou kyselým sajrajtem klidně i ve čtvrté třídě základní školy. Pokud sice dost jíte a vaše váha je pod touto hodnotou, tak by bylo vhodné zkoumat žaludeční kyseliny, při jejich nedostatku člověk špatně tráví, zamoří se kvasinkou a mimo jiné také hubne, protože ze stravy přijímá málo živin a ještě z toho mála většinu sežere kvasinka. Z tuku je vhodný kokosový olej a sirná patlanice.

Co tím myslíte zkoumat žaludeční kyseliny?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výpočet a úprava BMI
PříspěvekNapsal: pát črc 09, 2010 9:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Co tím myslíte zkoumat žaludeční kyseliny?

Trochu si prostudujte příslušné vlákno o HCl a předpokládám, že vše bude jasné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výpočet a úprava BMI
PříspěvekNapsal: čtv bře 17, 2011 4:56 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Online rychlý výpočet BMI včetně ukazatele zda jsme v normě...

http://www.vypocet.cz/bmi
(jsou tam na záložkách i jiné zajímavé kalkulačky-odchod do důchodu,
výše důchodu,alkoholmetr,Tabulky velikostí oblečení,PSČ atd....).

Pane Jardo od jaké hodnoty by jste považoval BMI za příliš malé (aby např.některé ženy věděly že už začínají směřovat k anorexii....kterážto vychrtlost spěje k ohrožení života...).
Zda souhlasíte s uvedenou tabulkou, kde:

méně než 18,5 BMI = podváha, zdravotní riziko vysoké

(zajímá mne hlavně ta hranice 18,5....zda je to opravdu ta mez pod kterou bychom se neměli raději nikdy dostat....i když půstaři občas asi mohou a pak to rychle naberou zpět....)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výpočet a úprava BMI
PříspěvekNapsal: čtv bře 17, 2011 9:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Online rychlý výpočet BMI včetně ukazatele zda jsme v normě...

http://www.vypocet.cz/bmi
(jsou tam na záložkách i jiné zajímavé kalkulačky-odchod do důchodu,
výše důchodu,alkoholmetr,Tabulky velikostí oblečení,PSČ atd....).

Pane Jardo od jaké hodnoty by jste považoval BMI za příliš malé (aby např.některé ženy věděly že už začínají směřovat k anorexii....kterážto vychrtlost spěje k ohrožení života...).
Zda souhlasíte s uvedenou tabulkou, kde:

méně než 18,5 BMI = podváha, zdravotní riziko vysoké

(zajímá mne hlavně ta hranice 18,5....zda je to opravdu ta mez pod kterou bychom se neměli raději nikdy dostat....i když půstaři občas asi mohou a pak to rychle naberou zpět....)

S tím se souhlasit asi dá a nižší index už patrně není zcela ideální, ovšem nemusí to platit pro každého. Ono totiž dost záleží na stavbě kostry a mnoha dalších podstatních tělesných faktorech, které tento jednoduchý výpočet zrovna v potaz nebere. Například moje paní i vyženěná dcera mají BMI pravděpodobně nižší než uvedené číslo a že by jim to nějak vadilo, jsem si tedy nevšiml.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výpočet a úprava BMI
PříspěvekNapsal: pon říj 10, 2011 10:18 am 
Offline

Registrován: pát srp 12, 2011 12:53 pm
Příspěvky: 17
Ja momentálne tiež riešim nízku váhu. Odkedy som sa začala zdravšie stravovať (80% vita) tak som schudla z 58 na cca 53 kg (výška 173). No posledné dva týždne som začala držať 100% vita mono dietu proti kvasinke + kefír (taktieš horčík, Bkomplex, selen, zinok, lugol, každé ovocné jedlo s fungycídnou potravinou) a tuku dávam len minimálne či je asi polievková lyžica (maku, ľanu, dýňových semiačok...) na jedno jedlo.Dnes ráno som mala prvý krát krásny ružový jazyk no nenapadlo ma urobiť pľuvací test, tak neviem ako je na tom kvasinka. Zaradila som do pravidelného užívania HCl, lebo krkací test dopadol katastrofálne. Posledný týždeń som si robila 5 dní za sebou klystýr s urinou + mms. Za tieto dva týždne klesla moja váha na 50,5 čo už pri mojej výške je dosť málo (o tom že si viem pri pohľade do zrkadla spočítať rebrá ani nehovoriac). Inak pociťovo sa cítim úplne v poriadku len ma to trápy hlavne kôli tomu že mám dosť úzku kostru tak vyzerám ako špagetka \":D\"
Chcem sa len opýtať, či môžu mať dennodenné klystýri vplyv na znižovanie váhy?
Vzhľadom k tomu že som sa tej nízkej váhy zľakla, tak som cez víkend začala pridávať do stravy aj ovčiu čerstvú bryndzu (škoda že len teraz som objavila družstvo kde to predávajú z dvora), kokosový olej, klíčené mungo a začínajú byť aktuálne aj avokáda tak na tie sa tiež teším. Škoda len že čas ovečiek sa už končí takže si na ovčí syr/bryndzu počkám až do jary. Asi prejdem na olomoucké syrečky.
Potom napíšem či mi táto strava pomohla trochu pribrať.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výpočet a úprava BMI
PříspěvekNapsal: úte říj 11, 2011 10:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
anuska píše:
Ja momentálne tiež riešim nízku váhu. Odkedy som sa začala zdravšie stravovať (80% vita) tak som schudla z 58 na cca 53 kg (výška 173). No posledné dva týždne som začala držať 100% vita mono dietu proti kvasinke + kefír (taktieš horčík, Bkomplex, selen, zinok, lugol, každé ovocné jedlo s fungycídnou potravinou) a tuku dávam len minimálne či je asi polievková lyžica (maku, ľanu, dýňových semiačok...) na jedno jedlo.Dnes ráno som mala prvý krát krásny ružový jazyk no nenapadlo ma urobiť pľuvací test, tak neviem ako je na tom kvasinka. Zaradila som do pravidelného užívania HCl, lebo krkací test dopadol katastrofálne. Posledný týždeń som si robila 5 dní za sebou klystýr s urinou + mms. Za tieto dva týždne klesla moja váha na 50,5 čo už pri mojej výške je dosť málo (o tom že si viem pri pohľade do zrkadla spočítať rebrá ani nehovoriac). Inak pociťovo sa cítim úplne v poriadku len ma to trápy hlavne kôli tomu že mám dosť úzku kostru tak vyzerám ako špagetka \":D\"
Chcem sa len opýtať, či môžu mať dennodenné klystýri vplyv na znižovanie váhy?
Vzhľadom k tomu že som sa tej nízkej váhy zľakla, tak som cez víkend začala pridávať do stravy aj ovčiu čerstvú bryndzu (škoda že len teraz som objavila družstvo kde to predávajú z dvora), kokosový olej, klíčené mungo a začínajú byť aktuálne aj avokáda tak na tie sa tiež teším. Škoda len že čas ovečiek sa už končí takže si na ovčí syr/bryndzu počkám až do jary. Asi prejdem na olomoucké syrečky.
Potom napíšem či mi táto strava pomohla trochu pribrať.

Já myslím, že klystýry ani ne, je potřeba dávat nějakou energii a tou může být sacharid, nebo tuk. pokud trpíte kvasinkou, tak jenom tuk, ale zase celkem hodně a to nepíšete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výpočet a úprava BMI
PříspěvekNapsal: stř říj 12, 2011 7:39 am 
Offline

Registrován: pát srp 12, 2011 12:53 pm
Příspěvky: 17
Na kvasinku som išla s mono dietou a obmedzením tukov na minimum. Do obeda ovocie vždy s fungycídnou potravinou (zázvor, škorica) poobede zeleniny s polievkovou lyžicou semien na každé zeleninové jedlo, žiadne iné tuky.
No po prelúskaní tém na tému kvasinka, mám pocit že to zbytočne hrotím, lebo mi príde najdôležitejšie upraviť trávenie dodávaním HCl, vyladenie PH vhodnou stravou, remineralizácia tela a očisty (pečeň, črevo). Týmto si v tele vytvorým dobré podmienky a bude sa mi s kvasinkou lepšie bojovať.
Takže teraz môj jedálniček- do obeda ovocie (monodieta) s fungycídnymi potravinami+kokos. olej(čajová lyžica) alebo avokádo(polovica) a mak(polievková lyžica), po obede zeleninové jedlá so semenami (polievková lyžica) a olivovým olejom (čajová lyžička). Každý deň 0,5-1 l kefír. (Niekde som čítala, že denne stačí tak dve polievkové lyžice tuku)
Taktiež denne za hrsť orechov.
Z doplnkov, horčík, selén, zinok, jód, Béčka (komplex).
Ešte sa chystám na sírnu patlanicu no až budúci mesiac, lebo teraz mi to už nevychádza. Chcem si objednať ľanový olej od českého dodávateľa, ktorého ste tu odporučil, posielajú aj na SR len je trochu drahšie poštovné. (To omega3 nám s manželom určite chýba, manžel má crohnovu chorobu a ekzém na tváry vo vlasovej a fúzovej časti, ja našťastie len suchú pokožku.)
Budem rada ak ma na prípadné chyby upozorníte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výpočet a úprava BMI
PříspěvekNapsal: stř říj 12, 2011 8:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
anuska píše:
Na kvasinku som išla s mono dietou a obmedzením tukov na minimum. Do obeda ovocie vždy s fungycídnou potravinou (zázvor, škorica) poobede zeleniny s polievkovou lyžicou semien na každé zeleninové jedlo, žiadne iné tuky.
No po prelúskaní tém na tému kvasinka, mám pocit že to zbytočne hrotím, lebo mi príde najdôležitejšie upraviť trávenie dodávaním HCl, vyladenie PH vhodnou stravou, remineralizácia tela a očisty (pečeň, črevo). Týmto si v tele vytvorým dobré podmienky a bude sa mi s kvasinkou lepšie bojovať.
Takže teraz môj jedálniček- do obeda ovocie (monodieta) s fungycídnymi potravinami+kokos. olej(čajová lyžica) alebo avokádo(polovica) a mak(polievková lyžica), po obede zeleninové jedlá so semenami (polievková lyžica) a olivovým olejom (čajová lyžička). Každý deň 0,5-1 l kefír. (Niekde som čítala, že denne stačí tak dve polievkové lyžice tuku)
Taktiež denne za hrsť orechov.
Z doplnkov, horčík, selén, zinok, jód, Béčka (komplex).
Ešte sa chystám na sírnu patlanicu no až budúci mesiac, lebo teraz mi to už nevychádza. Chcem si objednať ľanový olej od českého dodávateľa, ktorého ste tu odporučil, posielajú aj na SR len je trochu drahšie poštovné. (To omega3 nám s manželom určite chýba, manžel má crohnovu chorobu a ekzém na tváry vo vlasovej a fúzovej časti, ja našťastie len suchú pokožku.)
Budem rada ak ma na prípadné chyby upozorníte.

To máte celkem dobře, ale to ovoce s tukem není dobrý nápad, to budete asi muset ještě trochu doladit, prostě pokud možno, žádné sacharidy a klidně více tuku.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz