Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:00 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 109 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hubnuti
PříspěvekNapsal: pát úno 06, 2009 1:13 pm 
Offline

Registrován: pát úno 06, 2009 1:04 pm
Příspěvky: 1
Chtěla bych Vás poprosit o radu.Mám několik let vlekoucí se rýmu, poslední 3 roky si kapu Olynth do nosu a bolí mě často hlava. Dále mám ekzém ve vlasech, asi tak 14 let, jsem pořád unavená a ospalá, v létě mi natékají nohy, v zimě mám pořád studené ruce a nohy. K doktorům nechodím a podle Vaší tabulky BMI patřím do skupiny obezita, je mi 27. Chtěla bych vyzkoušet šankhaprakšálanu, o které se zmiňujete. Zajímalo by mne, zda by nemohlo to množství vody se solí nějak moc zatížit ledviny? Vyloučila jsem ze svého jídelníčku mouku, cukr a sladkosti, místo toho jím rýžové chleby a můj jídelníček je přibližně následující: ráno a večer vláknina, lehčí oběd (např. čína-rýže + míchaná zelenina, je ale smažená...) pak třeba pár rýžových chlebů nebo kneknebrotů a večer zeleninový salát, jogurt zse rýžový chleba. K pití 2 litry vody za den. Kávu jsem vyřadila, místo toho si každé ráno vezmu tobolku Guarany a taky 2x denně konzumuji jablečný ocet v tabletách. Občas si uvařím čaj, zelený Pickwick. Prosím o radu jak nejlépe v mém případě dosáhnout zhubnutí. Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnuti
PříspěvekNapsal: pát úno 06, 2009 9:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
JESTERKA píše:
Chtěla bych Vás poprosit o radu.Mám několik let vlekoucí se rýmu, poslední 3 roky si kapu Olynth do nosu a bolí mě často hlava. Dále mám ekzém ve vlasech, asi tak 14 let, jsem pořád unavená a ospalá, v létě mi natékají nohy, v zimě mám pořád studené ruce a nohy. K doktorům nechodím a podle Vaší tabulky BMI patřím do skupiny obezita, je mi 27. Chtěla bych vyzkoušet šankhaprakšálanu, o které se zmiňujete. Zajímalo by mne, zda by nemohlo to množství vody se solí nějak moc zatížit ledviny? Vyloučila jsem ze svého jídelníčku mouku, cukr a sladkosti, místo toho jím rýžové chleby a můj jídelníček je přibližně následující: ráno a večer vláknina, lehčí oběd (např. čína-rýže + míchaná zelenina, je ale smažená...) pak třeba pár rýžových chlebů nebo kneknebrotů a večer zeleninový salát, jogurt zse rýžový chleba. K pití 2 litry vody za den. Kávu jsem vyřadila, místo toho si každé ráno vezmu tobolku Guarany a taky 2x denně konzumuji jablečný ocet v tabletách. Občas si uvařím čaj, zelený Pickwick. Prosím o radu jak nejlépe v mém případě dosáhnout zhubnutí. Díky

Postupem, který popisujete, se i přes značné sebeodříkání, trvale zhubnout nedá a ani není možné se zbavit výše uvedených zdravotních potíží. Vše co píšete, je v přímém rozporu s texty těchto stránek, musíte je pořádně pročíst a snažit pochopit to, co se já snažím sdělit. Vaše popsaná strava je vysoce kyselinotvorná, zahleňující, bez vitamínů, enzymů a organických minerálních látek, navíc zcela bez radiovitality. Tímto postupem jste na nejlepší cestě k podstatně vážnějším zdravotním problémům, než které dosud máte. Uvedené tekutiny Vás zasolují a dehydrují, navíc 2 litry za den je strašně málo. Takto nevhodných tekutin, které se prakticky nevážou na tkáně, by bylo potřeba vypít minimálně 3 - 4 litry a stejně to nebude nic moc.
Chemie z tobolek a pilulí Vám narušuje činnost jater a dále zhoršuje celkový stav. Používat takové svinstvo, jako kapky Olynth do nosu, bych vůbec nezkoušel a pokud se chcete zbavit zahlenění horních cest dýchacích, vyhoďte ty kapky, denně vypijte šťávu z 5 dkg cibule doplněnou na 0,5 litru šťávou z okurky. Každé ráno proveďte očistu nosu, uvedenou pod tlačítkem (Odstranění dysbakteriózy) a sjedete dolu na (Očista dalších tělních dutin). Džala néti - očista nosních dutin, má při pravidelném užívání špičkové výsledky a je zcela bez rizika, což se o jakémkoliv produktu doporučovaném reklamou, rozhodně říci nedá. Já tuto techniku používám v chřipkových obdobích prakticky denně a za posledních 20 let jsem chřipku ani rýmu neměl a to se proti nim nijak nechráním. Naopak na mojí fotce vidíte, že mnoho vlasů zrovna nemám a i tak téměř celou zimu chodím bez čepice, šály a samozřejmě s rozepnutou bundou, protože frajeřina nezebe. Pokud přijdu promrzlý domů, tak na rozdíl od ostatních, nepiji jako cvok horký čaj, ale kopnu do sebe 0,5 litru ledové vody, nejlépe s ledovou tříští. Je to pěkná rána, ale za pár minut nevím co s energií, zatím co po horkém čaji, se za pár minut budete klepat znovu zimou, protože Vám energii nedodá, naopak ji odebírá.
Ekzém ve vlasech a trvalá únava souvisí s překyselením těla a zhoršenou funkcí jater. Otoky mohou znamenat nedostatečnou funkci ledvin, ze zasolení organizmu, kdy se anorganický sodík naváže na buňky a znemožňuje jejich normální funkci. Přečtěte si (Potraviny jako jedy i léky) téma (Pohled na bílé jedy), to Vám snad napoví co děláte špatně.
Šankhaprakšálana má kontraidikace popsané v textu a domnívám se, že Vám nijak uškodit nemůže. Je to ale opravdu razantní očistná metoda a při tak masivním zanesení organizmu, jaké popisujete, bych alespoň jedenkrát absolvoval asistovanou očistu pomocí Colonhydroterapie, abych předešel nějaké silné detoxikační reakci, kterou lze velice těžko dopředu odhadnout. Navíc poznáte ten správný pocit, který máte očistou těla docílit a další postupy, ať klystýry, nebo šankhaprakšálana Vám budou připadat mnohem jednodušší a nebudete se jich tolik bát.
Jedná se o obecné rady, kdy diagnózu pouze odhaduji na základě letitých zkušeností, na přesný postup bych Vás musel vidět a udělat si vyšetření. Pokud budete mít zájem zavolejte mi na telefon uvedený na stránkách pod mojí fotografií a domluvíme se na termínu Vaší návštěvy. Předpokládám, že k řešení je u Vás více problémů a vysvětlím Vám jak odstranit vše naráz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnuti
PříspěvekNapsal: pon úno 01, 2010 1:49 pm 
Dobrý den. Mám potíže s nadváhou a chtěla bych zhubnout a zároven neřipravit tělo o důležité vitamíny, minerály ... celkově tělo detoxikovat. Nevím, jak žačít. Potraviny, které jsem považovala za zdravé jste zavrhnul a po přečtení stránek už chápu proč. Potřebovala bych poradit s tím, jak začít, co vlastně jíst, jaké potraviny míchat, jaké ne. Napadá mě jestli by nebyla vhodná osobní konzultace???


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnuti
PříspěvekNapsal: pon úno 01, 2010 8:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Dobrý den. Mám potíže s nadváhou a chtěla bych zhubnout a zároven neřipravit tělo o důležité vitamíny, minerály ... celkově tělo detoxikovat. Nevím, jak žačít. Potraviny, které jsem považovala za zdravé jste zavrhnul a po přečtení stránek už chápu proč. Potřebovala bych poradit s tím, jak začít, co vlastně jíst, jaké potraviny míchat, jaké ne. Napadá mě jestli by nebyla vhodná osobní konzultace???

Ta konzultace je nejvhodnější a nejrychlejší forma, jak si v tom nedělat ještě větší nepořádek, než v tom už máte. Počítejte, že to ani není o tom co jíst, ale spíše jak se zbavit kyselin z těla a tkání, to ostatní se již srovná samo a tělo se vrátí na svoji fyziologickou váhu, zpravidla tak na váhu z cca 18 let. Pokud budete mít zájem, tak mi zavolejte a domluvíme se na termínu návštěvy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnuti
PříspěvekNapsal: úte úno 09, 2010 7:54 pm 
Offline

Registrován: úte úno 09, 2010 7:50 pm
Příspěvky: 5
Dobrý den, potřebovala bych od Vás poradit. Mám problém s nízkou váhou, vážím 39 kg měřím 158. Stravuji se vitariánsky. Rodiče s tím nesouhlasí a snaží se mě za každou cenu vykrmit. Dříve jsem měla sportovní postavu, díky neuvěřitelnému stresu ze školy a ze strany rodičů mám na sobě akorát tuk a svaly žádné (musela jsem kvůli rodičům rychle přibrat a nic lepšího než přejídat se večer mě nenapadlo). Stejně jsem po tomto životním stylu rychle onemocněla a začala zase hubnout. Bojím se, že si naruším metabolismus. Můžete mi poradit? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnuti
PříspěvekNapsal: úte úno 09, 2010 9:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
permonicek píše:
Dobrý den, potřebovala bych od Vás poradit. Mám problém s nízkou váhou, vážím 39 kg měřím 158. Stravuji se vitariánsky. Rodiče s tím nesouhlasí a snaží se mě za každou cenu vykrmit. Dříve jsem měla sportovní postavu, díky neuvěřitelnému stresu ze školy a ze strany rodičů mám na sobě akorát tuk a svaly žádné (musela jsem kvůli rodičům rychle přibrat a nic lepšího než přejídat se večer mě nenapadlo). Stejně jsem po tomto životním stylu rychle onemocněla a začala zase hubnout. Bojím se, že si naruším metabolismus. Můžete mi poradit? Děkuji

No, to se bojíte zbytečně, protože to, co popisujete, již je narušený metabolizmus. Vitariánství vám patrně drží vysoké pH a při tom je stres normálním průvodním jevem. Musíte si udržet normální hodnoty pH, což při ortodoxním vitariánství není možné a pak teprve můžete normálně fungovat. Strava, která není schopna vytvořit acidobazický píst, je špatná, ať je zdánlivě jakkoliv zdravá podle současných pohledů a názorů. Na pochopení této problematiky by ale bylo vhodnější se sejít a i při hovoru to je tak na 4-8 hodin, aby jste byla plně v obraze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnuti
PříspěvekNapsal: stř úno 10, 2010 10:30 pm 
Offline

Registrován: úte úno 09, 2010 7:50 pm
Příspěvky: 5
To bych moc ráda, ale rodiče už jsou tak napružení, že by mě stejně nic nedovolili jíst po svým, ani kdyby mi to sestavil sám pán Bůh, takže teď budu muset trpět na vařeným za svoje hubnutí. Myslí si, že jsem blázen a chtějí mě poslat do nemocnice. Můžu se zeptat, co se může stát, když budete mít hodně zásadité tělo a skoro žádnou kyselinu? A jak to, že se při nižší váze cítím líp?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnuti
PříspěvekNapsal: čtv úno 11, 2010 9:41 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
permonicek píše:
To bych moc ráda, ale rodiče už jsou tak napružení, že by mě stejně nic nedovolili jíst po svým, ani kdyby mi to sestavil sám pán Bůh, takže teď budu muset trpět na vařeným za svoje hubnutí. Myslí si, že jsem blázen a chtějí mě poslat do nemocnice. Můžu se zeptat, co se může stát, když budete mít hodně zásadité tělo a skoro žádnou kyselinu? A jak to, že se při nižší váze cítím líp?

Ani jedna strana mince není ideální, ideální je pouze ten celek a stejné je to i s pH vašeho těla. Fungovat budete pouze v rovnováze, čili ani kyselé, ani zásadité přebytky v organizmu ke zdraví člověka nevedou. Kyseliny způsobí acidózu a zásady alkalózu, jak jedno tak druhé vyvolává nemoci akorát jiné, ale pokud to překročíte hodně dolu, nebo hodně nahoru následuje smrt. Hraniční hodnoty jsou 4,3 pH a 9,3 pH, pod a nad těmito hodnotami již člověk žít nemůže a logicky zemře tak, že krev přestane přenášet kyslík a vlastně se udusí. Pokud jste svéprávná a plnoletá, tak si do života nikým kecat nedejte a používejte svůj mozek k tomu, k čemu jste jím vybavená. Je to váš život, vaše zdraví a vaše rozhodnutí, ale také vaše zodpovědnost za své zdraví a život, nikdy se nesnažte tyto důležité životní rozhodnutí přesouvat na kohokoliv jiného, například rodiče, lékaře a podobně. Nikdo není o vás schopen rozhodnout lépe než vy sama, bohužel většina lidí sedí nesvéprávně v čekárnách lékařů a čekají na jejich rozhodnutí o svém zdraví a životě, jak tristní výsledek absence zdravého rozumu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnuti
PříspěvekNapsal: pon úno 22, 2010 9:02 pm 
Offline

Registrován: úte úno 09, 2010 7:50 pm
Příspěvky: 5
Dobrý den. Tak jsem si nechala změřit tuk a bylo mi zjištěno, že jsem měla jenom 1 kg tuku !!! Je to vůbec možné?? nyní po jezení hodně kyselinotvorné potravy (ořechy) jsem nabrala na 3 kg tuku, ale víc to ani nejde, protože se mi začínají ozývat různé záněty. Taky mám teď docela vysoké procento vody v těle (???) Je možné mít tak malé procento tuku v těle? Svalovinu mám v pořádku, minerály také, doktoři se diví, že nejsem už dávno mrtvá. Děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnuti
PříspěvekNapsal: pon úno 22, 2010 11:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
permonicek píše:
Dobrý den. Tak jsem si nechala změřit tuk a bylo mi zjištěno, že jsem měla jenom 1 kg tuku !!! Je to vůbec možné?? nyní po jezení hodně kyselinotvorné potravy (ořechy) jsem nabrala na 3 kg tuku, ale víc to ani nejde, protože se mi začínají ozývat různé záněty. Taky mám teď docela vysoké procento vody v těle (???) Je možné mít tak malé procento tuku v těle? Svalovinu mám v pořádku, minerály také, doktoři se diví, že nejsem už dávno mrtvá. Děkuji za odpověď

Ten tuk je opravdu zvláštní, ale tělo ho asi nechce z nějakého důvodu, jinak by se hned nehlásilo nějakým bolestivým signálem. Vodu v těle váže sodík a ten se dá potlačit draslíkem, třeba vařené fazole jsou dobrý a sytý zdroj. Také syrová cibule docela dobře odvodňuje. Každopádně si sledujte pH moče, ať se nepohybujete příliš mimo optimální hodnoty, to vždy znamená zdravotní potíže a ty vaše s tím budou podle všeho také souviset.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnuti
PříspěvekNapsal: úte dub 13, 2010 8:01 pm 
Offline

Registrován: úte úno 02, 2010 6:17 pm
Příspěvky: 8
Dobrý deň. Jardo mám na vás dosť akútnu otázku, ktorú sa snažím vyriešiť už pár mesiacov, tým myslím moju váhu, 55 kg, čo je na moju výšku 175 cm naozaj strašne málo \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnuti
PříspěvekNapsal: úte dub 13, 2010 8:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="frilo":60oxa5kp]Dobrý deň. Jardo mám na vás dosť akútnu otázku, ktorú sa snažím vyriešiť už pár mesiacov, tým myslím moju váhu, 55 kg, čo je na moju výšku 175 cm naozaj strašne málo \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnuti
PříspěvekNapsal: sob dub 17, 2010 5:46 pm 
Offline

Registrován: úte úno 02, 2010 6:17 pm
Příspěvky: 8
Možno to bude znieť hlúpo, ale neviete nejaký spôsob ako zistiť či to má niečo spoločné s kvasinkami? Kefír som začal piť, pil som ho síce aj predtým, ale nie zas moc. No ale ináč sa cítim úplne skvele, plný energie a tak, jediná vec, ktorá ma trápi je tá váha - reakcie ľudí, ... .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnuti
PříspěvekNapsal: sob dub 17, 2010 6:58 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
frilo píše:
Možno to bude znieť hlúpo, ale neviete nejaký spôsob ako zistiť či to má niečo spoločné s kvasinkami? Kefír som začal piť, pil som ho síce aj predtým, ale nie zas moc. No ale ináč sa cítim úplne skvele, plný energie a tak, jediná vec, ktorá ma trápi je tá váha - reakcie ľudí, ... .

Možete si to dat zistit zo stolice.
Može to byt candidou, ale vobec nemusí.
Ja by som sa zameral hlavne na to Ph.
Pokial sa cítete dobre tak je asi všetko vporiadku a to je podstatné.

Na to okolie sa v-y-s-e-r-t-e.
Komu sa nepáči nech ide do...!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hubnuti
PříspěvekNapsal: sob dub 17, 2010 7:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
frilo píše:
Možno to bude znieť hlúpo, ale neviete nejaký spôsob ako zistiť či to má niečo spoločné s kvasinkami? Kefír som začal piť, pil som ho síce aj predtým, ale nie zas moc. No ale ináč sa cítim úplne skvele, plný energie a tak, jediná vec, ktorá ma trápi je tá váha - reakcie ľudí, ... .

Ke zjištění zda trpíte kandidou můžete použít i jednoduchý domácí test:
Ráno po probuzení a předtím než cokoli uděláte, sesbírejte sliny ve vašich ústech a poté je vyplivněte do poháru s čistou vodou. Počkejte 30 minut a poté zkontrolujte vodu. Pokud ve vodě plavou vlákna ze slin a nebo slina klesla na dno poháru, případně je voda zakalená, nebo se v ní vyskytují viditelné bílé flíčky, pak se může jednat o kandidu. Pokud kandidu nemáte slina bude plavat na vrchu a voda zůstane čirá. Váha je nepodstatný údaj, důležité je jak se cítíte.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 109 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz