Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:24 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 97 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: pát říj 25, 2019 9:35 am 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
Když má clovek vyšší kortizol tak by měl být spíš nabuzený a energický, ne? Boj nebo útěk. Problém nastává až v momentu kdy už tělo kortizol neprodukuje protože je ve stresu pravidelně a pořád. Nebo se pletu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: pát říj 25, 2019 6:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
bodhisutfa píše:
Když má clovek vyšší kortizol tak by měl být spíš nabuzený a energický, ne? Boj nebo útěk. Problém nastává až v momentu kdy už tělo kortizol neprodukuje protože je ve stresu pravidelně a pořád. Nebo se pletu?

Ne problém je v tom momentě kdy nastane ten stav nabuzenosti, již to je fáze vyčerpávání nadledvin. Ten stav kdy se již kortizol neprodukuje je stav poměrně fatální a jde o vysoký stupeň adrenální únavy který se dá léčit absolutním klidem a trvá to od půl roku nahoru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: pát říj 25, 2019 6:38 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
opravdu tak dlouho? je fakt, že v případě toho posilování se při velké intenzitě člověk unaví snadno a na pomerne dlouhou dobu. dá se ta doba nějak zkrátit suplementací nějakých látek, doplňků? resp. stravovacím režimem? díky. zajímá mě to \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: pát říj 25, 2019 7:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
bodhisutfa píše:
opravdu tak dlouho? je fakt, že v případě toho posilování se při velké intenzitě člověk unaví snadno a na pomerne dlouhou dobu. dá se ta doba nějak zkrátit suplementací nějakých látek, doplňků? resp. stravovacím režimem? díky. zajímá mě to \":-)\"

Většina lidí se z toho nedostane nikdy protože stále tělo nesmyslně zatěžují ihned jak se jim trochu uleví. Suplementace pochopitelně pomůže, to jsem zde mnohokrát popisoval v různých vláknech, ovšem problém neřeší, ten je v hlavě a těžko léčit pacienta který není schopen se ovládat a nedělat hovadiny. Nakonec normální jedinec snadno pochopí že na únavu je nejlepší léčbou psychický a fyzický klid.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: pát říj 25, 2019 7:16 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
tak o tom žádná, tomu rozumím. spíš mi jde o to, co dělat, co jíst a co ne, a co suplementovat, když už člověk v tom vyhoření je? klid, ten je jasný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: pát říj 25, 2019 10:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
bodhisutfa píše:
tak o tom žádná, tomu rozumím. spíš mi jde o to, co dělat, co jíst a co ne, a co suplementovat, když už člověk v tom vyhoření je? klid, ten je jasný.

Vám je zatěžko číst? Je zde o tom celé vlákno o nadlevinkách a mnoho dalších informací i v jiných tématech a znovu to psát pouze pro vás není pro mě reálné. Jinak to je hlavně o tom klidu není to moc o jídle a pak o hormonech to se tu probíralo hodně široce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: sob říj 26, 2019 2:31 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
takže teoreticky, pořád na tom budu líp s relativně špatným jídlem a vklidu, než s vypálenýma nadledvinama a kvalitní stravou?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: sob říj 26, 2019 5:48 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
bodhisutfa píše:
takže teoreticky, pořád na tom budu líp s relativně špatným jídlem a vklidu, než s vypálenýma nadledvinama a kvalitní stravou?

Naisto. Ja mám celé roky špičkovú stravu, ale nie som plne zdravý, a to ani po XY rôznych detoxoch, pri primeranom športovaní, atď... Prvoradé je dať doporiadku DUŠU, PSYCHIKU. Žiaľ, takmer vždy je to otázka ČINOV/AKCIE..... Lebo len ten mení svoj život, kto koná.

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: ned říj 27, 2019 11:21 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
bodhisutfa píše:
takže teoreticky, pořád na tom budu líp s relativně špatným jídlem a vklidu, než s vypálenýma nadledvinama a kvalitní stravou?

Tak jistě, viděl jste někdy nemocného cikána, já ne a o zdravé stravě se v jejich případě netřeba bavit, jedí veskrze šmejd, ale ten klid a pohoda dělají svoje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: úte říj 29, 2019 10:22 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
to mi přijde zvláštní. takže já si buud hlídat stravu, aby byla kvalitní, 2g bílkovin na 1 kg váhy, sportovat - zvedat váhy, cvičit - a ve finále na tom budu díky zvýšenýmu nebo vystřílenýmu kortizolu hůř než někdo kdo nedělá nic? :/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: úte říj 29, 2019 10:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
bodhisutfa píše:
to mi přijde zvláštní. takže já si buud hlídat stravu, aby byla kvalitní, 2g bílkovin na 1 kg váhy, sportovat - zvedat váhy, cvičit - a ve finále na tom budu díky zvýšenýmu nebo vystřílenýmu kortizolu hůř než někdo kdo nedělá nic? :/

Tak nejste daleko od pravdy tělo sice bude dobře vypadat, ale jinak bude vše rozhozené a to podle mě za ten vzhled nestojí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: sob lis 02, 2019 11:06 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
Docela by mě zajímalo jak rychle tělo takovou zátěž zregeneruje. Hidina a půl cvičení v posilovně, počítám že svalová tkáň se po pár dnech zahojí. Ten hormonální systém bude regenerovat asi delší čas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: ned lis 03, 2019 1:27 am 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
90 minutovy trening je prilis dlhy.... Ja neprekracujem 45 minut, väcsinou 30 minut. Je ale pravda, ze cvicim doma (mam dostatocne vybavenie), kedy chcem...

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: ned lis 03, 2019 8:40 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
bodhisutfa píše:
Docela by mě zajímalo jak rychle tělo takovou zátěž zregeneruje. Hidina a půl cvičení v posilovně, počítám že svalová tkáň se po pár dnech zahojí. Ten hormonální systém bude regenerovat asi delší čas.

To je značně individuální, ale pokud je opravdu adrenální systém vyčerpaný může jedno takové zablbnutí člověk řešit i několik měsíců. Berte to tak že i když se cítíte bez zátěže relativně dobře je to jako když auto sice ještě jede, ale už na rezervu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kalorie a strava
PříspěvekNapsal: ned lis 03, 2019 5:02 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
když se člověk takhle vyčerpá tak testosteron asi taky moc nahoře nebude co? teda takhel, nneí to asi otázka jen kortizolu, ale hormonů jako celku?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 97 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz